Puikiai kėlinį sužaidusius danus pakirto K.De Bruyne genialumas

Stipriai įelektrintoje atmosferoje vykusiame Danijos ir Belgijos mače šeimininkų rinktinė sužaidę fantastišką pirmąjį kėlinį, tačiau po pertraukos į aikštę žengė traumą išsigydęs Kevinas De Bruyne ir FIFA reitingo lyderiai sugebėjo pakreipti mačo eigą sau naudinga linkme. Roberto Martinezo auklėtiniai laimėjo 2:1 bei užsitikrino vietą atkrintamosiose.

Tuo tarpu danai patyrė antrąją nesėkmę iš eilės ir žengia B grupės dugne.

Pirmajame mače jie 0:1 netikėtai nusiledo Suomijos rinktinei, bet kur kas svarbiau, kad išgyveno šeimininkų komandos žvaigždė Christianas Eriksenas, kuriam pirmojo kėlinio pabaigoje buvo sustojusi širdis.

Belgai čempionatą pradėjo labai galingai ir 3:0 Sankt Peterburge sutrypė rusus.

Rungtynės Kopenhagoje prasidėjo ypač audringai. Jau 2-ąją dvikovos minutę Pierre-Emile Hojbjergas puikiai prasiveržė į baudos aikštelę ir atliko nuostabų perdavimą Yussufui Poulsenui. „RB Leipzig“ puolėjas šanso nepaleido ir smūgiavo užtikrintai – 1:0.

10-ąją minutę rungtynės buvo sustabdytos. Visi stadione atsistoję plojo ir sveikatos linkėjo Ch.Eriksenui. 10-uoju numeriu yra pažymėti dano marškinėliai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Yussufas Poulsenas

Net ir turėdami pranašumą, danai iniciatyvos iš savo rankų nepaleido ir buvo kur kas aktyvesni už savo varžovus. Belgai per visą kėlinį taip ir nesukūrė nieko pavojingo, bet po pertraukos iš esmės atgaivino savo žaidimą į aikštę įleisdami savo lyderį Keviną De Bruyne.

Akiduobės lūžį išsigydžiusiam saugui prireikė vos dešimties minučių, kad su Romelu Lukaku sukombinuotų išlyginamąjį įvartį. Po Milano „Inter“ puolėjo spurto kamuolį gavęs K.De Bruyne, užuot smūgiavęs, atliko puikų perdavimą Thorganui Hazardui ir saugas pasiuntė kamuolį į vartus – 1:1.

„Manchester City“ saugas visiškai pakeitė rungtynių tėkmę. 70-ąją minutę belgai surengė vieną gražiausių atakų šiame turnyre – po keitimo aikštėje pasirodęs Edenas Hazardas atmetė kamuolį K.De Bruyne ir šis smagiai pykštelėjo į vartų kampą – 2:1.

Praleidę įvartį danai atkuto, tačiau išplėšti bent taško nepajėgė.

Paskutiniame grupės mače jie namuose susitiks su rusais, o belgai kovos su suomiais.

Danija – Belgija 1:2
2' (1:0) Yussufas Puolsenas
55' (1:1) Thorganas Hazardas
71' (1:2) Kevinas De Bruyne