Be staigmenų: į Čempionų lygos pusfinalį žengė Madrido „Real“ ir Londono „Chelsea“

UEFA Čempionų lygoje trečiadienio vakarą paaiškėjo keturios stipriausios šio sezono komandos. Prie „Barcelona“ ir Miuncheno „Bayern“ ekipų prisijungė ir kelialapius į pusfinalį užsitikrino Madrido „Real“ ir Londono „Chelsea“ komandos.
Į pusfinalį keliauja Londono ir Madrido ekipos
Pusfinalius pasiekė Madrido ir Londono klubų ekipos / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 UEFA

Nikosijoje pradėtą darbą Madride sėkmingai užbaigė „Real“ komanda, ir antrą sykį trijų įvarčių skirtumu įveikusi APOEL – 5-2. Ispanijos vicečempionai pirmąją dvikovą Kipre prieš vos kiek daugiau nei 10 milijonų eurų metinį biudžetą turintį klubą laimėjo 3-0.

„Real“ ekipa, kuri pusfinalyje žais antrą sezoną iš eilės, įsiveržė į priekį po Cristiano Ronaldo įvarčio, o 37 minutę įspūdingu smūgiu rezultatą padvigubino Kaka.

Gustavo Manduca 67 minutę sušvelnino skirtumą, tačiau tai didelės reikšmės neturėjo: C.Ronaldo, Jose Callejonas ir Angelis di Maria tiek šį, tiek vėlyvesnį Estebano Solari realizuotą 11 metrų baudinį pavertė tik garbės įvarčiais.

Madrido „Real“ 5 – 2 Nikosijos APOEL
(pirmosios rungtynės 3-0, bendras rezultatas 8-2)
26' [1 – 0] C.Ronaldo
37' [2 – 0] Kaka
67' [2 – 1] G.Manduca
75' [3 – 1] C.Ronaldo
80' [4 – 1] J.Callejon
82' [4 – 2] E.Solari (iš 11 m baudinio)
84' [5 – 2] A.Di Maria

AFP/Scanpix nuotr./Rungtynės Londone
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynės Londone

Londono „Chelsea“ namuose 2:1 (1:0) įveikė Lisabonos „Benfica“ ir bendru rezultatu 3:1 pasiekė prestižiškiausio turnyro pusfinalį.

„Chelsea“ ekipa šiame Čempionų lygos sezone,„Stamford Bridge“ stadione nė karto nepralaimėjo, tačiau Lisabonos „Benfica“ metė rimtą iššūkį šeimininkams.

Mačas Londone šeimininkams prasidėjo labai sėkmingai: sau neįprastoje gynėjo pozicijoje atsidūręs saugas Javi Garcia baudos aikštelėje pargriovė Ashley Cole'ą, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo Frankas Lampardas. Tiesa, nedaug trūko, kad jo smūgį būtų atrėmęs vartininkas Arturas.

Portugalai nesutriko ir turėjo keletą progų išlyginti santykį, o arčiausiai tikslo buvo Oscaras Cardozo, po kurio bandymo kamuolį nuo vartų linijos atmušė Johnas Terry. Visgi jau netrukus „Chelsea“ sirgaliai galėjo dar kartą džiūgauti, mat už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas „Benfica“ gynėjas Maxi Pereira.

Po pertraukos svečiai ir toliau demonstravo charakterį, o šeimininkų saugas Ramiresas atsidūrė interneto komentatorių dėmesio centre, kuomet iš kelių centimetrų nesugebėjo pasiųsti kamuolio į tuščius vartus, mat nepataikė į jį. „Benfica“ vienuolikei 85 minutę sužibo nedidelė viltis – kamuolį į tinklą galva pasiuntė Javi Garcia, bet netrukus puikiu smūgiu „Chelsea“ pergalę įtvirtino buvęs „Porto“ saugas Raulis Meirelesas.

Londono „Chelsea“ 2 – 1 Lisabonos „Benfica“
(pirmosios rungtynės 1-0, bendras rezultatas 3-1)
21' [1 – 0] F.Lampard
85' [1 – 1] J.Garcia
90' [2 – 1] R.Meireles

40' iš aikštės pašalintas M.Pereira („Benfica“)

Madrido „Real“ pusfinalyje balandžio 17-18 ir 24-25 dienomis kausis su Miuncheno „Bayern“ futbolininkais, o Londono „Chelsea“ dėl bilieto į finalą kovos su čempionės titulą ginančia „Barcelona“.