2011 09 02 /21:22

Bedantis futbolas: Lietuva namie neįveikė Lichtenšteino

0-0. Tokie skaičiai degė po 2012 metų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynių Kauno Dariaus ir Girėno stadione, kuriame Lietuvos rinktinė nesugebėjo įmušti Lichtenšteino vienuolikei ir išsaugoti bent teorines galimybes patekti į finalinį turnyro etapą.
„Euro 2012“ atrankos etapo pirmos grupės rungtynės Lietuva – Lichtenšteinas.
„Euro 2012“ atrankos etapo pirmos I grupės rungtynės Lietuva – Lichtenšteinas. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dėl antrosios vietos I grupėje kovojantys lietuviai  dar galėjo tikėtis šio rezultato tik tuo atveju, jei būtų laimėję šias bei likusias rungtynes  su škotais ir čekais. Pirmąsias rungtynes su Lichtenšteinu Lietuva svečiuose pralaimėjo 0-2, taip komplikuodama savo turnyrinę padėtį.

Lietuviai nuo pirmųjų minučių pradėjo aktyviai spausti svečius, tačiau šie kurį laiką sėkmingai atmušinėjo atakas.  Dešimtąją minutę Mindaugas Panka po baudinio smūgio nepasinaudojo proga iš arti įmušti įvartį. Po to komandos įsivėlė į lėtoką gynybinį žaidimą ir kamuolys daugiausia laiko buvo spardomas aikštės viduryje.

Saulius Mikoliūnas turėjo galimybę pasižymėti 20 minutę per individualų reidą, bet ir jam pritrūko sėkmės. Svečiai atsakė aštria kontrataka 24-ąją minutę, kai po Martino Buchelio smūgio kamuolys atšoko nuo lietuvių vartų skersinio. Tado Kijansko po kampinio galva į vartus iš arti pasiųstą kamuolį 29 minutę atmušė Lichtenšteino gynėjas.

Pirmajame kėlinyje komandos surengė kelias ne itin aštrias atakas, tačiau per 45 minutes nei svečiams, nei šeimininkams  įmušti nepavyko.

Po pertraukos keliolika minučių  buvo žaidžiama panašiu stiliumi, aikštės viduryje, varžovams vieni kitus šiurkščiai stabdant dar atakų atomazgų metu. Kaip šaltas dušas lietuvius perliejo svečių ataka 60 minutę, kai stiprų Franzo Burgmeierio smūgį iš baudos aikštelės atrėmė vartininkas Žydrūnas Karčemarskas. Viską dar labiau sukomplikavo raudona kortelė, skirta Edgarui Česnauskiui 75 minutę už šiurkštų žaidimą

Kelios aštresnės lietuvių atakos baigėsi netaikliais šūviais Lichtenšteino vartų link. Svečiai turėjo puikią progą įmušti ir 90 rungtynių minutę.

Varžovų treneris: lietuviai neturėjo šansų

Lichtenšteino rinktinės treneris Hansas-Peteris Zauggas neslėpė, kad yra labai patenkintas savo komanda. Jo teigimu, rinktinė buvo labai arti pergalės, tačiau pati nepasinaudojo atsiradusiu šansu laimėti:

„Aš jau iš pat pradžių žinojau, kad žaidimas bus nelengvas, nes reikės žaisti su atletiška Lietuvos rinktine. Savo komandai turiu pasakyti komplimentą. Jie puikiai žaidė, kovėsi. Rungtynės buvo įtemptos, nes reikėjo daug bėgioti, atiduoti daug jėgų. Esu patenkintas savo komanda.

Išskyrus vieną nedidelį epizodą, Lietuva neturėjo galimybių įmušti įvartį. Mes atrodėme geriau. Mes žinome, kad lietuviai labai atletiški ir labai gerai kelia kampinius, muša baudos smūgius. Buvome tam pasiruošę.

Po pirmo kėlinio aš pasakiau žaidėjams: „Patys matote, kad mes galime žaisti, galime kautis“. Antrame kėlinyje mes turėjome labai gerus šansus įmušti įvartį, tiesiog stebėtina, kaip kamuolys nepakliuvo į vartus.

Kai Lietuvos žaidėjui buvo parodyta raudona kortelė, mes turbūt kažko išsigandome. Nežinojome, kas dabar bus, kaip reikės žaisti. Man kur kas palankiau žaisti prieš 11 žaidėjų, nes kai lieka 10 futbolininkų, jie labai susikaupia ir gerai ginasi.

Paskutinę minutę buvo smūgis į mūsų vartus, tačiau vartininkas sureagavo ir išgelbėjo rungtynes.

Mes iš jūsų taškų nepavogėme. Mes sunkiai dirbome ir buvome verti šių lygiųjų. Žinojome, kad lietuviai nėra labai kūrybingi aikštėje. Jie yra labai atletiški. Į tai mes atsižvelgėme“.

R.Žutautas: jų vartai mums užrišti

Lietuvos vyrų futbolo rinktinės treneris Raimondas Žutautas spaudos konferencijoje buvo nekalbus. Jis teigė, kad rinktinė privalėjo laimėti. Bet viena yra norai, o kita – realybė:

„Privalėjome šitas rungtynes laimėti, tačiau sužaidėme prastai ir nelaimėjome. Buvo gana greitos rungtynės, bet buvo daroma per daug klaidų. Vyrai stengėsi iš paskutiniųjų pasiekti pergalę. Dešimtyje likę vyrai sukūrė turbūt daugiau progų nei būdami vienuolika.

Lichtenšteinas – komanda, kurios vartai mums užrišti. Tikiuosi, kad 2014 metais pagaliau pavyks juos atrišti. Dažniausia taip būna su komandomis, kurios laikomos grupės autsaiderėmis. Suklumpame žaisdami su jomis.

Kaip sirgalių reakciją vertinu, kai jie pradėjo švilpti po rungtynių? Lengviausia šiandien būtų sakyti man: „Viskas, išeinu iš šito posto“. Mes neturime daug žaidėjų, iš kurių galėtume rinktis. Kitose rungtynėse žais tie žaidėjai, kurie žaidė ir šiandien. Tikiuosi, kad puolime padės Darvydas Šernas. Nors jis nėra geriausios sportinės formos, tačiau gali padėti pasiekti teigiamą rezultatą, nes yra geras žaidėjas.

Žiūrint į ateitį, reikės galvoti, kokius kitus žaidėjus galime kviestis. Auginti jaunimą. Jei negalime laimėti, reiškia, kad toks yra mūsų lygis.

Varžovų treneris teisus – mes nesame kūrybingi. Labiau mokame gintis ir kontratakuoti. Reikia laukti, kol užaugs žaidėjas, galintis kūrybiškai žaisti.

Noriu padėkoti gausiai susirinkusiems žiūrovams, kai vyksta Europos krepšinio čempionatas".

Liko dvi rungtynės

Lietuvos futbolo rinktinei šiame atrankos į 2012 m. Europos čempionatą cikle liko dvi rungtynės. Rugsėjo 6 d. lietuviai išvykoje žais su škotais, su kuriais namuose pernai rugsėjį sužaidė lygiosiomis 0-0.

Spalio 11 d. Kaune mūsų rinktinė priims Čekijos komandą. Galingą čekų rinktinę lietuviai išvykoje pernai buvo sensacingai nugalėję 1-0.