Čempionų lyga: istorinis VAR sprendimas, sunki „Real“ pergalė ir „Tottenham“ šou

Trečiadienio vakarą Čempionų lygos aštuntfinalio susitikimai nenuvylė. Vemblio stadione prie ketvirtfinalio priartėjo Londono „Tottenham“ klubas, kuris net 3:0 sutriuškino Dortmundo „Borussia“. Madrido „Real“ Amsterdame tik po atkaklios kovos 2:1 palaužė „Ajax“.
Karimas Benzema
Karimas Benzema / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Amsterdamo „Ajax“ – Madrido „Real“ 1:2

Rungtynes aktyviau pradėjo Madrido „Real“. Vinicius sukūrė pavojingą progą, pergudravęs kelis gynėjus, bet įvarčio neįmušę ispanai greitai turėjo atlaikyti varžovų reidus.

37 minutę Amsterdamo klubas šventė įvartį, kai Nicolas Tagliafico, nukreipė kamuolį į vartus galva po pakelto kampinio. Tiesa, teisėjai nusprendė pasinaudoti VAR ir peržiūrėti epizodą. Po peržiūros arbitras Damiras Skomina įvarčio neįskaitė dėl nuošalės. Tai buvo pirmas VAR sprendimas Čempionų lygos istorijoje. VAR technologija buvo įvesta nuo aštuntfinalio etapo.

Tai tik dar labiau užvedė „Ajax“ futbolininkus, kurie kėlinį baigė atakuodami „Real“ vartus.

60 minutę Madrido klubą į priekį galingu smūgiu išvedė Karimas Benzema. Didžiausią darbą padarė kamuolį iki baudos aikštelės atsivaręs Vinicius, bet jaunuolis nepagailėjo perdavimo prancūzui. K.Benzema tapo vos ketvirtuoju futbolininku, Čempionų lygoje įmušusiu 60 įvarčių.

75 minutę Amsterdamo klubas perėmė kamuolį netoli „Real“ vartų ir nieko nelaukdami pasileido į greitą ataką. Po kelių perdavimų kamuolys pasiekė Hakimą Ziyechą, kuris jį nukreipė į vartus – 1:1.

Madrido klubui pergalę išplėšė Marco Asensio įvartis į tuščius vartus 87 minutę.

Mačas Nyderlandų sostinėje buvo istorinis „Real“ kapitonui Sergio Ramosui. Tai buvo 600-osios gynėjo rungtynės vilkint ekipos aprangą. Tačiau jis sugebėjo 90 minutę užsidirbti geltoną kortelę ir turės praleisti atsakomąsias rungtynes.

Aštuonis sezonus iš eilės „Real“ pasiekė Čempionų lygos aštuntfinalį ir yra laikomas ryškiu favoritu aštuntfinalio akistatoje su jaunais olandais, kurie į atkrintamąsias prasibrovė pirmą sykį nuo 2006-ųjų.

„Tottenham“ – Dortmundo „Borussia“ 3:0

Pirmajame kėlinyje Dortmundo klubas penkis kartus smūgiavo į vartų plotą. Pavojingiausius epizodus sukūrė Thomas Delaney ir Danas-Axelis Zagadou, bet abu juos užtikrintai atrėmė Hugo Lloris.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje „Tottenham“ į priekį išvedė Heung-Min Sonas. Šeimininkai perėmė kamuolį netoli „Borussia“ vartų ir Janas Vertonghenas nieko nelaukdamas iš krašto perkėlė kamuolį į baudos aikštelę. Ten budėjęs pietų korėjietis vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartus.

83 minutę jau pats J.Vertonghenas padvigubino „Tottenham“ pranašumą po puikaus Serge Aurier perdavimo.

87 minutę „Tottenham“ įtvirtino svarią persvarą po pirmojo mačo, kai po kampinio galva kamuolį į vartus pasiuntė Fernando Llorente.

Dortmundo klubui dėl traumos negalėjo padėti kapitonas Marco Reusas.

„Tottenham“ jau kurį laiką verčiasi be savo lyderių Harry Kane'o ir Dele Alli.

Londono klubas siekia prasibrauti į Čempionų lygos ketvirtfinalį pirmą kartą nuo 2011 metų.