Čempionų lygoje – L.Messi triumfas, C.Ronaldo ašaros ir „Ajax“ stebuklas

Antradienio vakaras UEFA Čempionų lygoje dviem ryškiausioms planetos futbolo žvaigždėms Lioneliui Messi ir Cristiano Ronaldo baigėsi skirtingai. Argentiniečio vedama  „Barcelona“ ir atsakomajame ketvirtfinalyje nepaliko jokių šansų „Manchester United“ ekipai, tuo tarpu C.Ronaldo ir Turino „Juventus“ namuose sensacingai krito prieš stebuklus toliau kuriantį auksinį Amsterdamo „Ajax“ jaunimą.
Antradienio vakaras Čempionų lygoje
Lionelis Messi / „Scanpix“ nuotr.

„Barcelona“ prieš savaitę Mančesteryje šventė pergalę 1:0, o namuose užbaigė formalumus, sutriuškindamas Ole Gunnaro Solksjaero auklėtinius 3:0.

Pusfinalyje katalonai kausis su „Liverpool“ ir „Porto“ poros nugalėtoju.

Kur kas didesnės intrigos sulaukta antrajame ketvirtfinalyje Turine, kur „Juventus“ priėmė „Ajax“. Pirmasis mačas Nyderlandų sostinėje prieš savaitę buvo pasibaigęs taikiai 1:1.

Po Cristiano Ronaldo įvarčio italai buvo išsiveržę į priekį, tačiau „Ajax“ labai greitai rezultatą išlygino, o antrajame kėlinyje Amsterdamo ekipos kapitonas Matthijsas De Ligtas smūgiu galva išplėšė jaunai olandų komandai bilietą į pusfinalį – 2:1.

Jame „Ajax“ lauks varžovas iš Anglijos – Londono „Tottenham Hotspur“ arba „Manchester City“.

Pusfinalyje Nyderlandų klubas žais po 22 metų pertraukos.

Barcelona Manchester Utd

„Barcelona“ – „Manchester United“ 3:0
(Pirmos rungtynės 1:0, bendras rezultatas – 4:0)
16' [1:0] Lionelis Messi
20' [1:0] Lionelis Messi
61' [3:0] Philippe'as Coutinho

• „Barcelona“(4-3-3): Andre Ter Stegenas; Gerardas Piquet, Clementas Lenglet, Jordi Alba, Sergi Roberto; Ivanas Rakitičius, Arthuras, Sergio Busquetsas; Lionelis Messi, Philippe'as Coutinho, Luisas Suarezas.
  • „Man Utd“ (4-3-3): Davidas De Gea; Victoras Lindelofas, Philas Jonesas, Chrisas Smallingas, Ashley Youngas; Scottas McTominay'us, Paulis Pogba, Fredas; Jesse Lingardas; Marcusas Rashfordas, Anthony Martialis.

Rungtynes kur kas aktyviau pradėjo Anglijos klubas, tačiau įmušti nesugebėjo, o bene pirmasis rimtesnis pavojus prie „Man Utd“ vartų vos nesibaigė įvarčiu.

Ivanas Rakitičius nugriuvo baudos aikštelėje po kontakto su Fredu ir mačui vadovavęs vokietis Felixas Brychas nedvejodamas parodė į 11m žymą.

Visgi arbitras nusprendė pasitikslinti, peržiūrėdamas epizodą monitoriuje ir nusprendė, kad kroatas baudos aikštelėje griuvo pats.

Bet pirmo įvarčio ilgai laukti nereikėjo. 16-ąją minutę Ashley Youngas suklydo kairiajame krašte, I.Rakitičius perėmė kamuolį ir greitai jį perdavė L.Messi. Argentiniečiui to tik ir tereikėjo – puikus tolimas smūgis ir 1:0.

Po keturių minučių „Barcos“ lyderis pasižymėjo dar kartą, pasiųsdamas „Man Utd“ į gilų nokdauną. Vėl tolimas smūgis, Davido De Gea klaida, užsiimant poziciją ir gaudant kamuolį ir 2:0.

Antroje rungtynių pusėje katalonai apsukų nesumažino. Šeimininkai ir toliau buvo akivaizdžiai geresnė komanda ir 61-ąją minutę Philippe'as Coutinho nuostabiu tolimu smūgiu baigė britų triuškinimą.

JuventusAjax

„Juventus“ – „Ajax“ 1:2
(Pirmos rungtynės 1:1, bendras rezultatas – 2:3)
28' [1:0] Cristiano Ronaldo
34' [1:1] Donny van de Beekas
67' [1:2] Matthijsas De Ligtas

• „Juventus“ (4-3-3): Wojciechas Szczesny; Alexas Sandro, Leonardo Bonucci, Daniele Rugani, Mattia De Sciglio; Blaise'as Matuidi, Miralemas Pjaničius, Emre Canas; Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala, Federico Bernadeschi.
  • „Ajax“ (4-2-3-1): Andre Onana; Joelis Veltmanas, Matthijsas De Ligtas, Daley Blindas, Noussairas Mazraoui; Lasse Schone, Frenkie De Jongas; Hakimas Ziyechas, Donny Van De Beekas, Davidas Neresas; Dušanas Tadičius.

Dvikovą aktyviau pradėjo „Juventus“, bet įmušti greito įvarčio nepavyko, o kėlinio viduryje olandai gerokai atkuto.

Bet tada atėjo 28-oji minutė ir Turino ekipos ryškiausia žvaigždė Cristiano Ronaldo vėl suspindo ryškiais žudiko instinktais. Po Miralemo Pjaničiaus pakelto kampinio portugalas stipriu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į svečių vartus ir išvedė „Juventus“ į priekį.

Visgi praėjus vos šešioms minutėms rezultatas tapo lygus. Donny van de Beekas pasinaudojo šiurkščia „Juventus“ gynėjų klaida ir atsidūręs vienas prieš vartininką šaltakraujiškai rezultatą išlygino – 1:1.

Antrajame kėlinyje jauni olandai tvirtai perėmė iniciatyvą ir turėjo ne vieną puikią galimybę išsiveržti į priekį: Hakimas Ziyechas smūgiavo į vartininką, Donny Van De Beeko smūgiuotą kamuolį pirštų galais lietė vartininkas.

Bet tuomet atėjo 67-oji minutė. Po kampinio „Ajax“ kapitonas Matthijsas De Ligtas aplenkė visus varžovus ir galva išvedė svečius į pusfinalį.

Priminsime, kad aštuntfinalyje „Ajax“ iš kovos eliminavo ir titulą gynusį Madrido „Real“.