2013 11 27 /2013 11 28

Čempionų lyga: įvarčių kruša ir „Manchester United“, „Real“ bei „Paris Saint Germain“ kelialapiai į aštuntfinalį

Trečiadienį Čempionų lygos gerbėjams futbolininkai padovanojo labai karštą vakarą. Priešpaskutiniame grupių varžybų ture pergales šventė favoritai – „Manchester United“ ir „Paris Saint Germain“ užsitikrino kelialapius į kitą etapą, o dėl kito etapo jau anksčiau ramus buvęs Madrido „Real“ jau niekam nebeužleis pirmos vietos grupėje. Trečiadienio vakarą žibėjo Arturo Vidalio žvaigždė – futbolininkas pelnė tris įvarčius ir išsaugojo komandos viltis pakovoti dėl aštuntfinalio.
Garethas Bale'as
Garetas Bale'as prisidėjo prie „Real“ pergalės įvarčiu. / „Scanpix“ nuotr.

Sporto grupę „Facebook“ tinkle jau mėgsta daugiau nei 9 tūkst. žmonių. Prisijunk ir tu – spausk LIKE.

Rungtynės tarp „Manchester City“ ir Pilzeno „Victoria“ futbolininkų vyko labai įtemptai. „Miestiečiai“ savo žiūrovų akivaizdoje įveikė svečius rezultatu 4:2, o kova dėl pirmos vietos D grupėje tęsis iki pat paskutinio turo, nors tiek „Bayern“, tiek „„Manchester City““ jau turi kelialapį į aštuntfinalį.

Tuo tarpu Anglijos čempionai „Manchester United“ futbolininkai Lėverkuzene nepaliko jokių vilčių „Bayer“ komandai, į kurios vartus įmušė net penkis įvarčius be atsako – 5:0. „Raudonieji velniai“ po šios pergalės taip pat užsitikrino vietą kitame etape, tačiau pirma vieta dar negarantuota.

B grupėje buvo sužaisti du susitikimai. „Santiago Bernabeu“ stadione Madrido „Real“ ekipa lengvai nugalėjo Stambulo „Galatasaray“ 4:1, o Turino „Juventus“ taip pat nesunkiai 3:1 savo aikštėje palaužė varžovus iš Danijos. Šioje grupėje jau paaiškėjo, kas užims pirmąją vietą. Tai – „karališkasis“ klubas, o dėl antrojo kelialapio kovoja likusios trys komandos.

Kitose rungtynėse Paryžiaus „Saint-Germain“, 2:1 iškovojusi pergalę prieš „Olympiakos“, prisijungė prie ekipų, keliaujančių į kitą etapą. Pergales turnyre šventė ir Lisabonos „Benfica“, 3:2 įveikusi „Anderlech“, bei Donecko „Šachtar“, 4:0 nušlavusi „Real Sociedad“ fubolininkus.

B grupė

„Real“ – „Galatasaray“ 4:1 (1:1)

4 min. Savo laimę prie varžovų vartų pabandė Garethas Bale'as, tačiau jaunojo futbolininko smūgis nepasiekė tikslo.

19 min. Į vartus pabandė smūgiuoti ir Selcukas Inanas, bet pelnyti įvarčio taip pat nepavyko – užtikrintai sužaidė vartų sargas. Abiejų ekipų futbolininkams sunkiai sekėsi prasibrauti varžovų vartų link.

37 min. Pagaliau pasisekė ir Garethui Bale'ui, atlikęs puikų smūgį jis išvedė Madrido ekipą į priekį 1:0.

38 min. Ilgai „Real“ tuo pasidžiaugti negalėjo – Umutas Bulutas, gavęs Didier Drogba perdavimą, išlygino rezultatą – 1:1.

Umutas Bulutas

51 min. Alvaro Arbeloa po Angelo Di Marios perdavimo tiksliai smūgiavo į kairįjį vartų kampą bei vėl išvedė ispanus į priekį 2:1.

63 min. „Real“ ekipa pateikė rimtą paraišką į pergalę. Šį kartą jau Alvaro Arbeloa padovanoja Angelui Di Mariai puikų perdavimą ir šiam beliko nuginkluoti turkų vartininką – 3:1.

80 min. Ispanai nenustojo bombarduoti „Galatasaray“ – 4-ąjį įvartį „Real“ klubui pelnė Isco 4:1.

„Juventus“ –  „Kobenhavn“ 3:1 (1:0)

29 min. Nuo 11 metrų žymos tiksliai smūgiavo Arturo Vidalis – 1:0.

56 min. Pasižymėjo Olofas Mellbergas, išlyginęs rezultatą 1:1.

61 min. Tęsėsi A.Vidalio šou – dar vienas  tikslus 11 metrų baudinys 2:1.

Arturo Vidalis

63 min. Ir vėl A.Vidalis! Po Paulo Pogba perdavimo ir A.Vidalio smūgio jau 3:1.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 5 3 1 0 18:5 13
2. Turino „Juventus“ (Italija) 5 1 3 1 9:8 6
3. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 5 1 1 3 7:14 4
4. „„Kobenhavn“ (Danija) 5 1 1 3 4:11 4

Madrido „Real“ dėl patekimo į kitą etapą ir grupės lyderės vardo gali būti ramus. O dėl antrosios vietos ir galimybės kovoti aštuntfinalyje paskutiniame ture susigrums visos trys likusios ekipos.

A grupė

„Bayer“ – „Manchester United“ 0:5 (0:2)

22 min. Luisas Antonio Valencia pasinaudojo tiksliu Wayne'o Rooney perdavimu ir iš arti pelnė anglams įvartį 1:0.

30 min. Vokiečiai ne tik nieko gero nenuveikė puolime, bet patys dar ir padidino atotrūkį – Emiras Spahicas po to paties Wayne'o Rooney klastingo baudos smūgio galva įmušė į savus vartus. Po šio smūgio „Bayer“ atsiliko 0:2.

65 min. Jonny Evansas savo įvarčiu pastūmėjo anglus dar arčiau pergalės 3:0.

77 min. „Manchester United“ pradėjo triuškinti vokiečius. Dar vienas Wayne'o Rooney rezultatyvus perdavimas ir Chriso Smallingo smūgiuotas kamuolys vartuose – 4:0.

80 min. Anglai apsukų nemažino. Po Ryano Giggso perdavimo „Manchester United“ pergalę užtvirtino Nani įvartis – 5:0.

„Šachtar“ – „Real Sociedad“ 4:0 (1:0)

37 min. „Šachtar“ klubą į priekį išvedė Luizo Adriano įvartis 1:0.

48 min. Alexas Teixeira smeigė dar vieną įvartį ispanams – 2:0.

68 min. Ispanams dar vieną dovanėlę pasiuntė Douglasas Costa – 3:0.

87 min. Douglasas Costa dar kartą įveikė „Real Sociedad“ gynybą ir padovanojo „Šachtar“ dar vieną įvartį 4:0.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. „Manchester United“ (Anglija) 5 3 2 0 11:3 11
2. Donecko „Šachtar“ (Ukraina) 5 2 2 1 7:5 8
3. Leverkuzeno „Bayer“ (Vokietija) 5 2 1 2 8:10 7
4. „Real Sociedad“ (Ispanija) 5 0 1 4 1:9 1

„Manchester United“ jau garantavo sau vietą kitame etape. „Šachtar“, norint patekti į aštuntfinalį, pergalės prieš „Real Sociedad“ veikiausiai neužteks. Lemiamame jie turės įveikti „Manchester United“ arba tikėtis „Bayer“ pralaimėjimo.

C grupė

„Anderlecht“ – „Benfica“ 2:3 (1:1)

18 min. Chancelis Mbemba Mangulu tiksliai smūgiavo į priešininkų vartų kairį kampą ir vartininkas jau neišgelbėjo „Benfica“ klubo 1:0.

Chancelis Mbemba

34 min. Nemanja Matičius po Nicolaso Gaitano perdavimo įskraidino kamuolį į viršutinį dešinįjį vartų kampą ir išlygino rezultatą 1:1.

Nemanja Matičius

52 min. Dar kartą pasižymėjo Chancelis Mbemba Mangulu, tik šį kartą padėjo ne savo komandai – futbolininkas įsimušė į savo vartus. Portugalai priekyje 2:1.

76 min. Massimo Bruno pelnė įvartį „Anderlecht“ klubui ir vėl išlygino rezultatą – 2:2.

90 min. Rodrigo tiksliai smūgiavo į priešininkų vartus ir išplėšė portugalams pergalę 3:2.

PSG – „Olympiakos“ 2:1

7 min. Nieko nelaukęs po puikaus Gregory Van der Wielio perdavimo Zlatanas Ibrahimovičius nuginklavo varžovų vartininką ir išvedė savo ekipą į priekį. 1:0.

Zlatanas Ibrahimovičius

80 min. rezultatą išlygino Kostas Manolasas – 1:1.

90 min. Paryžiaus ekipą išgelbėjo Edinsonas Cavani, kuris pelnė įvartį ir padovanojo PSG pergalę 2:1.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. „Paris Saint Germain“ (Prancūzija) 5 4 1 0 15:3 13
2. Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) 5 2 1 2 7:7 7
3. Lisabonos „Benfica“ (Portugalija) 5 2 1 2 6:7 7
4. Briuselio „Anderlecht“ (Belgija) 5 0 1 4 3:14 1

D grupė

„Manchester City“ – „Victoria“ 4:2 (1:1)

33 min. Sergio Aguero tiksliai smūgiavo į vartus nuo 11 metrų žymos – 1:0.

Sergio Aguero

43 min. Pieš pat ilgąją pertrauką anglams nuotaiką sugadino Tomas Horava, pelnydamas įvartį ir išlygindamas rezultatą 1:1.

65 min. Samiras Nasri persvėrė rezultatą Mančesterio ekipos naudai 2:1.

69 min. Netrukus Stanislavas Teclas išlygino rezultatą ir įrodė, kad jo ekipa pasiduoti neketina – 2:2.

78 min. Álvaro Negredo sugrąžino „Manchester City“ klubui persvarą – 3:2.

89 min. Edinas Džeko įmušė dar vieną įvartį, po kurio 4:2 pergalę šventė „Manchester City“.

CSKA – „Bayern“ 1:3

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) 5 5 0 0 15:2 15
2. „Manchester City“ (Anglija) 5 4 0 1 15:8 12
3. Maskvos CSKA (Rusija) 5 1 0 4 7:15 3
4. Pilzeno „Victoria“ (Čekija) 5 0 0 5 4:16 0

Šios grupės situacija aiški – paskutinysis turas nieko nelems. Į kitą etapą keliauja „Bayern“  ir „Manchester City“.