Aiškus pusfinalio ketvertas: „Man City“ išvengė kracho Dortmunde, „Real“ triumfavo Liverpulyje

Paaiškėjo UEFA Čempionų lygos pusfinalių dalyviai. Prie antradienį bilietus tarp keturių stipriausių sezono komandų iškovojusių „Paris Saint-Germain“ ir Londono „Chelsea“ klubų trečiadienį prisijungė Madrido „Real“ ir „Manchester City“ komandos.
„Manchester City“ triumfas
„Manchester City“ triumfas / „Scanpix“ nuotr.

LiverpoolReal Madrid

„Liverpool“ – Madrido „Real“ 0:0 (pirmosios rungtynės 1:3)

„Liverpool“ strategas Jurgenas Kloppas po pirmųjų rungtynių Madride skundėsi mažu Ispanijos sostinės stadionu, kuriame renovuojant žymiąją „Santiago Bernabeu“ šventovę žaidžia „Real“, ir žadėjo kovą atsakomajame mače savajame „Anfield“. Visgi šį sezoną stringantys „raudonieji“ taip ir nesugebėjo pralaužti tankios „karalių“ gynybos.

Bene geriausią progą „Liverpool“ turėjo nesužaidus nė dviejų minučių, kai Mohamedas Salahas atsidūrė vienas prieš Thibaut Courtois ir smūgiavo iš maždaug 12 metrų, tačiau ne patį sėkmingiausią egiptiečio smūgį belgas atrėmė kojomis ir išvengė greito įvarčio į savo vartus.

„Scanpix“ nuotr./Mohamedas Salahas

Turėjo „Liverpool“ ir daugiau progų rungtynėse, tačiau jos įvarčiais nevirto dažnai dėl pačių „raudonųjų“ nesėkmingo žaidimo lemiamose atakų stadijose, o dar dažniau – dėl puikaus Th.Courtois žaidimo.

2016-2018 m. tris iš eilės Čempionų lygos titulus iškovojęs „Real“ į pusfinalį sugrįžo po dvejų metų pertraukos. Kovoje dėl vietos finale karališkojo klubo laukia akistata su „Chelsea“ vienuolike.

„Liverpool“ (4-3-3): Alissonas Beckeris, Andrew Robertsonas, Ozanas Kabakas, Nathanielis Phillipsas, Trentas Alexanderis-Arnoldas, Jamesas Milneris, Fabinho, Georginio Wijnaldumas, Sadio Mane, Roberto Firmino, Mohamedas Salahas.

„Real“ (4-3-3): Thibaut Courtois, Ferlandas Mendy, Nacho, Ederis Militao, Federico Valverde, Toni Kroosas, Casemiro, Luka Modričius, Vinicius Junioras, Karimas Benzema, Marco Asensio.

DortmundManchester City

Dortmundo „Borussia“ – „Manchester City“ 1:2 (pirmosios rungtynės 1:2, bendras rezultatas 2:4)
15' Jude'as Bellinghamas [1:0]
55' Riyadas Mahrezas iš 11 m [1:1]
75' Philas Fodenas [1:2]

Vos kartą per pastarąjį dešimtmetį Čempionų lygos pusfinalyje žaidęs „Manchester City“ klubas buvo arti katastrofos. Pirmajame susitikime minimalią pergalę išplėšę Pepo Guardiolos auklėtiniai atsiliko net 40 minučių, bet galiausiai sugebėjo išgyventi ir žengti tolyn.

„Borussia“ į priekį išsiveržė sužaidus 15 minučių, kai Jude'as Bellinghamas technišku smūgiu nukreipė kamuolį į vartus ir bendrame rezultate dėl išvykos įvarčio išvedė Vokietijos ekipą į priekį.

„Scanpix“ nuotr./Jude'as Bellinghamas

Po praleisto įvarčio „miestiečiai“ atkuto ir rengė vieną pavojingą ataką po kitos, bet pasiekti taip reikalingo įvarčio nesugebėjo visą likusį pirmąjį kėlinį.

Degant Mančesterio futbolininkų padams, jiems pagelbėjo „Borussia“ žaidėjas Emre Canas. Šis savo baudos aikštelėje sužaidė ranka, o arbitras paskyrė vienuolikos metrų baudinį, kurį nuostabiu smūgiu realizavo Riyadas Mahrezas, grąžindamas persvarą serijoje „miestiečiams“.

„Scanpix“ nuotr./Triumfuojantys „Manchester City“ futbolininkai

„Borussia“ dar galėjo tikėtis pratęsimo, jei pelnytų vieną įvartį, bet galutinai jų viltis 75-ąją minutę nubraukė Philas Fodenas ir jo nepriekaištingas smūgis kaire koja.

Pirmąsyk nuo 2015-2016 m. sezono į pusfinalį prasibrovęs „Man City“ dėl vietos finale žais su „Paris Saint-Germain“ klubu, kuris eliminavo čempionų titulą gynusį Miuncheno „Bayern“.

„Borussia“ (4-3-3): Marwinas Hitzas, Raphaelis Guerreiro, Matsas Hummelsas, Manuelis Akanji, Mateu Morey Bauza, Mahmoudas Dahoudas, Emre Canas, Jude'as Bellinghamas, Marco Reusas, Erlingas Brautas Haalandas, Ansgaras Knauffas.

„Manchester City“ (4-3-3): Edersonas, Oleksandras Zinčenka, Rubenas Diasas, Johnas Stonesas, Kyle'as Walkeris, Ilkay'us Gundoganas, Rodri, Kevinas De Bruyne, Philas Fodenas, Bernardo Silva, Riyadas Mahrezas.