Beprotiškas vakaras Madride – G.Buffono išvarymas ir „Real“ išgelbėjęs baudinys

Čempionų lygos pusfinaliuose žais „Liverpool“, „Roma“, Madrido „Real“ ir Miuncheno „Bayern“. Turino „Juventus“ atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse Madride sugebėjo įmušti tris įvarčius ir išlyginti bendrą rezultatą su „Real“ 3:3, tačiau karališkąjį klubą paskutinę minutę išgelbėjo Cristiano Ronaldo realizuotas baudinys. Miuncheno klubas nesulaukė namuose rimtesnio pasipriešinimo iš „Sevilla“ ir 2:1 laimėjo seriją.
Gianluigi Buffonas ir Cristiano Ronaldo
Gianluigi Buffonas ir Cristiano Ronaldo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Real“ – „Juventus“ 1:3

Pirmųjų rungtynių rezultatas: 3:0

Bendras rezultatas: 4:3

Geresnio scenarijaus neparašytų ir garsiausi Holivudo trilerių kūrėjai.

Antrą vakarą iš eilės Italijos klubai kūrė stebuklus. Turino „Juventus“ namuose pralaimėjo 0:3, tačiau Madride sugebėjo išlyginti bendrą rezultatą 3:3.

Pirmuosius du įvarčius antrąją ir 37-ąją minutę labai panašiu stiliumi galva įmušė Mario Mandžukičius. Trečiąjį 61-ąją minutę po Keyloro Navaso klaidos pridėjo Blaise‘as Matuidi.

Trečiasis įvartis prabudino Madrido puolimą, kuris buvo aktyvus pusvalandį iki pagrindinio laiko pabaigos.

Jau per pridėtą laiką Lucas Vazquezas krito baudos aikštelėje po susidūrimo su M.Benatia. Teisėjo sprendimas skirti 11 metrų baudinį įsiutino Gianluigi Buffoną, kuris pradėjo plūsti ir net stumdyti teisėją ir šis legendiniam vartininkui ištraukė raudoną kortelę.

Į aikštę žengė atsarginis vartininkas Wojciechas Szczesny, kuris nesugebėjo atlaikyti Cristiano Ronaldo smūgio ir portugalas dramatiškai išvedė „Real“ į pusfinalį.

Tai buvo jau penkioliktas puolėjo įvartis Čempionų lygoje šiame sezone per 150-ąsias karjeros rungtynes šiame turnyre.

Tiesa, audringai realizuotą baudinį šventęs C.Ronaldo užsidirbo geltoną kortelę už nusivilktus marškinėlius. Tai draudžia futbolo taisyklės.

Teisėjo Michaelo Oliverio sprendimas paskirti baudinį pačioje rungtynių pabaigoje sukėlė daugybę klausimų. Vieni tvirtina, kad jis pagrįstas, nes kontaktas buvo, bet kiti pakartojimų metu mato M.Benatia žaidimą į kamuolį, o ne varžovą.

Pirmoji komandų akistata baigėsi Madrido klubo pergale 3:0 ir įspūdingu Cristiano Ronaldo įvarčiu.

Čempionų lygos pusfinalių poros paaiškės po burtų ceremonijos penktadienį.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: „Real“ – „Juventus“ 1:3

90 min. Penktąją pridėto laiko minutę teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į Turino klubo vartus. L.Vazquezas krito baudos aikštelėje po susidūrimo su M.Benatia. Šis teisėjo sprendimas įsiutino Gianluigi Buffoną, kuris pradėjo plūsti teisėją ir šis vartininkui ištraukė raudoną kortelę. Į aikštę žengė atsarginis vartininkas Wojciech Szczesny, kuris nesugebėjo atlaikyti Cristiano Ronaldo smūgio.

75 min. Z.Zidane'as išnaudojo paskutinį keitimą. Luką Modričių pakeitė Mateo Kovačičius.

67 min. A.Sandro gavo geltoną kortelę ir jeigu „Juventus“ pateks į pusfinalį, turės praleisti kitas rungtynes.

61 min. ĮVARTIS. Blaise Matuidi išlygino bendrą rezultatą. K.Navasas nesugriebė kamuolio prie pat vartų ir tuo pasinaudojęs B.Matuidi įrideno kamuolį į vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje Z.Zidane'as atliko du keitimus. Lucas Vazquezas pakeitė Casemiro, o Marco Asensio Garethą Bale'ą.

Pirmasis kėlinys: „Real“ – „Juventus“ 0:2

45 min. Kėlinio pabaigoje „Real“ dar surengė kelias pavojingas atakas, tačiau didžiulį darbą padaręs Turino klubas turi realų šansą sukurti stebuklą.

37 min. ĮVARTIS. Mario Mandžukičius muša antrą įvartį ir užliepsnoja svečių tribūną. Kroatas vėl smūgiu galva nokautavo K.Navaso ginamus vartus. Šįkart perdavimą atliko po keitimo pasirodęs S.Lichtsteineris.

17 min. Priverstinis keitimas Turino pusėje. Stephanas Lichtsteineris pakeitė Mattia De Sciglio, kuris patyrė traumą.

13 min. Po pirminio šoko atsigavę šeimininkai ir patys pradėjo rengti pavojingas atakas. Isco pasiuntė kamuolį į vartus, bet teisėjai užfiksavo nuošalę.

2 min. ĮVARTIS. Mario Mandžukičius kuria intrigą pačioje rungtynių pradžioje. Po puikaus S.Khediros perdavimo kroatas nukreipė kamuolį į vartus galva.

„Real“: Keyloras Navas, Dani Carvajalis, Raphaelis Varane, Jesus Vallejo, Marcelo, Toni Kroosas, Casemiro, Luka Modričius, Isco, Cristiano Ronaldo, Garethas Bale'as.

„Juventus“: Gianluigi Buffonas; Mattia De Sciglio, Medhi Benatia, Giorgio Chiellini, Alexas Sandro; Sami Khedira, Miralemas Pjaničius, Blaise Matuidi; Douglas Costa, Gonzalo Higuainas, Mario Mandžukičius.

„Bayern“ – „Sevilla“ 0:0

Pirmųjų rungtynių rezultatas: 2:1

Bendras rezultatas: 2:1

Vokietijos čempionų titulą jau užsitikrinęs „Bayern“ klubas namuose išsaugojo pirmosiose rungtynėse pasiektą rezultatą 2:1.

Ispanijos klubas visų rungtynių metu nė karto nesmūgiavo į vartų plotą ir pasitraukė iš turnyro.

„Sevilla“ rungtynes baigė mažumoje, nes jau per pridėtą laiką raudoną kortelę užsidirbo Joaquinas Correa.

Antrasis kėlinys: „Bayern“ – „Sevilla“

90 min. Jau per pridėtą rungtynių laiką teisėjas nepagailėjo raudonos kortelės Joaquinui Correa, kuris grubiai pargriovė varžovą.

Pirmasis kėlinys: „Bayern“ – „Sevilla“ 0:0

45 min. Ispanijos ekipa pirmajame kėlinyje nė karto nesmūgiavo į vartų plotą ir atrodė toliau nuo reikalingos pergalės nei šeimininkai.

10 min. Jau per pirmas 10 minučių Miuncheno klube tris pavojingas atakas surengė Arjenas Robbenas, Robertas Lewandowskis ir Jamesas Rodriguezas.

„Bayern“: Svenas Ulreichas, Joshua Kimmichas, Mats Hummelsas, Jerome Boatengas, Rafinha, Javi Martinezas, Jamesas Rodriguezas, Franckas Ribery, Arjenas Robbenas, Thomas Mülleris, Robertas Lewandowskis.

„Sevilla“: Davidas Soria, Clementas Lenglet, Gabrielis Mercado, Sergio Escudero, Jesus Navas, Stevenas Nzonzi, Everas Banega, Pablo Sarabia, Franco Vazquezas, Joaquinas Correa, Wissamas Benas Yedderis.