2014 12 10 /2014 12 11

Čempionų lyga: vietas kitame etape iškovojo „Manchester City“ ir „Schalke“

Čempionų lygoje trečiadienį aštuoneriomis rungtynėse baigėsi 2014-2015 metų sezono grupių etapo kovos. Po pergalių paskutiniojo turo rungtynėse vietas kitame etape užsitikrino Anglijos čempionas „Manchester City“ ir Gelzenkircheno „Schalke“, iš turnyro išstūmusios „Roma“ ir Lisabonos „Sporting“.
Samiras Nasri įmušė pats ir atliko rezultatyvų perdavimą
Samiras Nasri įmušė pats ir atliko rezultatyvų perdavimą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

E grupė. 1. Miuncheno „Bayern“ (15 tšk.), 2. „Manchester City“ (8 tšk.), 3. „Roma“ (5 tšk.), 4. Maskvos CSKA (5 tšk.).

Miuncheno „Bayern“ – Maskvos CSKA 3:0 (1:0)

Vokiečiai jau buvo užsitikrinę pirmąją vietą, tad jų gretose žaidė keli rečiau rungtyniaujantys futbolininkai. Svečių saugas Bibras Natcho prasižengė baudos aikštelėje ir 18-ąją minutę Thomasas Muelleris 11 metrų baudiniu išvedė Vokietijos čempionus į priekį.

Mačui einant į pabaigą, 84 min. Bastianas Schweinsteigeris atliko labai technišką perdavimą iš krašto į baudos aikštelę, kur Sebastianas Rode'as galva nuginklavo CSKA vartų sargą. Jau per teisėjo pridėtą laiką Mario Goetze galutinai pribaigė CSKA futbolininkus.

„Roma“ – „Manchester City“ 0:2 (0:0)

Abiems komandoms reikėjo pergalės, tačiau įvarčiu pirmi džiaugėsi Anglijos čempionai. Jau įpusėjus antrajam kėliniui, 60 min., Samiras Nasri nusprendė vienas sutvarkyti visą romėnų gynybą. Susikūręs sau erdvės šalia baudos aikštelės linijos prancūzas atliko stiprų ir tikslų smūgį į vartus.

Nors „Miestiečiams“ pakako ir pergalės 1:0, tačiau toliau atakavę anglai 86 min. galutinai užsitikrino vietą kitame etape. S.Nasri galėjo mušti ir pats, tačiau perdavė kamuolį Pablo Zabaletai, kuris tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Neymaras įmušė puikų įvartį

F grupė. 1. „Barcelona“ (15 tšk.), 2. „Paris Saint Germain“ (13 tšk.), 3. Amsterdamo „Ajax“ (5 tšk.), 4. Nikosijos APOEL (1 tšk.).

„Barcelona“ – „Paris Saint Germain“ 3:1 (2:1)

Šios ekipos kovojo dėl pirmosios grupės vietos, o katalonams reikėjo pergalės. Bet rungtynės katalonams prasidėjo šaltu dušu. Įvartis krito 15-ąją minutę, kai dešiniuoju kraštu prasiveržęs Lucas Moura pažeme atliko perdavimą į baudos aikštelę, ten nugara į vartus stovėjęs Blaise'as Matuidi parideno kamuolį Zlatanui Ibrahimovičiui, kuris vienu lietimu nukreipė jį į artimąjį vartų kampą.

Jau 19 min. rezultatas tapo lygus. Javieras Mascherano atliko puikų aukštą perdavimą į baudos aikštelę įbėgusiam Luisui Suarezui, šis nestabdydamas kamuolio iš kairės permetė jį į dešinę, kur Lionelis Messi buvo greitesnis už visus ir įkalė įvartį.

Prieš pat pertrauką, 42 minutę, šeimininkai rezultatą persvėrė. Neymaras veržėsi aikštės viduriu ir priartėjęs prie baudos aikštelės vidurio nusprendė mušti pats. Puikiai trajektorija muštas kamuolys vartininkui buvo nepasiekiamas ir nusileido į vartų kampą.

Antrajame kėlinyje progų taip pat netrūko, prancūzai kelis kartus sukėlė paniką katalonų baudos aikštelėje ir porą kartų vos neįgrūdo kamuolio į vartus. „Barca“ savo progomis pasinaudojo geriau. 77 min. gausiomis pajėgomis į greitą ataką pasileidusių katalonų gretose Neymaras atliko klastingą smūgį varžovui tarp kojų, tačiau vartininkas kamuolį atmušė. Vis dėlto, iš kairės smūgiuotas kamuolys atšoko į dešinę ir L.Suarezas iš kelių metrų įkalė įvartį.

Amsterdamo „Ajax“ – Nikosijos APOEL 4:0 (1:0)

Nyderlandų klubas įvartį įmušė paskutinę pirmojo kėlinio minutę, kai baudos aikštelėje prasižengė Marios Antoniades. 11 metrų baudinį užtikrintai realizavo Lasse'as Schone'as.

51-ąją minutę po į baudos aikštelę skersuoto Arkadiuszo Miliko perdavimo L.Schone'as dar kartą įmušė, o vos po dviejų minučių krito ir trečias įvartis. Aukštai pašokęs Davy Klaassenas įveikė ir gynėjus, ir, atrodė, laiku vartus palikusį vartininką ir galva pelnė gražų įvartį.

Prie antrojo įvarčio prisidėjęs A.Milikas pats įmušė ketvirtąjį. D.Klaassenas atliko puikų perdavimą į baudos aikštelės vidurį, kur įvarčio autorius vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus. Po šios pergalės olandai iškovojo teisę toliau žaisti UEFA Europos lygos turnyre.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Andre Schurrle ir Cescas Fabregasas

G grupė. 1. Londono „Chelsea“ (14 tšk.), 2. Gelzenkircheno „Schalke“ (8 tšk.), 3. Lisabonos „Sporting“ (7 tšk.), 4. „Maribor“ (3 tšk.).

Londono „Chelsea“ – Lisabonos „Sporting“ 3:1 (2:0)

„Sporting“ buvo reikalinga tik pergalė, tačiau jau 8 min. svečiai suklydo savo baudos aikštelėje, kai Ricardo Esgaio prasižengė. Cescas Fabregasas puikiai realizavo 11 metrų baudinį. Praėjo dar 8 minutės ir persvara padvigubėjo, kai Andre Schurrle atliko puikų smūgį nuo baudos aikštelės linijos ir nuginklavo vartininką.

Jonathanas Silva antrąjį kėlinį pradėjo sušvelnindamas rezultatą, kai 51 min. pirmasis prišoko prie nuo vartininko atšokusio kamuolio ir nukreipė jį į vartus. Vis dėlto, jau po 5 minučių „Mėlynieji“ parodė, kad pergalės nežada išleisti iš rankų. Po C.Fabregaso baudos smūgio kamuolys pasiekė Johną Obi Mikelį, kuris įmušė iš kelių metrų.

„Maribor“ – Gelzenkircheno „Schalke“ 0:1 (0:0)

Maxas Meyeris 62-ąją minutę pirmasis prišoko prie kamuolio, kuris atšoko nuo vartininko, ir taikliu smūgiu pažeme įmušė įvartį, kuris atvėrė vokiečiams duris į kitą etapą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Athletic“ futbolininkai

H grupė. 1. „Porto“ (14 tšk.), 2. Donecko „Šachtar“ (9 tšk.), 3. Bilbao „Athletic“ (7 tšk.) , 4. Borisovo BATE (3 tšk.).

„Porto“ – Donecko „Šachtar“ 1:1 (0:0)

Po „sauso“ pirmojo kėlinio, antrojo pradžioje, 51 min. Bernardas pakėlė kampinį, o Tarasas Stepanenka galingu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartus. Vincentas Aboubakaras 87 minutę labai gražiu tolimu smūgiu atstatė lygybę.

Bilbao „Athletic“ – Borisovo BATE 2:0 (0:0)

Kelialapio į Europos lygą savininką lėmusiose rungtynėse aikštės šeimininkai įmušė iškart po pertraukos, 47-ąją minutę. Markelis Susaeta kėlė kampinį ir kamuolys krito tiesiai po Mikelio San Jose kojomis, futbolininkas atliko puikų smūgį į vartų kampą. Borja Viguera 88 min. perdavimu išvedė į priekį M.Susaetą, kurio smūgis į apatinį vartų kampą buvo labai tikslus.