Čempionų lyga: vokiečiai liūdino J.Mourinho, o debiutantai diktavo madas Milane

UEFA Čempionų lygoje trečiadienio vakarą sužaisti dar du aštuntfinalių susitikimai. Londono „Tottenham Hotspur“ stadione pergalę po vienintelio įvarčio pasiekė „RB Leipzig“, o Milano „San Siro“ aikštėje namų rungtynes žaidžianti Bergamo „Atalanta“ pasismagino sutriuškindama „Valencia“.
Timo Werneris
Timo Werneris / „Scanpix“ nuotr.

Londono „Tottenham Hotspur“ – „RB Leipzig“ 0:1

Pirmajame mače pelnytą pergalę pasiekė didžiąją rungtynių dalį dominavę Vokietijos klubo futbolininkai.

Leipcigo žaidėjai jau per pirmąsias dvi minutes net trissyk patikrino „Tottenham“ gynybos budrumą. Patrikas Schikas smūgiavo šalia vartų, Angelino pataikė į virpstą, o Timo Wernerio sukeltą gaisrą užgesino vartininkas Hugo Llorisas.

Šeimininkai pirmąją rimtesnę ataką surengė 7-ąją minutę, kai varžovų vartininko pozicijas išbandė Stevenas Bergwijnas.

P.Schikas progą turėjo ir 17-ąją minutę, kai po jo smūgio kamuolys praskriejo pro pat vartų virpstą.

Dar vieną progą pirmajame kėlinyje turėjo ir T.Werneris, bet itin patogioje pozicijoje kamuolį gavęs vokietis paleido kamuolį tiesiai į gynybinę poziciją užsiėmusį H.Llorisą.

Antrojo kėlinio pradžią šeimininkų sirgaliai paženklino į aikštę primėtydami baltų juostų ir trumpam pristabdydami rungtynes, o tai, panašu, pabudino Šiaurės Londono komandą – vos per kelias minutes progas turėjo Lucasas Moura ir S.Bergwijnas.

„Scanpix“ nuotr./Čempionų lyga: Londono „Tottenham Hotspur“ – „RB Leipzig“

Rungtynių lūžis įvyko 57-ąją minutę, kai Benas Daviesas užkabino į baudos aikštelę po T.Wernerio perdavimo šokusį Konradą Laimerį, kuris uždirbo baudinį.

Jį daugiau nei užtikrintai realizavo tas pats T.Werneris, nutraukdamas penkerių rungtynių be pelnytų įvarčių atkarpą ir išvesdamas „RB Leipzig“ į priekį.

„Scanpix“ nuotr./Londono „Tottenham Hotspur“ – „RB Leipzig“

„Tottenham“ turėjo puikų šansą lyginti rezultatą, bet galingą Giovanni Lo Celso Leipcigo vartininkas Peteris Gulacsi pirštų galais nukreipė į virpstą, o nuo jo – į užribį.

Per likusį laiką Jose Mourinho auklėtiniai bandė kelti pavojų svečių vartams po standartinių situacijų, bet geriausią progą po P.Schiko smūgio turėjo „RB Leipzig“.

Vis dėlto įvarčių daugiau pasiekta nebuvo, o tai reiškia, jog J.Mourinho auklėtinių atsakomajame mače laukia labai nelengvas uždavinys.

Bergamo „Atalanta“ – „Valencia“ 4:1

Kitame trečiadienio mače įspūdingą pergalę pasiekė ir viena koja į ketvirtfinalį įžengė Čempionų lygos debiutantė „Atalanta“ ekipa.

Italijos komandą nemalonumai užklupo dar prieš rungtynių startą, kai apšilimo metu traumą patyrus Beratui Djimsiti, treneriui Gian Piero Gasperini į aikštę teko leisti Mattią Caldarą.

Vis dėlto netikėti rūpesčiai Milano „San Siro“ stadione šeimininkavusios komandos iš vėžių neišmušė – dar 16-ąją minutę Alejandro Gomezas supjaustė svečių gynybą aštriu perdavimu, o Hansas Hateboeras jį „uždarė“ pelnydamas įvartį.

Maxi Gomezas 30-ąją minutę galėjo išlyginti rezultatą, bet buvo priverstas griebtis už galvos po to, kai klastingo jo smūgio metu paleistas kamuolys trenkėsi į virpstą.

Rungtynių kontrolę turėjusi „Atalanta“ dar pirmajame kėlinyje spėjo ir padvigubinti persvarą – įspūdingu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų 42-ąją minutę voratinklius kairiajame viršutiniame vartų kampe pravalė ir įvartį pelnė Josipas Iličičius.

Bosnis tapo jau 9-uoju „Atalanta“ futbolininku, pelniusiu įvartį šio sezono Čempionų lygoje. Įspūdingą įvairovę puolime demonstruojantys italai pagal šį rodiklį pranoksta visas kitas turnyro komandas.

„Atalanta“ vadžių neatleido ir po pertraukos. Progą po rikošeto turėjo H.Hateboeras, o Italijos komandos spaudimas neleido nė įkvėpti svečiams iš Valensijos.

Spaudimas savo vaisių davė 57-ąją minutę, kai Remo Freuleris pasakišku smūgiu patupdė kamuolį į vartus. Dar po penkių minučių skirtumas jau tapo nepadorus – į greitą ataką pabėgęs antrąjį savo įvartį pelnė H.Hateboeras, o rezultatas buvo jau 4:0.

„Scanpix“ nuotr./Hansas Hateboeras

Paguodos įvartį „Valencia“ ekipai pelnė aikštėje vos pasirodęs rusas Denisas Čeryševas – 66-ąją minutę jis pasinaudojo grubia šeimininkų klaida prie savų vartų ir kaire koja nukreipė kamuolį į tinklą.

„Valencia“ per likusį rungtynių laiką turėjo ir daugiau progų, bet nei D.Čeryševui, nei Jose Luisui Gayai įvarčio pasiekti nepavyko ir namuose Ispanijos klubo lauks labai sudėtinga užduotis.

„Atalanta“ Čempionų lygoje varžosi pirmą kartą klubo istorijoje. Debiutantai jau pirmajame etape sugebėjo įsirašyti į turnyro istorijos knygas, kai sugebėjo išsiropšti į atkrintamąsias po pralaimėjimų per visas trejas pirmąsias rungtynes.

Atsakomosios šių porų rungtynės bus žaidžiamos kovo 10-ąją Leipcige ir Valensijoje.