Čempionų lygos dramos: pralaimėję „Inter“ ir „Ajax“ – eliminuoti

Antradienio vakarą sužaisti dar šeši UEFA Čempionų lygos šeštojo grupių etapo turo susitikimai, po kurių paaiškėjo dar keturios į aštuntfinalį keliaujančios komandos. Jomis tapo Dortmundo „Borussia“, „Lyon“, „Valencia“ ir Londono „Chelsea“.
Noa Langas
Noa Langas / „Scanpix“ nuotr.

Šios komandos prisijungė prie jau anksčiau bilietus į atkrintamąsias užsitikrinusių klubų: Paryžiaus „Saint-Germain“, Madrido „Real“, Miuncheno „Bayern“, Londono „Tottenham Hotspur“, „Manchester City“, Turino „Juventus“, „Barcelona“, „RB Leipzig“, „Liverpool“ ir „Napoli“.

F grupė

Jau anksčiau pirmąją vietą F grupėje užsitikrinusi „Barcelona“ į Milaną nuvyko be ryškiausios žvaigždės Lionelio Messi, o į aikštę žengė ne vienas retai startinėje vienuolikėje pasirodantis futbolininkas.

Vis dėlto tai nesutrukdė katalonams sugadinti Milano „Inter“ klubo reikalų – katalonai triumfavo 2:1, o Italijos „Serie A“ pirmenybėse pirmaujančiam klubui toks rezultatas tapo pražūtingas.

„Barca“ pirmavo po to, kai 23-ąją minutę iš artimos distancijos pasižymėjo Carlesas Perezas, bet rezultatą pirmojo kėlinio pabaigoje išlygino Romelu Lukaku.

Nors pergalė šiose rungtynėse būtina buvo „Inter“, įvartį antrajame kėlinyje pelnė jų varžovai. 87-ąją minutę pasižymėjo vos prieš kelias akimirkas į aikštę po keitimo žengęs 17-metis Ansu Fati.

Su 8 taškais trečioje vietoje likęs „Inter“ klubas į priekį praleido Dortmundo „Borussia“, kuri tik po nervingos kovos namie 2:1 susitvarkė su Prahos „Slavia“.

Tomašas Součekas 43-ąją minutę išlygino rezultatą ir po pirmojo kėlinio Dortmundo ekipai iki atkrintamųjų trūko bent vieno įvarčio. Jį 61-ąją minutę pasiekė Julianas Brandtas.

Milano „Inter“ – „Barcelona“ 1:2

23' [0:1] Carlesas Perezas

44' [1:1] Romelu Lukaku

87' [1:2] Ansu Fati

Dortmundo „Borussia“ – Prahos „Slavia“ 2:1

10' [1:0] Jadonas Sancho

43' [1:1] Tomašas Součekas

61' [2:1] Julianas Brandtas

1. Barcelona 6 3 3 0 9:4 14
2. Borussia 6 3 1 2 8:8 10
3. Inter 6 2 2 2 10:9 7
4. Slavia 6 0 2 3 4:10 2

G grupė

Vietą kitame etape šioje grupėje jau buvo užsitikrinęs „RB Leipzig“ klubas, šįvakar išsikovojęs ir pirmąją grupės poziciją.

Puikiai šį sezoną atrodanti Vokietijos ekipa išvykoje po dviejų realizuotų vienuolikos metrų baudos smūgių prieš „Lyon“ pirmavo 2:0, bet Prancūzijos komanda dviem įvarčiais išplėšė lygiąsias ir įšoko į benuvažiuojantį atkrintamųjų varžybų traukinį.

Iš jo „Lyon“ išmetė Sankt Peterburgo „Zenit“ klubą. Rusijos čempionai net nepaisant triuškinamo pralaimėjimo (0:3) Lisabonoje prieš „Benfica“ būtų patekę į kitą etapą, jei tik Lione „RB Leipzig“ būtų išlaikęs turėtą pranašumą.

Vis dėlto įvykiai Prancūzijoje rusams susiklostė nepalankiai ir į atkrintamąsias įšoko „Lyon“ futbolininkai.

„Lyon“ – „RB Leipzig“ 2:2

9' [0:1] Emilis Forsbergas

33' [0:2] Timo Werneris

50' [1:2] Houssemas Aouaras

82' [2:2] Memphis Depay'us

Lisabonos „Benfica“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ 3:0

47' [1:0] Franco Cervi

58' [2:0] Pizzi

80' [3:0] Sardaras Azmounas (į savus vartus)

1. RB Leipzig 6 3 2 1 10:8 11
2. Lyon 6 2 2 2 9:8 8
3. Benfica 6 2 1 3 10:11 7
4. Zenit 6 2 1 3 7:9 7

H grupė

Pasirodymą Čempionų lygoje jau po grupių etapo yra priverstas baigti praėjusio sezono pusfinalininkas Amsterdamo „Ajax“ klubas. Jis namie po vienintelio Rodrigo pasiekto įvarčio 0:1 nusileido „Valencia“.

Eriko ten Hago auklėtiniams būtų užtekę ir lygiųjų, bet nepaisant 18 atliktų smūgių ir 61 proc. laiko kontroliuoto kamuolio „Valencia“ vartai jiems buvo nepramušami ir pasirodymą Čempionų lygoje olandams tenka baigti.

Kartu su Ispanijos klubu, į atkrintamąsias pateko ir Londono „Chelsea“, namuose nelengvai 2:1 susitvarkiusi su grupės dugne įstrigusiu „Lille“.

Amsterdamo „Ajax“ – „Valencia“ 0:1

24' [0:1] Rodrigo

Londono „Chelsea“ – „Lille“ 2:1

19' [1:0] Tammy Abrahamas

35' [2:0] Cesaras Azpilicueta

78' [2:1] Loicas Remy

1. Valencia 6 3 2 1 9:7 11
2. Chelsea 6 3 2 1 11:9 11
3. Ajax 6 3 1 2 12:6 10
4. Lille 6 0 1 5 4:14 1

Trečiąsias vietas grupėse užėmusios komandos sezoną pratęs UEFA Europos lygos atkrintamosiose varžybose.