2011 12 06 /2011 12 07

„Chelsea“ užtikrintai įveikė Valensijos futbolininkus ir žengė į Čempionų lygos aštuntfinalį

UEFA Čempionų lygoje antradienio vakarą keturiose grupėse buvo sužaistas paskutinis turas po kurio jau paaiškėjo aštuonios aštuntfinalio komandos.
Didier Drogba
Didier Drogba / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tiesioginė kova dėl kelialapio į aštuntfinalį vyko tarp Londono „Chelsea” ir „Valencia” klubų. Šios komandos susitiko E grupės paskutiniame ture. Mačą 3:0 be sunkios kovos laimėjo „mėlynieji”.

Pirmasis susitikimo įvartis krito jau 3-ą minutę, kai po Juano Matos atlikto perdavimo kamuolį į vartų tinklą stipriu smūgiu pasiuntė šeimininkų komandos patyręs puolėjas Didieras Drogba.

Kitą kartą Londono miesto komanda įvartį pelnė pirmojo kėlinio viduryje, 22-ą minutę, kai Drogba perdavė kamuolį Ramiresui, o šis po „Valencia” gynėjo klaidos nuginklavo Diego Alvesą.

Galutinis taškas šiose rungtynėse buvo padėtas 76-ą susitikimo minutę. Šį kartą antrą savo įvartį po vėlgi Matos perdavimo pelnė puolėjas Drogba. Šis įvartis visiškai paskandino svečių viltis.

E grupė

„Chelsea“ 3 0 „Valencia“
3 min. Didier Drogba
22 min. Ramiresas
76 min. Didier Drogba

„Racing Genk” 1 1 „Bayer Leverkusen”
30 min. Jelle Vossenas 79 min. Erenas Derdiyokas
E grupė
Vieta Komanda R. P. Lg. Pr. Įv.sant. Taškai
1. „Chelsea“ 6 3 2 1 13-4 11
2. „Bayer Leverkusen” 6 3 1 2 8-8 10
3. „Valencia“ 6 2 2 2 12-7 8
4. „Racing Genk” 6 0 3 3 2-16 3

Į kitą etapą po tiesiog fantastiško išsigelbėjimo pateko „Marseille” komanda, kuri rungtynių pabaigoje 3:2 nugalėjo Dortmundo „Borussia” ir užėmė antrą vietą F grupėje.

Vokiečiai pirmavo 2:0 po 23 ir 32 minutėmis pelnytų įvarčių, tačiau prancūzų klubas sugebėjo ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą.

Kitose F grupės rungtynėse Londono „Arsenal“ išvykoje turėjo pripažinti „Olympiakos“ pranašumą, tačiau kelialapį į kitą etapą britai jau buvo užsitikrinę anksčiau.

F grupė

„Borussia Dortmund” 2 3 „Marseille”
23 min. Jakubas Blaszczykowskis
32 min. Matsas Hummelsas (11 m.)
45 min. Loicas Remsas
85 min. Andre Ayew
89 min. Matthieu Valbuena
„Olympiakos” 3 1 „Arsenal”

6 min. Rafikas Djebbouras
36 min. Davidas Fusteris Torrijos
89 min. Francois Modesto

57 min. Yossi Benayou

F grupė
1. „Arsenal“ 6 3 2 1 7-6 11
2. „Marseille” 6 3 1 2 7-4 10
3. „Olympiakos“ 6 3 0 3 8-6 9
4. „Borussia“ 6 1 1 4 6-12 4

G grupės autsaideris Donecko „Shakhtar“ nieko nelėmusiame mače 2:0 įveikė grupės lyderius Nikosijos APOEL.

Tuo tarpu mūšis dėl vietos atkrintamosiose varžybose tarp Sankt Peterburgo „Zenit“ ir „FC Porto“ klubų baigėsi nulinėmis lygiosiomis, kas garantavo rusams vietą aštuntfinalyje.

G grupė

„APOEL Nicosia” 0 2 „Shakhtar Donetsk”
  62 min. Luizas Adriano
78 min. Jevegenijus Selezniovas
„Porto“ 0 0 „Zenit“

G grupė
1. „APOEL Nicosia” 6 2 3 1 6-6 9
2. „Zenit“ 6 2 3 1 7-5 9
3. „Porto“ 6 2 2 2 7-7 8
4. „Shakhtar Donetsk” 6 1 2 3 6-8 5

H grupėje „FC Barcelona“ rezervinė sudėtis rezultatu 4:0 sumindė Barysavo BATE. Katalonai grupės varžybas baigė sąskaitoje turėdami 16 taškų.

Kitose rungtynėse kiek netikėtas lygiąsias mače su „AC Milan“ 2:2 iškovojo „Plzen“ vienuolikė, įvarčius įmušusi 89 ir 93 minutėmis bei grupėje užėmusi trečiąją vietą.

H grupė

„Barcelona” 4 0 „BATE Borisov”
35 min. Sergi Roberto
60 min. Martinas Montoya
63 min. Pedro Rodriguezas
88 min. Pedro Rodriguezas (11 m.)

„Viktoria Plzen” 2 2 „Milan“
89 min. Davidas Bystronas
90 min. Michalas Duris
47 min, Alexandras Pato