Cristiano Ronaldo ir „Los Galacticos“ triumfas: „Real“ apgynė Čempionų lygos titulą

Madrido „Real“ apgynė UEFA Čempionų lygos titulą. „Millennium“ stadione, Velso sostinėje Kardife, vykusiose rungtynėse „Real“ rezultatu 4:1 pranoko Turino „Juventus“.
„Real“ triumfas 2016-17 m. Čempionų lygoje
„Real“ triumfas 2016-17 m. Čempionų lygoje / „Scanpix“ nuotr.

Jei pirmajame kėlinyje vyko apylygis žaidimas, tai antrajame – sąlygas diktavo „Real“.

Madrido klubas pirmasis pelnė įvartį – 20 minutę pasižymėjo Cristiano Ronaldo.

Po 7 minučių „Juventus“ rezultatą išlygino Mario Mandžukičiaus reto grožio įvarčiu.

Po pertraukos „Juventus“ išpuoliai tapo itin reti, o „Real“ Gianluigi Buffono vartus suvarpė dar trimis smūgiais.

Casemiro (61 min.) tai padarė tolimu šūviu, dar kartą pasižymėjo C.Ronaldo (64 min.), o paskutinį vinį kalė Marco Asensio (90 min.).

C.Ronaldo tapo rezultatyviausiu šios sezono Čempionų lygos žaidėju (12 įvarčių), aplenkdamas Lionelį Messi, kuris pasižymėjo 11 kartų.

Be to, portugalas tapo pirmuoju žaidėju istorijoje, sugebėjusiu pelnyti įvartį trijuose Čempionų lygos finaluose.

Jau po pirmojo rungtynių įvarčio „Real“ tapo pirmąja komanda, pasiekusia 500 įvarčių Čempionų lygoje ribą.

Kardife „Real“ kamuolį kontroliavo 54 proc. laiko ir atliko 18 smūgių („Juventus“ – 11). Beje, vos penkis – į vartų plotą. Perdavimus „Real“ skirstė 90 proc. tikslumu.

„Juventus“ – „Real Madrid“ 1:4
20' [0-1] Cristiano Ronaldo
27' [1-1] Mario Mandžukičius
61' [1-2] Casemiro
64' [1-3] Cristiano Ronaldo
90' [1-4] Marco Asensio
84' J.Cuadrado („Juventus“) pašalintas iš aikštės

Rungtynių epizodai

1999 metais duris atidaręs ir beveik 75 tūkst. žiūrovų talpinantis Kardifo „Millennium“ stadionas buvo sausakimšas.

BBC pranešė, kad į Kardifo miestą atvyko apie 170 tūkst. sirgalių, žinoma, daugiausia – iš Italijos ir Ispanijos.

Šį futbolo spektaklį, manoma, stebėjo apie 350 mln. žiūrovų visame pasaulyje.

Dėl neseniai Mančesteryje įvykusio teroristinio išpuolio policijos dėmesys šioms rungtynėms buvo milžiniška – jų metu darbavosi beveik 2000 pareigūnų.

Dėl saugumo sumetimų stadiono stogas mačo metu buvo uždarytas. Ir tai buvo pirmasis Čempionų lygos finalas, vykęs ne po atviru dangumi.

„Scanpix“ nuotr./„Real“ triumfas 2016-17 m. Čempionų lygoje

RUNGTYNIŲ EIGA:

90 min. ĮVARTIS! Marco Asensio uždarė Marcelo perdavimą – 4:1!

84 min. Felixas Brychas parodė antrą geltoną kortelę Juanui Cuadrado. Sergio Ramosas slysdamas išmušė kamuolį iš po kolumbiečio kojų, o šis prarado savitvardą ir eidamas pro šalį užmynė S.Ramosui ant kojos. Išbuvęs aikštėje tik keliolika minučių J.Cuadrado baigė rungtynes.

81 min. Alexas Sandro smūgiu galva pasiuntė kamuolį šalia virpsto – bene pavojingiausias „Juventus“ sukurtas epizodas antrajame kėlinyje.

77 min. Garethas Bale'as pasirodė aikštėje, pakeisdamas Karimą Benzemą. Tuo tarpu Massimiliano Allegri iš aikštės išėmė itin blankiai finale atrodžiusį Paulo Dybalą.

72 min. „Juventus“ į aikštę metė Juaną Cuadrado ir Claudio Marchisio, tačiau vaizdas aikštėje nesikeitė: „Real“ toliau kontroliavo žaidimą.

64 min. ĮVARTIS! „Juventus“ gynyba subyrėjo. L.Modričius suspėjo prie kamuolio ir nuo pat galinės linijos atliko perdavimą į baudos aikštelę – patyrusius „Juventus“ gynėjus aplenkęs C.Ronaldo vienu lietimu pasiuntė kamuolį į G.Buffono vartus.

C.Ronaldo įvartis

61 min. ĮVARTIS! Super tolimas Casemiro smūgis! Po rikošeto kamuolys krito greta virpsto, G.Buffonas buvo arti kamuolio, bet jo nepasiekė.

Casemiro įvartis

58 min. Ronaldo pritrūko kelių centimetrų, kad spėtų prie kamuolio, siųsto link tolimojo virpsto.

55 min. Tolimą šūvį kaire koja beveik netrukdomas paleido Luka Modričius, bet tiesiai į G.Buffoną.

53 min. Žaidimą stabdė virtinė pražangų. Marcelo, užlipęs Dani Alvesui ant kojos, išsisuko atsiprašęs, tuo tarpu varžovui pėdą primynęs T.Kroosas nubaustas geltona kortele.

47 min. Isco pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau fantastiškai, nors ir rizikingai, sužaidė Andrea Barzagli, paskutinę akimirką išmušęs kamuolį už linijos.

40 min. Kamuolio kontrolė, sužaidus 40 min. – 50-50%. Pagal uefa.com statistiką per šį laiką „Juventus“ atliko 19 pavojingų atakų, „Real“ – 9.

31 min. Pražangas vieną po kito rinkęs Sergio Ramosas galiausiai išvydo prieš save geltoną kortelę.

27 min. ĮVARTIS! Mario Manžukičius įspūdingu įvarčiu išlygino rezutatą! Kroatas baudos aikštelės prieigose krūtine sustabdė kamuolį ir akrobatiniu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

M.Mandžukičiaus įvartis
„Scanpix“ nuotr./Mario Mandžukičiaus smūgis, pasibaigęs įvarčiu

20 min. ĮVARTIS! „Real“ surengė sėkmingą kontraataką, kurią po Dani Carvajalio perdavimo iš dešiniojo atakos krašto įvarčiu užbaigė Cristiano Ronaldo!

Cristiano Ronaldo įvartis
„Scanpix“ nuotr./„Real“ švenčia įvartį

12 min. Paulo Dybala pralaimėjo mikrodvikovą Toni Kroosui: stabdydamas vokietį „Juventus“ žaidėjas užsidirbo geltoną kortelę. „Real“ vis dažniau ėmė lankytis „Juventus“ baudos aikštelės prieigose.

6 min. „Juventus“ pirmoji ėmė spausti varžovų vartus. 4 minutę Gonzalo Higuainas tiksliu, bet nepakankamai galingu smūgiu patikrino Keyloro Navaso budrumą, o jau po dviejų minučių Miralemas Pjaničius davė sunkesnę užduotį „Real“ vartininkui – K.Navasui teko pirštų galais nukreipti kamuolį po galingo bosnio šūvio.