Csaba Laszlo po pralaimėjimo Liuksemburgui: „Ir vėl tas pats – stengiamės, bet rezultatas prastas“

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė ruošdamasi mūšiams patyrė nokdauną pratybose. Sėkmingiau oficialias nei kontrolines rungtynes žaidžiantys lietuviai šį kartą gavo nemalonią pamoką Liuksemburge, kur rezultatu 1:2 pralaimėjo pakiliai rungtyniavusiai vietos komandai.
Csaba Laszlo
Csaba Laszlo / V.Knyzelio/LFF.lt nuotr.

Lietuvos rinktinė pirmavo po Deivydo Matulevičiaus įvarčio ir pirmojo kėlinio pabaigoje galėjo rezultatą padvigubinti, kai po Arvydo Novikovo baudos smūgio kamuolys atsimušė  į skersinį. Tačiau antrasis kėlinys buvo itin nesėkmingas – jo pradžioje Liuksemburgas rezultatą išlygino, o artėjant pabaigai ir persvėrė.

Optimistiška pradžia

Lietuvos komandos sudėtyje lyginant su paskutinėmis rungtynėmis prieš Graikiją įvyko trys žaidėjų pasikeitimai. Į vartus stojo Giedrius Arlauskis, gynybos kairiajame krašte žaidė  Vytautas Andriuškevičius, o Darvydas Šernas užėmė krašto saugo poziciją. Pastarasis  sugrįžimas nulėmė, kad Marius Stankevičius persikėlė į aikštės vidurį.

Dvikovos pradžioje viskas vyko tarsi pagal planą. Nors pirmosios progos nepavyko išnaudoti – Darvydo Šerno baudos aikštelėje smūgiuotą kamuolį atrėmė vartininkas – lietuviai išsiveržė į priekį 15 minutę. Po perdavimo iš krašto ir dvikovos baudos aikštelėje Deivydas Matulevičius pirmasis suskubo prie kamuolio ir jį susistabdęs iš maždaug 8 metrų smūgiavo tiksliai.

24 metų puolėjo pirmasis įvartis rinktinės gretose ir rezultatas 1:0 svečių naudai optimistiškai nuteikė tiek rinktinės štabą, tiek dvi grupeles į stadioną susirinkusių tautiečių.

Trauma ir skersinis

Tačiau tuo dienos sėkmė baigėsi. Netrukus po įvarčio Lietuvos ekipos gretose pasikeitė vartininkas – dėl pačioje dvikovos pradžioje patirtos traumos Giedrius Arlauskis negalėjo tęsti rungtynių ir užleido vietą Emilijui Zubui.

Šiam netrukus teko padirbėti – pora Liuksemburgo komandos atakų baigėsi nestipriais smūgiais į vartus.

Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą lietuviai galėjo įmušti antrąjį įvartį. M.Stankevičius apie 18 metrų nuo vartų uždirbo baudos smūgį, kurį realizuoti ėmėsi A.Novikovas. Tačiau jo virš gyvatvorės užsuktas kamuolys atsimušė į skersinį.

Kėlinio pabaigoje abi komandos surengė po pavojingą ataką – pro šalį smūgiavo D.Šernas ir Aurelienas Joachimas.

Nokdaunas po pertraukos

Pavojaus signalų Lietuvos rinktinė neišgirdo – antrojo kėlinio pradžioje būtent pastarasis išlygino rezultatą. Lietuviams pavyko nutraukti pirmąjį varžovų prasiveržimą baudos aikštelės viduriu, tačiau jį pratęsė A.Joachimas. Olandijos čempionate rungtyniaujantis puolėjas smūgiavo tiksliai į kairįjį vartų kampą

Lietuviai atsakė A.Novikovo smūgiu iš toli pažeme, pavojingoje atakoje tikslo

nepasiekė Mindaugo Kalono perdavimas. Tačiau daugelis svečių atakų užstrigdavo dar aikštės viduryje, o šeimininkų gynyba rungtyniavo be klaidų.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos Liuksemburgo komanda vis labiau įsidrąsino ir sugebėjo išsiveržti į priekį. Lietuviams nepavyko likviduoti pavojaus po užsitęsusios atakos baudos aikštelėje ir Stefano Bensi stipriu smūgiu iš kairiojo krašto pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Per pridėtinį laiką Lietuvos rinktinė dar surengė dvi pavojingas atakas, tačiau po perdavimo iš krašto Saulius Mikoliūnas galva smūgiavo virš vartų, o kitame epizode į baudos aikštelę įsiveržęs Mantas Kuklys taip pat smūgiavo pro šalį.

Liuksemburgo ekipa šventė pergalę, o lietuviams teko palikti aikštę nuleistomis galvomis ir daug ką apmąstyti po rungtynių. Išvadas prireiks padaryti per tris savaites – kito mėnesio pradžioje Lietuvos rinktinė vėl rinksis į treniruočių stovyklą.

Rugsėjo 6-ąją Lietuvos komandos laukia Pasaulio čempionato atrankos rungtynės Rygoje su Latvijos rinktine, o po keturių dienų Marijampolėje – dvikova su Lichtenšteino atstovais.

Rungtynių statistika

Liuksemburgas – Lietuva 2:1 (0:1)
Liuksemburgo “Josy Barthel” stadionas, 958 žiūrovai
Teisėjas – Arnold Hunter (Šiaurės Airija)
Įvarčiai: 48 min. Aurelien Joachim, 80 min. Stefano Bensi (Liuksemburgas); 15 min. Deivydas Matulevičius (Lietuva).
Įspėti: 81 min. Stefano Bensi (Liuksemburgas); 55 min. Vytautas Andriuškevičius, 81 min. Marius Stankevičius (Lietuva).

Lietuva: Giedrius Arlauskis (18 min. Emilijus Zubas), Vytautas Andriuškevičius, Tadas Kijanskas, Tomas Mikuckis, Valdemar Borovskij (33 min. Deividas Česnauskis), Arvydas Novikovas (52 min. Saulius Mikoliūnas), Kęstutis Ivaškevičius (82 min. Mantas Kuklys), Mindaugas Kalonas (75 min. Vytautas Lukša), Marius Stankevičius, Darvydas Šernas (84 min. Evaldas Razulis), Deivydas Matulevičius. Atsarginiai: Egidijus Vaitkūnas, Edgaras Česnauskis, Tadas Eliošius, Fedor Černych.

Lietuvos rinktinės trenerio Csaba Laszlo komentaras po rungtynių:

„Esu labai nusivylęs rezultatu ir tuo, kaip pralaimėjome. Per kiekvienas kontrolines rungtynes turime tą pačią problemą. Žaidėjai džiaugiasi galėdami atvykti į rinktinę, stengiamės, tačiau rezultatas toks pats – tenka po rungtynių kalbėti kodėl žaidėme prastai.

Visi atvykstantys į rinktinę turėtų suprasti, kad kontrolinės rungtynės yra kaip repeticija. Šį kartą beveik neturėjome naujokų. Tik vieną kitą žaidėją, kaip Mantas Kuklys ar Evaldas Razulis gavo šansą pasireikšti. Apie juos galiu atsiliepti tik teigiamai. Skirtingai nei apie didžiąją dalį komandos. Daugelis futbolininkų nerungtyniavo taip, kaip gali.

Pradėjome rungtynes gerai, įmušėme įvartį, pirmajame kėlinyje nedaug trūko iki antrojo. Atrodė, kad viskas ramu. Tačiau po pertraukos praleidome ir apie 40 minučių sužaidėme tikrai prastai, galbūt tik pabaigoje žaidėme aštriau. Tai nepateisinama netgi tais keitimais, kuriuos atlikome kai kuriose pozicijose.

Trūko aštrumo puolime, tikslių perdavimų. Antrajame kėlinyje sukūrėme mažai realių progų. Galbūt buvo pagalvojusių, kad Liuksemburge galime laimėti lengvai. Bet tarptautiniame futbole šiais laikais nėra lengvų varžovų. Kiekvienas siekia žaisti ir nugalėti netgi aukštesnio reitingo varžovą. Norėtųsi, kad per draugiškas rungtynes būtume ambicingesni.

Tikiuosi, kad rungtynėse su Latvija atrodysime visai kitaip. Galime dar pakovoti dėl trečiosios vietos atrankos grupėje. Artimiausiose rungtynėse sieksime pergalės. Tikrai nepasiduodu ir tikiu šios jaunėjančios komandos ateitimi. Turime žaidėjų geruose užsienio klubuose, yra žaidėjų ir Lietuvoje. Tačiau šiandienos rungtynės buvo rimtas įspėjimas. Galbūt gerai, kad jis ateina prieš atrankos rungtynes.“