Daramatiškas sezono finišas: Kaune triumfavusi „Banga“ išsaugojo vietą A lygoje

Sekmadienio pavakarę penkeriomis rungtynėmis pasibaigė 2021-ųjų A lygos futbolo sezonas. Paskutinę varžybų dieną paaiškėjo, kad vietą stipriausiame ešelone išsaugojo Gargždų „Banga“, o su divizionu atsisveikina Alytaus „Dainava“.
Gargždų „Banga“
Gargždų „Banga“ / nuotr. Gargždų „Bangos“

Didžiausią intrigą kėlė dvikovos Marijampolėje ir Kaune, kur kovėsi dėl išlikimo lygoje kovojančios komandos.

Aštuntoje pozicijoje žengusi „Banga“ susitiko su bronzos medalius iškovojusiu „Kauno Žalgiriu“, o devintoje pozicijoje buvę ir tašku nuo gargždiškių atsilikę „Dainavos“ futbolininkai egzaminavo vicečempionę Marijampolės „Sūduvą“.

„Dainava“ laimėjo 1:0 ir buvo labai išlikimo, tačiau gargždiškiai dar dramatiškiau tokiu pačiu rezultatu triumfavo Kaune.

Pergalingą įvartį Marijampolėje dzūkams 78-ąją minutę po Deivydo Matulevičiaus perdavimo įmušė Saidas Hamuličius. Jam tai buvo šešioliktas taiklus smūgis šį sezoną.

Dar dramatiškiau laimėjo gargždiškiai, kuriems Karolis Žebrauskas pergalingą įvartį įmušė 84-ąją minutę.

Devintoje pozicijoje likusi „Dainava“ kartu su Kėdainių „Nevėžiu“ kitą sezoną žais Pirmoje lygoje. Šias komandas stipriausioje lygoje pakeis „Šiauliai“ ir „Jonava“.

Titulą priešpaskutiniame ture užsitikrinęs Vilniaus „Žalgiris“ namuose 3:2 pranoko 8-oje vietoje likusį Telšių „Džiugą“.

8-ąją minutę baudinį realizavęs Hugo Videmontas išvedė žalgiriečius į priekį, bet 31-ąją minutę Konstantinas Šulcas baudos smūgiu rezultatą išlygino.

Vos prasidėjus antram kėliniui Ivo Brazas išvedė žemaičius į priekį, bet Jakubas Silvestas jau 50-ąją minutę vėl atstatė pusiausvyrą.

Pergalingas tapo 82-ąją minutę Adamso Olubi įmuštas įvartis.

H.Videmontas su 17 taiklių smūgių tapo rezultatyviausiu šio sezoną A lygos futbolininku ir vienu smūgiu aplenkė „Dainavos“ atakų lyderį S.Hamuličių.

Lentelės kaimynų „Panevėžio“ ir Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ akistata Aukštaitijos sostinėje baigėsi taikiai 2:2.

2-ąją minutę Paulius Janušauskas užklupo vartininką nepasiruošusį ir permetė per jį kamuolį į vartus, bet kėlinio pabaigoje baudinį realizavęs Nauris Petkevičius rezultatą išlygino.

Visgi dar iki pertraukos Jeffrey Sarpongas įspūdingu šūviu į kairį kampą vėl grąžino iniciatyvą panevėžiečiams.

Kauniečius 81-ąją minutę išgelbėjo dar vieną baudinį realizavęs N.Petkevičius.

Mažiausiai intrigos kėlė mačas Kėdainiuose, kur su A lyga atsisveikinantis vietos „Nevėžis“ beviltiškai 0:6 krito prieš šeštą poziciją užėmusius Vilniaus „Riterius“.

Sostinės ekipoje pasižymėjo Dominykas Barauskas (6 min.), Gediminas Paulauskas (21 ir 39 min.), Mindaugas Grigaravičius (28 min.), Deividas Malžinskas (50 min.) ir Maksimas Marušičius (80 min.)