Sensacija buvo arti: šakėmis prieš tanką stojusi Vengrija vos neišspyrė Vokietijos

Vokietijos rinktinei užteko nepralaimėti paskutiniųjų F grupės rungtynių, tačiau Joachimo Lowo auklėtiniai buvo per plauką nuo katastrofos. Ilgą laiką atsilikinėjusi Vokietija galiausiai išsigelbėjo – 2:2 sužaidė su Vengrija ir žengė į aštuntfinalį.

Pralaimėjimas būtų reiškęs Europos čempionato pabaigą vokiečiams. Lygiosios netiko Vengrijai – jai čempionatas baigėsi.

Sužaista Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Įvarčių santykis Taškai
Prancūzija* 3 1 2 0 1 5
Vokietija* 3 1 1 1 1 4
Portugalija* 3 1 1 1 1 4
Vengrija 3 0 2 1 -3 2

Pliaupė kaip iš kibiro Miunchene trečiadienio vakarą, kur Europos futbolo milžinė Vokietija priėmė visišką grupės autsaiderę Vengriją, bet iš prancūzų taškų jau atėmę svečiai dovanų dalinti nesiruošė.

Anaiptol, dovanėlę pasiuntė vengrai į Manuelio Neuerio vartus 12-ąją minutę, kai Adamas Szalai greitos atakos metu sulaukė aukšto perdavimo ir galva smūgiavo tiksliai.

Laikas bėgo, Vokietija gulė ant varžovų vartų, pataikė kartą ir į skersinį, tačiau į pertrauką išžygiavo vokiečiai atsilikdami.

Puikiai laikėsi Vengrija ir antrojo kėlinio pradžioje, tačiau labai nesėkmingai vartus 64-ąją minutę paliko Peteris Gulacsi, Matsas Hummelsas perdavė kamuolį link vartų, o Kai’us Havertzas mušė lengvą įvartį.

Vis tik vengrai vėl pasiuntė savo sirgalius į ekstazę po kelių akimirkų. Jau 66-ąją minutę Andrasas Schaferis išniro priešais vartus pirmas ir mušė tiksliai galva bei vėl išvedė į priekį Vengriją.

Galiausiai savo Vokietija pasiekė. Leonas Goretzka 84-ąją minutę surado kamuolį baudos aikštelėje ir galingu smūgiu pasiuntė jį į tinklą.

Vengrija dar bandė gelbėtis, tačiau nieko pavojingo sukurti nesugebėjo. Pritrūko ir meistriškumo, ir jėgų.

Rungtynių eiga. Vokietija – Vengrija 2:2

Antras kėlinys.

90 min. Viskas. Rungtynės baigėsi. Kokia drama vyko Miunchene!

84 min. ĮVARTIS! Leonas Goretzka muša galingai! Vokietija triumfuoja, jiems lygiųjų užtenka – 2:2.

80 min. Lieka 10 minučių vilties Vokietijai.

68 min. KOSMOSAS! ĮVARTIS! VENGRIJA! Andrasas Schaferis išnyra pirmas prieš vartus ir galva kreipia kamuolį į tinklą! Neįtikėtina! Vengrija priekyje – 2:1.

66 min. ĮVARTIS! Vokietija pagaliau muša! Kaip nesėkmingai vartus paliko vartininkas P.Gulacsi... M.Hummelsas atiduoda perdavimą, o įvartį pelno Kai'us Havertzas – 1:1.

62 min. Vengrai drebina virpstą!

53 min. Rungtynės tęsiasi, tačiau vokiečiai kol kas vis dar be įvarčių. Oi kaip karšta Miunchene!

Pirmas kėlinys.

45 min. Pirmas kėlinys baigtas. Labai jau netikėti reikalai Miunchene.

39 min. Smarkiai lyja Miunchene, o tai palankiau vengrams. Jie bando ieškoti erdvių kontratakose, kas sekasi visai neblogai.

21 min. Skersinis gelbsti vengrus nuo įvarčio. Vokietija jau apgulusi varžovų vartus.

20 min. Kitose rungtynėse tarp Portugalijos ir Prancūzijos rezultatas 0:0. Jei viskas taip ir baigtųsi, tuomet Vokietija liktų paskutinė grupėje.

11 min. ĮVARTIS! Vengrija muša! Puiki vengrų rungtynių pradžia! Adamas Szalai sulaukė aukšto perdavimo greitos atakos metu ir galva smūgiavo tiksliai!

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Startinės komandų sudėtys:

Vokietija: Manuelis Neueris; Matthiasas Ginteris, Matsas Hummelsas, Antonio Ruedigeris; Joshua Kimmichas, Ilkay'us Gundoganas, Toni Kroosas, Robinas Gosensas; Kai'us Havertzas, Leroy'us Sane, Serge'as Gnabry.

Vengrija: Peteris Gulacsi; Attila Fiola, Attila Szalai, Willis Orbanas, Endre Botka, Loicas Nego; Andrasas Schaferis, Adamas Nagy, Laszlo Kleinheisleris; Rolandas Sallai, Adamas Szalai.