Dešimtiese pusvalandį žaidęs „Utenis“ nuskriaudė „Sūduvą“

Vos kartą į vartų stačiakampį pataikęs „Utenis“ iškovojo kiek netikėtą pergalę Lietuvos futbolo A lygoje. Pusvalandį dešimtiese žaidusi Aukštaitijos komanda svečiuose atlaikė Marijampolės „Sūduvos“ spaudimą ir Povilo Krasnovskio įvarčio dėka į Uteną parsivežė tris taškus – 1:0 (0:0).
Utenos „Utenis“
Utenos „Utenis“ / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Pirmajame kėlinyje stadione daugiausiai aidėjo žiūrovų nusivylimo šūksniai, kadangi jų palaikoma „Sūduva“ nerado vaistų prieš mobilizuotą svečių gynybą. Pirmasis pavojingas epizodas įvyko vos 19-ą mačo minutę, kai gražiai sužaidęs su Tomu Radzinevičiumi prieš vartus iššoko Valentinas Baranovskis, bet buvo užfiksuota nuošalė.

Kėlinio viduryje po perdavimo į baudos aikštelę grubiai suklydo į kamuolį nepataikę abu „Utenio“ vidurio gynėjai. Jų laimei, T.Radzinevičius smūgiuoti nespėjo, nes laiku prie jo prišoko ir gaisrą užgesino Aurimas Tručinskas.

Sužaidus 35-ias minutes, „Sūduvos“ komandos treneriai į aikštę metė Ernestą Veliulį, o į pakeisto Povilo Kiselevskio vietą iš krašto buvo perstumtas Vaidotas Šilėnas.

Šie taktiniai manevrai pagyvino aikštės šeimininkų atakas. Netrukus adresatų nesurado labai pavojingas T.Radzinevičiaus perdavimas link vartų, po to pats puolėjas smūgiu galva nepataikė į vartus po aukšto V.Baranovskio perdavimo. Kėlinio pabaigoje po kampinio prie uteniškių vartų kilo sumaištis, bet Marius Šoblinskas iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį virš vartų.

Pirmajame kėlinyje nei viena komanda nesugebėjo pataikyti į vartų stačiakampį, tiek Pavelui Leusui, tiek Džiugui Bartkui nereikėjo nei karto įsijungti į žaidimą.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Aikštės šeimininkai didelėmis pajėgomis užgulė uteniškių vartus, tačiau ir toliau nieko pavojingo sukurti nesisekė.

57-ą minutę teisėjui užfiksavus pražangą prieš T.Radzinevičių, stipriu smūgiu į jau gulintį puolėją kamuolį pasiuntė Gabrielius Zagurskas, užsidirbdamas antrą geltoną kortelę, ir buvo priverstas anksčiau laiko baigti rungtynes.

Tačiau ir be vieno žaidėjo likęs „Utenis“ jau po kelių minučių išsiveržė į priekį. Uždirbus kampinį, pirmuoju tiksliu svečių smūgiu į vartus įvartį įmušė Povilas Krasnovskis.

Atsakomosios „Sūduvos“ atakos metu žiūrovai ėmė reikalauti skirti baudinį po to, kai T.Radzinevičiaus smūgiuotas kamuolys pataikė į visiškai šalia buvusio Juliaus Aleksandravičiaus ranką. Teisėjo švilpukas tylėjo.

71-ą minutę už galvų griebėsi visa Marijampolės komanda. Po perdavimo iš krašto T.Radzinevičius numetė kamuolį visiškai laisvam M.Šoblinskui, tačiau šio smūgį paskutiniu momentu sugebėjo blokuoti Mantas Fridrikas.

Per likusį laiką pasiaukojančiai žaidęs „Utenis“ atlaikė suvalkiečių milžinišką, tačiau bedantę atakų laviną ir iškovojo kiek netikėtą trečiąją pergalę sezone.

Nusivylę rungtynių eiga Marijampolės komandos žiūrovai jau per arbitro pridėtą laiką svečių komandą „pagerbė“ link jų suolelio mestais žiebtuvėliais.

Marijampolės „Sūduva“ – Utenos „Utenis“ 0:1 (0:0)

„Sūduva”: D.Bartkus, V.Bagdanavičius (50 min. M.Kovačevičius), N.Prebiračevičius, M.Ugge, M.Živkovičius, M.Šoblinskas, V.Baranovskis, P.Kiselevskis (35 min. E.Veliulis), V.Šilėnas, K.Chvedukas, T.Radzinevičius.

„Utenis“: P.Leusas, J.Aleksandravičius, R.Freidgeimas, M.Fridrikas, G.Zagurskas, E.Vainoras (46 min. I.Tračynskis), V.Jeriomenka, P.Krasnovskis, E.Mastianica (90+1 min. M.Dūda), A.Tručinskas, D.Kazubovičius (84 min. J.Vereščiakas).

Įvartis: P.Krasnovskis (61).

Geltonos kortelės: V.Šilėnas (64), T.Radzinevičius (90+1); G.Zagurskas (33, 58), A.Tručinskas (39), P.Leusas (76).

Raudona kortelė: G.Zagurskas (58).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. „Šiauliai“ 13 0 4 9 11:35 4

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – po 12, Elivelto („Žalgiris“) – 9, L.Kochanauskas („Trakai“) ir A.Rimkevičius („Stumbras“) – po 8 įvarčius.