Drama A lygoje: debiutavusio ukrainiečio „hat-trickas“ lėmė „Šiaulių“ pergalę

Sekmadienį finišavo „Optibet A lygos“ 18-asis turas. Jį vainikavo permaininga dvikova, kurioje „Šiauliai“ namuose paskutinėmis minutėmis iškovojo pergalę prieš Telšių „Džiugą“ 3:2.
Oleksijus Šchebetunas
Oleksijus Šchebetunas / nuotr. siauliufa.lt

Šiaulių ekipos pergalę garantavo debiutines rungtynes žaidusio Oleksijaus Šchebetuno įmušti trys įvarčiai. Ukrainietis išvedė savo komandą į priekį, o rungtynių pabaigoje sugebėjo išplėšti pergalę.

Susitikimo pradžioje dominavo šiauliečiai, kurie po daugiau nei dešimties minučių išprovokavo 11 metrų baudos smūgį, kai baudos aikštelėje prasižengė Konstantinas Šulcas. Prie žymos stojęs šeimininkų debiutantas O.Šchebetunas pelnė pirmą įvartį čempionate.

Jau po septynių minučių Mindaugo Čepo auklėtiniai padvigubino pranašumą. Po Eligijaus Jankausko techniško perdavimo baudos aikštelėje atsidengė O.Šchebetunas ir nepaliko vilčių vartininkui.

„Džiugas“ varžovams pasidžiaugti padidėjusiu pranašumu leido vos minutę. Yudai'us Koike iš už baudos aikštelės ribų paleido galingą šūvį į viršutinį vartų kampą bei sušvelnino atsilikimą.

Iki kėlinio pabaigos daug pavojingų momentų prie abiejų vartų nebuvo užfiksuota, bet po pertraukos FA „Šiauliai“ nuolat testavo varžovų vartininką Vincentą Šarkauską. Pastarasis gelbėjo vartus nuo E.Jankausko ir Deivido Dovydaičio pavojingų smūgių.

Atakose kūrybingiau žaisti pradėję telšiškiai taip pat galando ginklus ir 69 minutę išlygino rezultatą. Kontratakoje Adomas Mika atliko perdavimą nuo galinės linijos, o Jorge Eduardo suskubo pirmasis prie vartininko Luko Paukštės atmušto kamuolio.

Iki rungtynių pabaigos veiksmo netrūko prie abiejų vartų, bet Šiaulių ekipa tarė paskutinį žodį. 89 minutę O.Šchebetunas greitame išpuolyje puikiai permetė kamuolį į vartus per iš savo zonos išbėgusį vartininką ir pasiuntė aistruolius į euforiją.

„Šiauliai“ turi 23 taškus ir žengia septintoje vietoje, „Džiugas“ su 12 taškų – devintas.