Repeticija pavyko: draugiškose rungtynėse Lietuvos futbolininkai 2:0 įveikė Lenkiją

Lietuvos futbolo rinktinės neišgąsdino Lenkijos fanų ultrų agresija ir aikštės priegose vykę aistruolių neramumai. Raimondo Žutauto auklėtiniai S.Dariaus ir S.Girėno stadione vėlų penktadienio vakarą 2:0 nugalėjo lenkus, o pergalingų įvarčių autoriais pirmajame kėlinyje tapo Saulius Mikoliūnas ir Edgaras Česnauskis.
Lietuvos rinktinė pirmoji įsiveržia į priekį
Riaušės Kaune, S.Dariaus ir S.Girėno stadione / Erikas Ovčarenko/15min.lt

Lietuva 2 – 0 Lenkija
18' [1 – 0] Saulius Mikoliūnas
27' [2 – 0] Edgaras Česnauskis

„Esu labai patenkintas savo auklėtinių žaidimu. Labai maloniai nustebino Tadas Labukas ir Kęstutis Ivaškevičius, puikiai su savo užduotimis susitvarkė Marius Žaliūkas. Dėkoju visiems savo auklėtiniams. Su ispanais žaisti bus gerokai sunkiau, bet jei pavyks demonstruoti tokį žaidimą kaip šiandien, galime tikėtis teigiamo rezultato“, – po rungtynių kalbėjo Lietuvos rinktinės vyr.treneris R.Žutautas.

Ši pergalė Lietuvos futbolininkams buvo tik antroji per devynis tarpusavio susitikimus su Lenkija.

Rungtynės prieš lenkus Lietuvos futbolininkams tapo puikia repeticija prieš 2012 metų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynes antradienį su pasaulio ir Europos čempionais ispanais. Tiesa, susitikimas dėl prastos aikštės kokybės gali ir neįvykti, o UEFA atstovai  siūlo atšaukti susitikimą. Pranešama, kad galutinis sprendimas bus priimtas antradienį.

Tai buvo devintasis Lietuvos-Lenkijos rinktinių tarpusavio mačas nuo 1992-ųjų. Iki šiol lietuviams buvo pavykę iškovoti tik vieną pergalę, o įvarčių santykis 5:13 lietuvių nenaudai. Visos iki šiol žaistos rungtynės su lenkais buvo draugiškos. Beje, dar niekuomet rungtynės su Lenkijos rinktine nebuvo žaidžiamos  Lietuvoje.

Lenkijos rinktinė FIFA reitinge yra 70-a, Lietuva – 54-a.

***

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys

Rungtynių pradžioje ir viena, ir kita komanda geriau ginasi nei puola. Sužaidus 14 minučių pavojingų smūgių varžovų vartų link nebuvo, vienintelį kampinį 11 minutę kėlė Lietuvos varžovai, tačiau iš šios standartinės situacijos lenkams nieko nepavyko išpešti.

Pirmąjį įvartį 18 minutę į priešininkų vartus pasiunčia lietuviai. Taikliai smūgiuoja Saulius Mikoliūnas, kuris išveda komandą į priekį rezultatu 1:0.

Praėjus vienuolikai minučių po tikslaus S.Mikoliūno smūgio, Lietuvos persvarą padvigubina Edgaras Česnauskis. Jis muša įvartį 29 minutę ir mūsų šalies rinktinė priekyje 2:0.

Pirmasis kėlinys artėja prie pabaigos, tačiau iniciatyvą savo rankose tvirtai laiko Lietuvos futbolo rinktinė. Išnaudojusi visas turėtas progas, Lietuva apsigynė nuo ne vieno pavojingo varžovų išpuolio.

44 minutę mačo teisėjas rodo pirmąją geltoną kortelę. Prasižengęs prieš Tadą Labuką kortelę užsidirba Kamilas Glikas.

Pačioje pirmosios rungtynių dalies pabaigoje L.Obraniakas galėjo sušvelninti rezultatą, tačiau sėkmingai sausus vartus išsaugo Ž.Karčemarskas. Pirmasis kėlinys baigiasi.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio pradžia pokyčių neatnešė: po vieną pavojingą ataką pavyko sukurti abiems ekipoms, tačiau kamuolys į vartų tinklą nekrito.

Laikas bėga, bet rezultatas nesikeičia. Antrajame kėlinyje sužaista 13 min.

15-ąją min. puikios progos po kontraatakos neišnaudoja M.Panka. Kamuolys atsimuša į virpstą.

Rungtynės 67 minutę trumpam stabdomos, nes aikštės prieigose užsiliepsnojo lenkų mestos petardos.

70 minutę aikštelėje pasirodo Dominykas Galkevičius. Jis keičia Tomą Danilevičių, o stadione susirinkusiems lenkams panašu, kad įvykiai aikštėje rūpi vis mažiau.

82 minutę keičiamas antrojo įvarčio autorius E.Česnauskis. Lenkijos rinktinė po pakelto kampinio sukėlė sumaištį lietuvių baudos aikštelėje, tačiau skirtumas nesikeičia.

Rungtynės baigiasi: pergalę pasiekia Lietuvos futbolininkai!

Komandų starto sudėtys:

Lietuva: Žydrūnas Karčemarskas, Marius Stankevičius, Andrius Skerla, Marius Žaliūkas, Tadas Kijanskas, Kęstus Ivaškevičius, Mindaugas Panka, Saulius Mikoliūnas, Edgaras Česnauskis, Tomas Danilevičius, Tadas Labukas.

Lenkija: Sebastian Malkowski, Lukasz Piszczek, Arkadiusz Glowacki, Kamil Glik, Maciej Sadlok, Adrian Mierzejewski, Rafal Murawski, Dariusz Dudka, Jakub Blascykowski, Ludovic Obraniak, Robert Lewandowski.

Neramumai prieš rungtynes:

Prieš futbolo varžybas prie įėjimo į zoną, skirtą lenkų sirgaliams, kilo rimti susirėmimai, policijos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, yra sužeistųjų. Plačiau skaitykite ČIA.

Kitų penktadienį jau pasibaigusių nacionalinių rinktinių kontrolinių rungtynių rezultatai:

Pietų Korėja – Hondūras         4:0 (2:0)

Kinija – Naujoji Zelandija      1:1 (1:0)

Estija – Urugvajus              2:0 (0:0)

Juodkalnija – Uzbekistanas      1:0 (0:0)