Dvejopos nuotaikos po futbolo audros: S.Širmelis džiaugėsi radęs laimę, A.Baga žvelgė į ateitį

Saulius Širmelis nėra pats emocingiausias treneris, tačiau patyręs 64-rių specialistas pratrūko džiaugsmu ir kėlė rankas į viršų, kai jau penktąją pridėto laiko minutę antrajame kėlinyje Thomasas Salamonas mušė įvartį į Vilniaus „Žalgirio“ vartus ir išlygino rezultatą 1:1.
„Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“. Saulius Širmelis.
„Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“. Saulius Širmelis. / Alberto Skirpsto nuotr.

„Hikvision“ stadione po smarkios liūties antrajame kėlinyje sugedo švieslentė, tad „Žalgirio“ trenerio Aliaksejaus Bagos asistentas nuolat klausė rezervinio teisėjo, kiek dar liko iki rungtynių pabaigos.

Žalgiriečiai skaičiavo paskutines minutes ir siekė išlaikyti minimalią persvarą, kurią jiems suteikė Marko Karamarko įvartis 37-ąją rungtynių minutę.

To padaryti „Žalgiriui“ nepavyko, Th.Salamonas tapo herojumi Marijampolėje, o S.Širmelis po lygiųjų 1:1 dalinosi dvejopomis mintimis.

Jis ne konkrečiai, tačiau bedė pirštu į susikurtų progų skaičių, turėdamas mintyje bent tris nuostabius šansus, kuriais nepasinaudojo jo auklėtiniai. Keletą kartų todėl, kad nepataikė į vartus, dar keletą kartų stebuklingai sužaidė žalgiriečių vartų sargas Martinas Berkovecas.

Paklaustas, ar tenkina iškovotas taškas, S.Širmelis kalbėjo: „Kai rungtynės taip klostėsi, tai aišku, kad tenkina. Paskutinę minutę taip įmušti įvartį, aišku, yra sėkmės reikalas, nors vaikinai iki galo stengėsi, kovojo. Matyt už tai buvo atlyginta. Norėjosi ir daugiau, nes įvartį gavome iš niekur. Antrame kėlinyje varžovai turėjo šimtaprocentinę progą, galėjo pasibaigti žaidimas visiškai, bet rezultatas dėsningas. Nors galiu pasakyti, kad progų turėjome daugiau, bet varžovų vartininkas žaidė labai stipriai.“

Alberto Skirpsto nuotr./„Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“

Treneriui kliuvo jo auklėtinių nesėkmingi bandymai pereiti iš gynybos į ataką, nors pakeitimai buvo įvesti prieš antrąją mačo pusę.

„Antras kėlinys buvo kiek geresnis, bet mums strigo tas pirmas perdavimas“, – sakė S.Širmelis.

Patyręs treneris neieškojo kaltų epizode, kai „Žalgiris“ išsiveržė į priekį.

„Čia ir yra futbolas, nieko nepadarysi. Įvarčiai kartais krenta iš niekur. Vieno ar kito žaidėjo klaida, gal ir sėkmė lydėjo, nes Algis Jankauskas, atrodė, galėjo išmušti kamuolį nuo linijos. Bet nėra ką kaltinti. Šiuo atveju juos lydėjo sėkmė, nemanau, kad tai buvo didesnis meistriškumas ar kažkas. Mūsų klaida ir jų sėkmė – viskas susideda iš smulkių detalių“, – samprotavo S.Širmelis.

Įvarčiai kartais krenta iš niekur

Kalbėdamas apie paskutinę savo auklėtinių ataką, kai Semiras Kerla galva po perdavimo iš gilumos numetė kamuolį pasižymėjusiam Th.Salamonui, treneris pripažino – teko tiesiog siųsti kamuolius tolyn ir ieškoti sėkmės.

Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt/A lygos lyderių mačas: „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“. Marko Karamarko

„Taip. Tai siuntimas ir ieškojimas laimės. Bet šiaip visada skersi kamuoliai į baudos aikštelę yra labai pavojingi. Lietuvoje nežaidžia grandai, kurie žaidžia Anglijoje su geležinėmis galvomis ir numušinėja tuos kamuolius, – vaizdingai aiškino S.Širmelis. – Pas mus to nėra. Reikia eiti agresyviai, o mes tą galime padaryti. Varžovai jau buvo prisispaudę, jie labiau tikėjosi išlaikyti tą rezultatą, o ne jį padidinti. Teko matyti daug atvejų ir Švedijos čempionate, kai net ir prie menkiausių galimybių kamuolys siunčiamas į baudos aikštelę ir vyksta vyriška kova ten. Šitas kovos būdas turi savo prasmę.“

Lietuvoje nežaidžia grandai, kurie žaidžia Anglijoje su geležinėmis galvomis ir numušinėja tuos kamuolius

Galiausiai, apibendrindamas treneris negalėjo pasakyti, kad pirmas jo susirėmimas su „Žalgiriu“ buvo sėkmingas ar ne.

6. „Panevėžys“ 5 1

„Sunku pasakyti, kad jis labai daug džiaugsmo atnešė. Gal labiau atnešė pasitenkinimą tuo, kad nepralaimėjome. O šiaip galėjome tikėtis ir daugiau, galėjo susiklostyti visaip. Manau, kad, jei skaičiuotumėte rimtas progas, mūsų priskaičiuotumėte šiek tiek daugiau“, – teigė S.Širmelis.

A.Baga: „Neiškentėme“

Tuo tarpu A.Baga po rungtynių nebuvo itin kalbus. 15min paklaustas, kas dedasi trenerio galvoje po paskutinę minutę praleisto įvarčio ir prarastų dviejų taškų, specialistas sakė: „Mintis, kad reikia važiuoti namo ir ruoštis rungtynėms su „Kauno Žalgiriu“.

Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt/A lygos lyderių mačas: „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“. Aliaksejus Baga.

Strategas iš Baltarusijos akcentavo, kad susitikimas buvo sunkus, paminėjo ir įsimaišiusias oro sąlygas.

„Neiškentėme iki pabaigos“, – atsiduso A.Baga.

Ko konkrečiai pritrūko jo auklėtiniams, kad iš Marijampolės būtų išsivežti trys taškai, treneris negalėjo.

Neiškentėme iki pabaigos

„Praėjo nedaug laiko po rungtynių pabaigos, tad pasakyti sunku. „Sūduva“ spaudė, trūko šiek tiek dėmesio, koncentracijos – visko po truputį“, – svarstė A.Baga.

Paklaustas apie fizinę žaidėjų formą antrajame kėlinyje, „Žalgirio“ treneris sakė, kad, jei rungtynės būtų pasibaigusios vilniečių pergale, tokių klausimų net nebūtų kilę.