Dvikovoje su Belgijos ekipa Lietuvos U–17 rinktinei po pertraukos pritrūko jėgų

Lietuvos U–17 futbolo rinktinė pirmose UEFA U–17 atrankos turnyro rungtynėse Kaune po pirmojo kėlinio pirmavo prieš Belgijos futbolininkus, tačiau po pertraukos pristigo jėgų ir pralaimėjo 2:5. „Antrajame kėlinyje išryškėjo varžovų fizinis pranašumas“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris Antanas Vingilys.
Donatas Kazlauskas tarp dviejų varžovų gynėjų
Donatas Kazlauskas tarp dviejų varžovų gynėjų / V.Knyzelio/LFF.lt nuotr.
Temos: 2 Belgija Lietuva

Belgija U–17 rinktinių reitinge gerokai lenkia Lietuvos komandą, tačiau pirmajame kėlinyje lietuviai kovėsi kaip lygūs su lygiais ir turėjo pirmą realią galimybę išsiveržti į priekį – Deimantas Petravičius po reido dešiniu kraštu pataikė į išorinę virpsto pusę.

Komandos taip pat apsikeitė labai pavojingais smūgiais, po kurių gynėjams teko mušti kamuolį nuo vartų linijos. Kėlinio pabaigoje Lietuva išsiveržė į priekį – po Karolio Strolio perdavimo galva tiksliai smūgiavo Gabrielius Judickas.

Antrasis kėlinys lietuviams klostėsi nesėkmingai po kampinio kamuolys atšoko Umberto Carvalho ir šis smūgiavo tiksliai. 64 min. tas pats Carvalho pasižymėjo dar kartą smūgiu galva. Pasinaudoję atsiradusiomis spragomis lietuvių gynyboje belgai vieną po kito surengė dar tris greitas rezultatyvias atakas. Rungtynių pabaigoje paguodos įvartį lietuviams po kampinio pelnė kapitonas Lukas Artimavičius.

Pritrūko jėgų ir tikslesnio vartininko žaidimo

„Pirmajame kėlinyje kovojome tol, kol jėgų turėjome apylygiai. Tačiau antrajame kėlinyje išryškėjo varžovų fizinis pranašumas. Prisidėjo ir šiurkščios vartininko klaidos. Žaidžiant su tokiu pajėgiu varžovų negalime sau leisti tokių klaidų“, – po dvikovos kalbėjo Lietuvos U–17 rinktinės treneris A.Vingilys.

Atrankos turnyrą lietuviai pratęs rungtynėmis su Velso futbolininkais penktadienį, o pirmadienį žais su Danijos ekipa „Dar ne viskas prarasta, liko dvi rungtynės. Reikia pamiršti šitą dvikovą atgauti jėgas ir pasiruošti kitoms rungtynėms“, – teigė lietuvių strategas.

Belgijos rinktinės treneris Ericas Abramsas sakė, kad jo auklėtinių pergalę lėmė agresyvesnis žaidimas po pertraukos: „Pirmajame kėlinyje nebuvome pakankamai agresyvūs ir mums pasižymėti nepavyko, o lietuviai įmušė grąžų įvartį. Antrajame kėlinyje išėjome į aikštę visai kitaip nusiteikę ir tai atsispindėjo mūsų žaidime.“

Kitos grupės rungtynėse Marijampolėje Danijos rinktinė 1:0 nugalėjo Velso komandą. Penktadienį 16 valandą Kaune lietuviai susitiks su Velso futbolininkais, o Marijampolėje žais Danijos ir Belgijos komandos.

Rungtynių preliminari statistika
Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas
Teisėjas – Halis Özkahya (Turkija)
Belgija U–17 – Lietuva U–17 5:2 (0:1)
Įvarčiai: 51 ir 64 min. Umberto Carvalho, 71 min. Leandro Trossard, 72 ir 78 min. Benito Raman (Belgija); 40 min. Gabrielius Judickas, 80+2 min. Lukas Artimavičius (Lietuva).

Belgija: Sven Dhoest, Jordan Atheba, Bernard Malanda–Adje, Ibrahima Cisse, Umberto Carvalho (76 min. Tortol Lumanza Lembi), Anthony Limbombe, Seppe Brulmans, Benito Raman, Dennis Praet (41 min. Tika Musondo), Jordy Croux (63 min. Leandro Trossard), Marvin Ofori–Appiah. Atsarginiai: Goblet Merveille, Maxime Ruggeri, Jasper Ameye, Oumar Diouck.

Lietuva: Tomas Švedkauskas, Klaidas Jaškus, Julius Aleksandravičius, Lukas Artimavičius, Lukas Čerkauskas, Karolis Strolys (77 min. Gvidas Jarašius), Povilas Kiselevskis (57 min. Simonas Stankevičius), Deimantas Petravičius (60 min. Edvardas Tamulevičius), Gabrielius Judickas, Donatas Kazlauskas, Tomas Galdikas. Atsarginiai: Marius Suvaizdis, Mykolas Krasnovskis, Lukas Narbutas, Titas Burba.