EČ atranka: S.Ramosas tapo rekordininku, italų rankose – garantuotas kelialapis

Šeštadienį buvo sužaistos dar aštuonios rungtynės atrankoje į 2020 metų Europos futbolo čempionatą.
Italijos futbolo rinktinė
Italijos futbolo rinktinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

F grupė

Staigmena užfiksuota Osle – čia aikštės šeimininkai jau per ketvirtą pridėtą antrojo kėlinio minutę išplėšė sensacingas lygiąsias prieš ispanus.

F grupės lyderiai pirmieji išsiveržė į priekį, kuomet 47 žaidimo minutę po Sergio Busquetso perdavimo pasižymėjo Saulis.

Ispanai kišenėje jau turėjo tris taškus, tačiau 93 žaidimo minutę vartininkas Kepa nugriovė į baudos aikštelę įsiveržusį Omarą Elabdellaoui, o visai netrukus 11 metrų baudinį realizavo Joshua Kingas, padovanodamas savo šaliai labai brangų tašką.

Beje, Ispanijos rinktinės ir Madrido „Real“ gynėjui Sergio Ramosui tai buvo 168-asis mačas vilkint savo šalies marškinėlius. Pagal sužaistas rungtynes naujasis Ispanijos rekordininkas aplenkė vartininką Ikerą Casillasą.

Ispanija (19 tšk.) dėl patekimo į Senojo žemyno pirmenybes turėtų jaustis saugiai, o dėl antrojo grupės kelialapio susipeš Švedijos, Rumunijos ir Norvegijos futbolininkai.

6. Farerų salos 7 0

Kitose grupės rungtynėse švedai svečiuose 4:0 sutriuškino Maltą, o Rumunija 3:0 nepasigailėjo Farerų salų.

J grupė

J grupėje – situacija panaši. Pergalę namuose rezultatu 2:0 prieš graikus pasiekę italai likus trims rungtynėms iki EČ atrankos gali atsipalaiduoti – jie nenukris žemiau antrosios vietos ir tikrai dalyvaus kitų metų Europos futbolo čempionate.

Įvarčius J grupės lyderiams antrajame kėlinyje pelnė Jorginho (11 metrų baudinys) ir Federico Bernardeschi.

Dar vieną pralaimėjimą patyrusios Graikijos šansai prasibrauti išlieka tik teoriniai, tačiau Suomija, Bosnija ir Hercegovina bei Armėnija dar turi puikias galimybes iškovoti geidžiamą kelialapį.

Būtent suomiai iki septintojo turo buvo padėties šeimininkai, tačiau šiandien jie net 1:4 patyrė triuškinamą nesėkmę bosniams, kurių viltys vėl atgijo. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Miralemas Pjaničius.