„Ekranas“ apgynė čempiono titulą (nuotraukos)

Paskutinėse lemiamose Lietuvos A lygos rungtynėse dėl šalies čempionų vardo Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai šeštadienį išvykoje 2:1 įveikė sostinės „Vėtros“ klubą ir apgynė pernai iškovotą titulą.
„Ekrano“ triumfas
„Ekranas“ vėl tapo čempionu. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Svarbiausioje 28-o turo dvikovoje panevėžiečiams pasiekti tikslą sutrukdyti galėjo tik pralaimėjimas. Tuomet po vienodai taškų su vilniečiais surinkęs „Ekranas“ būtų turėjęs žaisti papildomas rungtynes dėl aukso medalių. Tačiau to neprireikė.

Visą pirmą kėlinį „Vėtros“ futbolininkai buvo užgulę svečių vartus, tačiau pramušti tankios panevėžiečių gynybos nesugebėjo. Neįmuši tu, įmuša tau. „Ekrano“ komanda 52-ą minutę išsiveržė į priekį, kai po Deimanto Bičkos stipraus perdavimo iš kairiojo atakos krašto Valdas Trakys vienu lietimu nukreipia kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Aikštės šeimininkai nesutriko ir jau 64-ą minutę išlygino rezultatą. Tomas Ražanauskas iš toli smūgiuoja į „Ekrano“ vartus, atrodo, nestipriai skriejantį kamuolį gaudo Vytautas Černiauskas. Vartininkui kamuolys atšoka nuo krūtinės, o prie kamuolio pirmas suskubęs Evaldas Grigaitis pasiunčia jį į tuščius vartus – 1:1.

Pergalingą įvartį „Ekranui“ vėl pelnė V.Trakys. 79-ą minutę jis po D.Bičkos perdavimo antrą kartą išveda Panevėžio ekipą į priekį. V.Trakys tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju. Jo sąskaitoje – 20 įvarčių.

Panevėžio „Ekranas“ ateinantį sezoną žais UEFA Čempionų lygos futbolo turnyro kvalifikacinėse varžybose, o Vilniaus „Vėtra“ ir Marijampolės „Sūduva“ rungtyniaus UEFA Europos lygos atrankos turnyre. Trečiasis šaliai skirtas kelialapis į UEFA Europos lygos futbolo turnyro kvalifikacines varžybas atiteks taurės laimėtojui.

28-o A lygos turo rezultatai

Marijampolės „Sūduva“
4
2
Kauno „LKKA ir Teledema“
8' Ričardas Beniušis
12' Ričardas Beniušis
29' Ričardas Beniušis
90' Andrius Urbšys
41' Karolis Vasiliauskas
66' Aleksandras Jefišovas
„Šiauliai“
3
0
Gargždų „Banga“
50' Mantas Kuklys
68' Deivydas Lunskis
73' Vaidas Viktoravičius

Tauragės „Tauras“
1
1
Pakruojo „Kruoja“
78' Vladimiras Žavoronkovas

40' Igoris Morinas
81' Kęstutis Mykolaitis pašalintas iš aikštės

Vilniaus „Vėtra“
1
2
Panevėžio „Ekranas“
65' Evaldas Grigaitis52' Valdas Trakys