-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

„Ekrano“ žaidėjai ištesėjo trenerio pažadą A lygoje įveikti „Šiaulius“

„Ekrano“ komandos šešių iš eilės lygiųjų serija nutrūko. Panevėžio komanda ištesėjo praėjusiame „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionato ture vyr. trenerio Valdo Dambrausko pažadą laimėti ir savo aikštėje įveikė „Šiaulius“ rezultatu 3:1 (0:0). Po pergalės vidurio Lietuvos komanda bent laikinai pakilo į penktąją turnyro lentelės vietą.
 Panevėžio „Ekrano“ ir „Šiaulių“ dvikova Lietuvos futbolo A lygos čempionate
Panevėžio „Ekrano“ ir „Šiaulių“ dvikova Lietuvos futbolo A lygos čempionate / Tomo Stasevičiaus nuotraukos (tst-foto.lt)

Graži pirmoji „Ekrano“ ataka, praėjus vos pusei minutės, baigėsi Luko Kochanausko tiksliu smūgiu į tolimą svečių vartų kampą, tačiau teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Aktyviai pradėję rungtynes panevėžiečiai didžiąją dalį atakų rengė dešiniu flangu, kur nemažai problemų gynėjams kėlė Rytis Pilotas, bet „Šiaulių“ ekipos vartininkas Ignas Plūkas darbo neturėjo.

Šiauliečiai pirmą pavojingesnę ataką surengė 8-ąją minutę. Po Justo Raziūno perdavimo iš kairės galva šalia vartų smūgiavo Niko Tokičius. Kitos atakos metu Edvinas Jasaitis puikiu perdavimu į flangą išvedė Mindaugą Strauką. Įsiveržęs į baudos aikštelę saugas pabandė aštriai atiduoti kamuolį įkirtusiam N.Tokičiui, bet tai padarė netiksliai.

17-ąją minutę po rikošeto Elivelto galėjo išbėgti vienas prieš vartus. „Šiaulius“ nuo grėsusių nemalonumų išgelbėjo pirmasis prie kamuolio suskubęs I.Plūkas. Po penkių minučių jo kolega Lukas Žukauskas priešingoje aikštės pusėje pademonstravo puikią reakciją atmušdamas labai pavojingą tolimą N.Tokičiaus šūvį. Vartininkas nebandė gaudyti kamuolio, nukreipdamas jį į šoną, kur galėjusį kilti pavojų iškart likvidavo gynėjai.

Drąsiai blokavusiam labai pavojingą Aivaro Meškinio smūgį Stjepanui Babičiui teko suteikti medicininę pagalbą 31-ąją minutę po standartinės „Ekrano“ atakos. Pakėlus kampinį, Elivelto nepataikė į kamuolį galva ir po sumaišties baudos aikštelėje jis nukrito šeimininkų gynėjui, kurio šūvis pataikė į kroatą.

Prieš pertrauką abiejų komandų medikai turėjo darsyk pasirodyti aikštėje, susidūrus S.Babičiui ir R.Stanulevičiui. Laimei, rimtų traumų buvo išvengta, abu futbolininkai galėjo tęsti rungtynes.

Po momentais nedžiuginusios pirmosios rungtynių pusės, antrajame kėlinyje žiūrovai aikštėje pamatė visiškai kitokį vaizdą. 49-ąją minutę už galvos griebėsi Donatas Petrauskas. Saugas puikiu smūgiu maždaug iš 30 m. pabandė pasiųsti kamuolį į tolimą viršutinį vartų kampą, priverdamas akrobatinį šuolį pademonstruoti I.Plūką, bet į vartus nepataikė. Iki gražaus įvarčio trūko labai nedaug.

Šiauliečiai atsakė labai pavojingą proga 57-ąją minutę. Po kampinio pakeltas kamuolys atiteko Edvardui Gaurilovui. Gynėjo stiprų smūgį krisdamas nuo vartų linijos atrėmė užtikrinai sužaidęs L.Žukauskas.

Įpusėjus kėliniui, perėmęs iniciatyvą„Ekranas“ išsiveržė į priekį. I.Plūkui teko palikti vartus ir ties baudos aikštelės prieigomis šuoliu kumščiais išmušti kamuolį, nutraukiant pavojingą L.Baranausko išpuolį. Kamuolys nukrito Elivelto ir brazilas šaltakraujiškai jį nukreipė į be priežiūros paliktų vartų tinklą.

Didinti persvaros į priekį nuskubėjusius ir greitą varžovų ataką praleidusius panevėžiečius išgelbėjo gynėjas Džiugas Petrauskas, paskutiniu momentu sugebėjęs išmušti kamuolį iš po pavojingai į baudos aikštelę įsiveržusio M.Straukos kojų.

72-ąją minutę „Ekranas“ padvigubino rezultatą. Elivelto idealiu perdavimu iš aikštės gilumos prieš vartus išvedė L.Kochanauską, kuris kovodamas su gynėju, sugebėjo pasiųsti kamuolį į tolimą vartų kampą.

Svečiai atsakė žaibišku įvarčiu, kurį sukūrė du kroatai S.Babičius ir N.Tokičius. Po tikslaus jų derinuko saugas įsiveržė į baudos aikštelę ir suklaidinęs gynėją smūgiavo į vartus. Kamuolys kliudė gynėją ir po rikošeto nepaliko L.Žukauskui jokių vilčių išgelbėti komandos.

75-ąją minutę į „Šiaulių“ vartus buvo skirtas 11 m. baudinys. Filipas Zderičiui puikiai apsigynė, nutraukdamas L.Baranausko reidą baudos aikštelėje, tačiau nepastebėjo atbėgančio Elivelto, prarado kamuolį ir varžovą nugriovė. Realizuoti baudinį ėmėsi pats brazilas, tačiau nuo 11 m. žymos smūgiavo labai nevykusiai. Pažeme į vartų vidurį pasiųstą kamuolį kojomis atrėmė I.Plūkas, iškart pagavęs ir pakartotinį legionieriaus smūgį.

Po keitimo aikštėje vos 10 minučių aikštėje praleidęs Uchenna Umeh buvo pakeistas, trūkus V.Dambrausko kantrybei. Legionierius prastais sprendimais sugadino keletą pavojingų galėjusias būti „Ekrano“ kontratakas, šiauliečiams nuskubėjus lyginti rezultato.

Pergalę jau per teisėjo pridėtą laiką Panevėžio klubui įtvirtino Tomas Salamanavičius, galva nukreipęs kamuolį į vartų tinklą po standartinės padėties.

Panevėžio „Ekranas“ – Šiaulių „Šiauliai“ 3:1 (0:0)

„Ekranas“: L.Žukauskas, M.Dūda, R.Pilotas, A.Meškinis, T.Salamanavičius, R.Stanulevičius, Elivelto, D.Petrauskas, T.Dapkus (56 min. T.Salamanavičius), L.Kochanauskas, L.Baranauskas (78 min. U.Umeh (88 min. E.Tamulevičius)).

„Šiauliai“: I.Plūkas, J.Raziūnas, F.Zderičius, E.Gaurilovas, V.Gašpuitis, M.Strauka (89 min. A.Juozapaitis), M.Vorobjovas, E.Jasaitis, R.Gedminas (46 min. Y.Keita), S.Babičius, N.Tokičius.

Įvarčiai: Elivelto (65), L.Kochanauskas (72), T.Salamanavičius (90+3); S.Babičius (73).

Geltonos kortelės: R.Stanulevičius (43), A.Meškinis (85); V.Gašpuitis (18), M.Strauka (38), S.Babičius (68).

Raudonos kortelės:

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava" 8 0 0 8 0:42 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: J.Wilkas („Žalgiris“), Elivelto („Ekranas“) ir R.Beniušis („Kruoja“) - 5 įvarčiai.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?