2015 03 22 /2015 03 23

„El Clasico“ susitikime „Barcelona“ namie palaužė Madrido „Real“ 2:1

Ispanijos „Primera“ lygoje sekmadienį sužaistas antrasis šio sezono „El Clasico“. Namuose žaidę „Barcelona“ futbolininkai po atkaklios ir permainingos kovos iškovojo pergalę prieš Madrido „Real“ 2:1 (1:1). Įvarčius mušė Jeremy Mathieu (19 min.), Cristiano Ronaldo (31 min.) ir Luisas Suarezas (56 min.). Nors futbolas nebuvo per daug grubus ar itin emocingas, tačiau parodyta net 11 geltonų kortelių.
Jeremy Mathieu ir Luisas Suarezas
Jeremy Mathieu ir Luisas Suarezas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Per pirmąjį pusvalandį nė viena komanda nesugebėjo primesti savo žaidimo, nors „Real“ ir leido šeimininkams šiek tiek daugiau būti su kamuoliu, o patys tradiciškai pasirinko laukti progų greitoms atakoms.

19 min. po „Real“ pražangos prie kamuolio baudos smūgiui stojęs Lionelis Messi atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur visus gynėjus aplenkęs Jeremy Mathieu galva iš arti nukreipė kamuolį į vartus.

Sunkiai suprantamu būdu 31 min. Neymaras neįmušė antro įvarčio, kai kone ant vartų linijos stovėjusiam brazilui kamuolys nuo kojos atšoko tiesiai į Ikero Casillaso glėbį. Iškart buvo įrodyta „neįmuši tu – įmuša tau“ taisyklė.

I.Casillas ranka atliko perdavimą pirmyn, „Real“ nuskuodė į vadovėlinę kontraataką, kurios smaigalyje atsidūrė Cristiano Ronaldo. Portugalas sulaukė nuostabaus perdavimo kulnu iš Karimo Benzema ir gana lengvai išlygino rezultatą.

„Barca“ po šio įvarčio sutriko ir leido „Real“ dominuoti aikštėje kone iki pertraukos. 40 min. kamuolys po Garetho Bale'o smūgio atsidūrė vartuose, tačiau šoninis arbitras visiškai teisingai užfiksavo nuošalę. Po poros minučių kampinio metu G.Bale'as turėjo antrą progą, kai gynėjai nesugebėjo išnešti kamuolio iš baudos aikštelės, šis nukrito ant žemės, kur G.Bale'as galėjo lengvai įmušti, tačiau spyrė pro šalį.

Vos ne vos sveiką kailį pirmajame kėlinyje išnešusi „Barca“ antrajame jau diktavo savo sąlygas. Pradžioje „Real“ puolėjas K.Benzema neišnaudojo puikios progos, kai iš arti mušė tiesiai į vartininką.

56 min. Dani Alvesas iš aikštės gilumos atliko nuostabų aukštą perdavimą pirmyn, kur Luisas Suarezas vienas tarp dviejų gynėjų pirmu lietimu pasidėjo kamuolį po kojomis ir klastingu smūgiu pažeme nuginklavo I.Casillasą.

Persvėrę rezultatą katalonai dominavo aikštėje, progas švaistė Neymaras, net kelis kartus pavojingose situacijose net nepataikęs į vartus. Mačo pabaigoje dukart iš eilės dieviškai sužaidė „Real“ gerbėjų šventuoju vadinamas I.Casillasas. Vartininkas atrėmė puikius Jordi Albos ir L.Messi smūgius.

Antrasis kėlinys:

90+3 min. Nieko itin išskirtinio neįvyko – „Barcelona“ laimėjo.

90 min. Teisėjas pridėjo tris papildomas minutes.

88 min. „Real“ žiemos naujokas Lucasas Silva pakeitė L.Modričių.

87 min. IKERAS CASILLASAS atmušė itin pavojingą L.Messi smūgį pažeme.

86 min. Šventasis IKERAS CASILLASAS! „Barca“ surengė puikią ataką, kurios smaigalyje vienas prieš vieną su vartininku išbėgo J.Alba, tačiau I.Casillasas sugebėjo apsaugoti savo vartus.

85 min. Paskutinis katalonų keitimas. Tonos progų neišnaudojęs Neymaras vietą aikštėje užleido saugui Rafinha.

84 min. Luisas Suarezas apžaidė porą gynėjų, tačiau smūgis iš patogios padėties skriejo pro šalį.

80 min. Du keitimai. „Barcelona“ ekipoje saugą A.Iniesta pakeitė kitas saugas Xavi. „Real“ ekipoje vietoj Isco į aikštę žengė Jese.

79 min. Karimo Benzema smūgiuotą kamuolį, kuris po rikošeto pakeitė kryptį, paskutinę sekundę atmušė Claudio Bravo.

77 min. Puikios progos neišnaudojo L.Messi, niekaip neprisitaikęs smūgiui dešine koja.

76 min. Įdomus Luiso Enrique sprendimas – į aikštę „Barcos“ treneris įleido antrą atraminį saugą, Sergio Busquetsą, jis pakeitė I.Rakitičių.

74 min. Neymaras! Brazilas ir vėl šovė Dievui į langus. „Barcelona“ puolime išbėgo trys prieš tris, L.Messi perdavė kamuolį į dešinę Neymarui, tačiau jo galingas šūvis skriejo pro šalį.

73 min. Lionelis Messi! Išsimetus kamuolį iš užribio argentinietis pats nuskuodė link vartų, galingai smūgiavo, tačiau kamuolys praskriejo šiek tiek per daug į kairę.

73 min. Pirmasis mačo keitimas. Carlo Ancelotti nusprendė gynėją Pepe pakeisti kitu gynėju Raphaeliu Varane'u.

71 min. Jau 11-oji geltona kortelė, ji parodyta D.Alvesui.

70 min. Dar vienas Neymaro reidas baudos aikštelėje baigėsi smūgiu į gynėją.

67 min. Nuostabus Neymaro prasiveržimas. Brazilo slalomas nuo aikštės vidurio baigėsi smūgiu nuo baudos aikštelės linijos. Šiek tiek per aukštai.

65 min. Dar viena kortelė – įspėtas A.Iniesta. Tai jau 10-oji geltona kortelė šiose rungtynėse.

64 min. Aikštės viduryje grubiai pargriautas Neymaras ir Isco gavo geltoną kortelę.

63 min. S.Ramosui ir A.Iniestai buvo suteikta pagalba, tačiau mačą jie tęsti galėjo.

61 min. Grubi J.Mascherano pražanga prieš C.Ronaldo ir geltona kortelė.

59 min. C.Ronaldo atliko smūgį po kampinio, tačiau kamuolys skriejo per aukštai.

58 min. Puikus perdavimas į baudos aikštelę, tačiau Marcelo smūgis ten blokuotas.

56 min. ĮVARTIS! LUISAS SUAREZAS po neįtikėtino Dani Alveso perdavimo iš aikštės gilumos aplenkė du gynėjus ir klastingu smūgiu pažeme į tolimąjį vartų kampą nuginklavo I.Casillasą.

53 min. Tolimą baudos smūgį L.Messi bandė paversti perdavimu, „Real“ gynėjai išmušė kamuolį į kampinį. Po jo kamuolys ir vėl skriejo už galinės linijos. Kitas kamuolys po kampinio lengvai išmuštas link aikštės vidurio.

52 min. Geltoną kortelę gavo ir L.Modričius.

49 min. K.BENZEMA! Prancūzas gali kaltinti tik save. „Real“ kontratakos ir toliau mirtinos. Dešinėje baudos aikštelės pusėje K.Benzema gavo puikų perdavimą, tačiau iš maždaug 8 metrų smūgiavo tiesiai į vartininką.

48 min. Tik pražanga Neymarą sustabdyti pajėgęs D.Carvajalis gavo geltoną kortelę.

Pirmasis kėlinys:

45 min. Baigiantis kėliniui „Real“ visiškai perėmė iniciatyvą, nuolat grasino įsiveržimais į baudos aikštelę, tačiau G.Pique gynėsi nuostabiai.

43 min. Puikus C.Ronaldo smūgis! C.Bravo puikiai sureagavo į portugalo smūgį. „Barca“ vos neprisidirbo per kampinį. Gynėjai nesugebėjo „išnešti“ kamuolio iš baudos aikštelės, šis nukrito ant žemės, kur G.Bale'as galėjo lengvai įmušti, tačiau spyrė pro šalį.

40 min. Kamuolys „Barcos“ vartuose! Ne – teisėjas užfiksavo nuošalę. G.Bale'as įmušė po C.Ronaldo lietimo galva, o nuošalė užfiksuota kamuolį perduodant link portugalo.

39 min. Nuostabus G.Pique veiksmas. G.Bale'as vienas pats dešiniuoju kraštu įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau G.Pique slysdamas puikiai išmušė kamuolį iš po kojų. Sekundė vėliau ir tai būtų kainavę 11 metrų baudinį.

37 min. Ant baudos aikštelės linijos su varžovu susidūręs C.Ronaldo krito ant žolės ir reikalavo baudinio. Jordi Alba itin aršiai teisėjui įrodinėjo, kad nieko nebuvo. Abu futbolininkai gavo geltonas korteles.

35 min. „Real“ pavyko kurį laiką būti su kamuoliu ir sukti ratus aplink katalonų baudos aikštelę.

31 min. ĮVARTIS! CRISTIANO RONALDO spurtas pasiteisino. „Real“ kontratakoje K.Benzema gavo kamuolį dešinėje baudos aikštelės pusėje ir atliko nuostabų perdavimą kulnu. Vietoje atsidūręs C.Ronaldo išlygino rezultatą.

30 min. Neįtikėtina! Neymaras gavo perdavimą būdamas kone ant vartų linijos, tačiau nuo kojos kamuolys atšoko tiesiai į I.Casillaso rankas.

28 min. Šįkart jau L.Suarezas grubiai prasižengė prieš Pepe ir taip pat gavo geltoną kortelę.

27 min. Du iš eilės „Real“ kampiniai baigėsi be jokio pavojaus.

26 min. Puikus Marcelo spurtas horizontaliai aikšte iš kairės į centrą baigėsi galingu smūgiu, bet kamuolys atsitrenkė į gynėją.

23 min. L.Messi bandymas mušti tiesiai į vartus. Kamuolys atsitrenkė į sienelę.

22 min. Dar viena „Real“ pražanga netoli baudos aikštelės. Šįkart už pražangą prieš L.Suarezą geltoną kortelę gavo Pepe.

20 min. ĮVARTIS! JEREMY MATHIEU po L.Messi perdavimo baudos smūgio metu sutvarkė visą „Real“ gynyba ir galva nukreipė kamuolį į vartus. I.Casillasas neturėjo jokių šansų.

17 min. Gražus L.Messi prasiveržimas aikštės viduriu ir perdavimas į kairę Neymarui baigėsi aukštu skersuotu kamuoliu į centrą, kur L.Messi galva smūgiavo itin netaikliai.

14 min. Isco smūgiavo pažeme po kampinio, tačiau nuo gynėjo atšokęs kamuolys praskriejo netoli dešiniojo virpsto.

12 min. SKERSINIS! Cristiano Ronaldo gavo perdavimą dešinėje prie pat vartų, mušė kamuolį nestabdydamas ore, bet pataikė į skersinį.

11 min. Pirmosios aistros. Šalia baudos aikštelės nugriautas Neymaras demonstravo, kad gavo į smakrą, teisėjas pražangos neįžvelgė. „Real“ greitai tęsė žaidimą.

10 min. A.Iniesta šįkart jau iš dešinės atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau L.Suarezui nepavyko laimėti oro dvikovos. Tai galėjo būti labai pavojinga.

9 min. Jau antras puikus T.Krooso epizodas aikštės viduryje. Pasaulio čempionas puikiai perskaitė katalonų bandymą ir sustabdė prasiveržimą viduriu.

8 min. Pirmą smūgį link vartų atliko „Real“. K.Benzema bandė pramušti tarp G.Pique kojų, bet kamuolys skriejo pro šalį.

6 min. Dar vienas A.Iniestos bandymas prasiveržti kairiuoju flangu sustabdytas. D.Carvajaliui darbo netrūks – kairėje be A.Iniestos žaidžia ir Neymaras.

4 min. Pepe, o po to S.Ramosas bandė atiduoti aukštą perdavimą link puolėjų, tačiau abu bandymai buvo nevykę.

3 min. Pirma tikrai pavojinga ataka. A.Iniesta kairėje įsiveržė beveik į vartininko aikštelę, atliko perdavimą į vidurį, tačiau „Real“ gynėjai kamuolį išmušė. Pirmasis mačo kampinis praėjo be pavojaus.

1 min. Rungtynes su kamuoliu pradėjo šeimininkai. Jam atitekus „Real“ C.Ronaldo kairiajame krašte bandė driblinguoti prieš gynėjus, tačiau kamuolį prarado.

Startinės sudėtys:

„Barcelona“: C.Bravo – D.Alvesas, G.Pique, J.Mathieu, J.Alba – I.Rakitičius, J.Mascherano, A.Iniesta – L.Messi, L.Suarezas, Neymaras.
„Real“: I.Casillasas – D.Carvajalis, Pepe, S.Ramosas, Marcelo – T.Kroosas, L.Modričius, Isco – G.Bale'as, K.Benzema, C.Ronaldo.

Vieta „Primera“ turnyro lentelėje:
1 vt. „Barcelona“ – 21 perg., 2 lyg., 4 pral., įvarčių santykis 78:16; 65 tšk.
2 vt. „Real“ – 21 perg., 1 lyg., 5 pral., įvarčių santykis 77:24; 64 tšk.

Pirmasis susitikimas šį sezoną: „Real“ – „Barcelona“ 3:1
[1:0] Neymaras 3 min.
[1:1] Cristiano Ronaldo 11 m baudiniu 34 min.

Komandų puolimo lyderiai „Primeroje“:

Lionelis Messi – 32 įvarčiai, 14 rez. perd.
Neymaras – 17 įvarčių, 4 rez. perd.
Luisas Suarezas – 7 įvarčiai, 9 rez. perd.

„Real“:
Cristiano Ronaldo – 30 įvarčiai, 11 rez. perd.
Karimzas Benzema – 13 įvarčių, 8 rez. perd.
Garethas Bale'as – 12 įvarčių, 5 rez. perd.

Traumos: „Barcelona“ ekipoje tikrai nežais gynėjas Thomasas Vermaelenas, neaiški Sergio Busquetso situacija. „Real“ versis be Jameso Rodriguezo.

Truputis istorijos (fcbarcelona.lt):

Ispanijos „Primeroje“ abi ekipos „Camp Nou“ susitiko 84 kartus. Katalonijos klubo pergale baigėsi 48 „El Clasico“ mūšiai, 19 kartų stipresni buvo svečiai iš Madrido, dar 17 dvikovų baigėsi taikiai. Įvarčių santykis: 167-98 „Barcelona“ naudai.

Rezultatyviausias „Primeros“ „El Clasico“: 1942-1943 m. sezono 14 ture – 5:5. Štai tokie turi būti tikri „El Clasico“. Europoje – Antrasis pasaulinis karas, Barselonoje – grandų mūšis futbolo aikštėje. „Barcai“ du kartus teko lyginti rezultatą pirmajame kėlinyje. Vėliau katalonai netgi pirmavo 4:2, tačiau pergalė vis tiek išslydo.

Efektingiausios dvikovos „Barcos“ aikštėje
Pastaba: statistinė informacija pateikta tik apie „El Clasico“ Ispanijos čempionate ir tik „Barcelona“ aikštėje.

1935 m. balandžio 21 d. „Barcelona“ – „Real“ 5:0
Pirmoji stambi katalonų pergalė, kai Ispanijos čempionate komandos dar nebuvo laikomos mirtinais priešais. Saldus „Barcos“ kerštas į „Real“ pabėgusiam legendiniam Ricaro Zamorai. Į jo ginamus vartus Martinas Vantorla sukalė „pokerį“.

1994 m. sausio 8 d. „Barcelona“ – „Real“ 5:0
Vienos įsimintiniausių legendinio Johano Cruyffo „Dream Team“ rungtynių. Į „Real“ vartus Romario įmušė tris įvarčius, o svečiai išvažiavo pažeminti ir sugniuždyti.

2007 m. kovo 10 d. „Barcelona“ – „Real“ 3:3
Atrodė, kad tą vakarą „Barcelona“ praras viską – taškus, garbę, titulą. Tačiau tuomet pasirodė JIS. Lionelis Messi tiesiog siautėjo aikštėje ir įmušė „hat-tricką“. Tiesa, titulą „Barcelona“ išties prarado, garbę – šiaip ne taip išsaugojo.

2010 m. lapkričio 29 d. „Barcelona“ – „Real“ 5:0
Niekas nesugebėtų įteikti geresnės dovanos Katalonijos ekipos gerbėjams 111-ojo klubo gimtadienio proga, nei patys futbolininkai. Pakiliai žaidę Josepo Guardiolos auklėtiniai tarsi volu suvažinėjo „Real“, o du įvarčius nugalėtojams pelnė Davidas Villa.