Estijos futbolo šventė: po 83 metų iškovojo Baltijos taurę

Estija to laukė beveik šimtmetį. Nugalėję Latvijos futbolininkus, estai pagaliau tapo Baltijos taurės nugalėtojais.
Baltijos taurės turnyro rungtynės Lietuva - Estija
Baltijos taurės turnyro rungtynės Lietuva - Estija / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Lemiamą pergalę estai iškovojo Taline, 2:1 nugalėdami latvius.

Dar birželio 1-ąją estai Vilniuje 1:0 įveikė lietuvius, o Lietuvos ir Latvijos akistatą Rygoje praėjusį penktadienį 3:1 laimėjo šeimininkai.

Iškovodami Baltijos taurę, estai nutraukė latvių dominavimą šiame turnyre. Latvijos rinktinė stipriausia tarp Baltijos valstybių buvo keturis sykius iš eilės.

Estai taurę laimėjo vos ketvirtą kartą ir pirmą sykį nuo nepriklausomybės atkūrimo prieš tris dešimtmečius. Per 18 nuo 1991 m. rengtų Baltijos taurių turnyrų estai tik trissyk buvo užėmę antrąją vietą ir dažniausiai likdavo paskutiniai.

Vis dėlto aukščiausiai iš Baltijos šalių FIFA reitinge esanti komanda (estai yra 116-ti, lietuviai 134-ti, latviai 138-ti) pagaliau nutraukė nuo 1938-ųjų trukusį laukimą.

Lemiamose rungtynėse estams abu įvarčius pelnė Mattiasas Kaitas, pasižymėjęs 5 ir 40 minutėmis. Latviams paguodos įvartį 84-ąją minutę iš 11 metrų baudinio pelnė Davis Ikauniekas.