„Euro 2020”: austrai vėlyvais įvarčiais apkartino Šiaurės Makedonijos debiutą

Pirmosiose Europos futbolo čempionato C pogrupio rungtynėse – Austrijos rinktinės pergalė. Bukarešte (Rumunija) įvykusiame mače austrai po atkaklios kovos 3:1 palaužė turnyro debiutantų – Šiaurės Makedonijos futbolininkų pasipriešinimą.

Abiem komandoms šios rungtynės – istorinės. Šiaurės Makedonija apskritai pirmą sykį šalies istorijoje dalyvauja Europos čempionate ir buvo visai netoli pirmojo taško, o Austrija po šešių nesėkmingų bandymų pagaliau iškovojo pirmąją pergalę.

Taip pat tai pirmasis kartas, kuomet austrai Europos čempionate per rungtynes pelno bent 2 įvarčius. Įdomu tai, kad ši rinktinė iki mačo su Šiaurės Makedonija Senojo žemyno pirmenybėse apskritai buvo pasižymėjusi tik 2 tiksliais smūgiais.

Antroji C pogrupio dvikova, kurioje santykius aiškinsis Nyderlandų ir Ukrainos rinktinės, šiandien nuo 22 val. startuos Amsterdame.

Ryškiais šios poros favoritais laikyti austrai pasižymėjo pirmieji – 18-ąją minutę po Marcelio Sabitzerio tolimo perdavimo aukštai iššokęs varžovų vartų sargą nuginklavo Stefanas Laineris.

Šiaurės Makedonija rezultatą po kurioziškos varžovų klaidos išlygino 28-ąją minutę, o tai padarė ne kas kitas, bet 37-erių veteranas Goranas Pandevas, tapęs antru vyriausiu įvartį Europos čempionate įmušusiu futbolininku.

Turnyro debiutantai kovoje laikėsi pagirtinai ir neišsižadėdavo agresyvių kontratakų, tačiau galiausiai turėjo susitaikyti su kiek apmaudžiu pralaimėjimu.

78-ąją minutę po Davido Alabos perdavimo pasižymėjo Michaelis Gregoričius, o 89-ąją minutę tašką šiame mače padėjo Marko Arnautovičius. Abu šie futbolininkai aikštėje pasirodė po keitimo.

Austrija užtikrintai laimėjo kamuolio kontrolę (60 prieš 40 proc.) ir atliko 11 smūgių link vartų, iš kurių 7 skriejo į vartų plotą.

Šiaurės Makedonija link vartų pasiuntė 7 kamuolius (2 – į vartų plotą).

AustriaNorth Macedonia

Austrija – Šiaurės Makedonija 3:1

18' Stefanas Laineris [1:0]

28' Goranas Pandevas [1:1]

78' Michaelis Gregoričius [2:1]

89' Marko Arnautovičius [3:1]

Rungtynių eiga:

Austrai švenčia pergalę rezultatu 3:1.

89 min. ĮVARTIS! Nuostabi K.Laimerio ir M.Arnautovičiaus sienelė, po kurios austrų puolėjas užtikrintai apsiveda vartininką ir pelno įvartį – 3:1.

78 min. ĮVARTIS! D.Alaba atlieka puikų perdavimą į baudos aikštelę, o ten varžovų gynybos spragomis pasinaudojęs M.Gregoričius išveda austrus į priekį.

73 min. Smagu, jog makedonai neužsidaro gynyboje ir naudojasi kiekviena galimybe kontratakuoti.

64 min. Žaidimas greitai pagyvėja! M.Arnautovičiaus perdavimas netikėtai suranda dviejų gynėjų apsuptyje buvusį M.Gregoričių, tačiau jo smūgį galva sugeria Šiaurės Makedonijos vartininkas.

63 min. Puikus B.Nikolovo įkirtimas ir laiku jam atliktas perdavimas – šįkart austrų vartininkas neklysta, laiku palieka vartus ir sutrukdo makedonui smūgiuoti.

Po pirmojo kėlinio rezultatas 1:1.

28 min. ĮVARTIS! Šiaurės Makedonija muša istorinį įvartį – savo pirmąjį Europos čempionate! Tiesa, tai jie padaro ne be varžovų pagalbos ir tam tikro kuriozo. Iš pradžių bandydami išmušti kamuolį austrai pataikė vienas į kitą, o galiausiai žaidimo įrankio nesugraibė ir jų vartų sargas. Laiku ir vietoje atsidūręs G.Pandevas lygina rezultatą – 1:1.

22 min. Rezultatas jau galėjo būti 2:0. M.Sabitzeris atlieka dar vieną kokybišką aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Saša Kalajdzičius neišnaudoja puikios progos.

18 min. ĮVARTIS! Austrai ganėtinai greitai pralaužia varžovų gynybą. Marcelis Sabitzeris iš gilumos atlieka tolimą aukštą perdavimą link vartų, o visai šalia jų aukštai iššokęs kamuolį vartų tinkle tupdo Stefanas Laineris.

10 min. Panašu, kad turnyro debiutantai labai greitai nusimetė psichologinius antpečius ir per pirmąsias 10 minučių aikštėje atrodo visai solidžiai – nebando vien užsidaryti gynyboje, bet ir paieškoti erdvių puolime. O kai turi tokį patyrusį vilką kaip 37-erių Goranas Pandevas, šansų įmušti visuomet bus.

Komandų startinės sudėtys:

Austrija (4-4-1-1): Danielis Bachmannas; Andreas Ulmeris, Aleksandaras Dragovičius, Martinas Hintereggeris, Stefanas Laineris; Davidas Alaba, Christophas Baumgartneris, Xaveras Schlageris, Konradas Laimeris; Marcelis Sabitzeris; Saša Kalajdzičius.

Strategas: Franco Foda.

Šiaurės Makedonija (5-3-2): Stole Dimitrijevskis; Visaras Musliu, Ezgjanas Alioski, Stefanas Ristovskis, Darko Velkovskis, Bobanas Nikolovas; Arijanas Ademi, Enisas Bardhi, Elifas Elmas; Aleksandaras Trajkovskis, Goranas Pandevas.

Strategas: Igoris Angelovskis.