„Euro 2020”: R.Lewandowskio vedami lenkai išsaugojo viltis žengti į aštuntfinalį

Lenkijos futbolo rinktinė buvo per kėlinį nuo iškritimo iš Europos čempionato, tačiau Robertas Lewandowskis su kompanija išsaugojo mūsų kaimynų viltis žengti į atkrintamąsias. Lenkai Sevilijos „Estadio de La Cartuja“ stadione rezultatu 1:1 sužaidė su favoritais ispanais.

Pralaimėjimas Ispanijos rinktinei lenkams būtų reiškęs net ir teorinių vilčių praradimą „Euro 2020” pirmenybėse, tačiau dabar viskas spręsis paskutiniajame ture.

Ispanija šiame Europos čempionate kol kas nepateisina iškeltų lūkesčių. Luiso Enrique auklėtiniams buvo piešiama pirmoji vieta E grupėje, tačiau po dviejų rungtynių jie yra sukrapštę tik 2 taškus ir žengia treti.

Lenkija (1 tšk.) šiuo metu yra ketvirta. E grupėje pirmauja Švedija (4 tšk.), o ant antrojo laiptelio stovi Slovakijos rinktinė (3 tšk.).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Trečiajame ture Švedija žais su Lenkija, o Ispanija su Slovakija.

Dvikovos šeimininkai rungtynes pradėjo aktyviai – atakos smaigalyje žibėjo tiek Gerardas Moreno, tiek Alvaro Morata. Būtent pastarasis 26-ąją minutę po įdomios situacijos tapo pirmojo įvarčio autoriumi.

Puolėjas pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau iš karto į viršų pakilo šoninio teisėjo vėliavėlė, greitai sustabdžiusi šeimininkų triumfą. Emocijos aikštėje nurimo, bet po VAR peržiūros paaiškėjo, kad A.Morata visgi nebuvo nuošalėje – įvartis įskaitytas, o Ispanija išsiveržė į priekį 1:0.

Lenkai išlyginamąjį įvartį pelnė jau po pertraukos – 54-ąją minutę ilgą „sausų“ rungtynių seriją Europos ir pasaulio čempionatuose pagaliau nutraukė R.Lewandowskis, meistriškai pasižymėjęs galva po Kamilio Jozwiako perdavimo.

„Bayern“ superžvaigždė didžiuosiuose turnyruose (Europos ir pasaulio čempionatuose) pelnė vos trečią įvartį, pirmą nuo 2016 metų Senojo žemyno pirmenybių.

Mūsų kaimynų džiaugsmas tęsėsi vos kelias minutes, kadangi netrukus po VAR peržiūros rungtynių arbitras skyrė 11 metrų baudinį į jų vartus. Visgi katastrofiška baudinių realizacija šiose pirmenybėse buvo pratęsta – G.Moreno pataikė į virpstą, prie kamuolio suskubęs A.Morata kamuolio į vartus taip pat nenukreipė.

Susitikimo pabaigoje ispanai pakilo į paskutinį šturmą, tačiau neišnaudojo puikių progų ir turėjo tenkintis tik lygiosiomis.

Šiame mače buvo užfiksuotas ir naujas rekordas – po keitimo į aikštę žengęs Kacperas Kozlowskis tapo jauniausiu debiutantu per visą Europos futbolo čempionatų istoriją. Įdomu tai, rekordų knygoje 17-metis lenkas pralenkė anglą Jude Bellinghamą, kurio rekordas pagyvavo tik savaitę.

SpainPoland

Ispanija – Lenkija 1:1

26' Alvaro Morata [1:0]

54' Robertas Lewandowskis [1:1]

58' Gerardas Moreno nerealizuoja 11 m. baudinio

​​   ​   ​

Rungtynių eiga

84 min. A.Morata neišnaudoja dar vienos puikios progos, tačiau šioje situacijoje prie to daug prisidėjo ir W.Szcziesny.

81 min. Ispanai kyla į lemiamą šturmą ir atlieka pavojingų smūgių krušą.

79 min. Lenkai privalo būti atsargesni. B.Bereszynskis praleidžia kamuolį savo vartų sargui, tačiau šalia tykojęs F.Torresas vos neperima žaidimo įrankio. Galiausiai kamuolys atsiduria W.Szcziesny rankose.

58 min. Nerealizuotas 11 metrų baudinys! Atrodė, kad lenkų džiaugsmas truks vos keletą minučių, tačiau baudinį uždirbęs G.Moreno smūgiuoja į virpstą! Iš karto po smūgio gerą progą turėjo ir A.Morata, tačiau puolėjas tinkamai nepataiko į kamuolį.

54 min. ĮVARTIS! Kas kitas, jei ne R.Lewandowskis! Puikus Miuncheno „Bayern“ puolėjo smūgis galva ir rezultatas tampa lygus. Rezultatyvų perdavimą jam atliko K.Jozwiakas.

Po pirmojo kėlinio ispanai priekyje 1:0.

45 min. Puikus J.Alba perdavimas G.Moreno – puolėjui šiek tiek pritrūksta tikslumo.

43 min. Ojojoj! Koks galingas K.Swiderskio smūgis, kuris atsitrenkia į virpstą! Kamuolys patogiai atšoko šalia tykojusiam R.Lewandowskiui, tačiau Lenkijos rinktinės žvaigždei rezultato išlyginti nepavyksta.

35 min. Pirmoji pavojinga mūsų kaimynų proga. R.Lewandowkis atlieka perdavimą K.Swiderskiui, bet šiam tenka atlikti nelengvą smūgį ore ir į vartus lenkas nepataiko.

34 min. Lenkai pažeidžia taisykles visai šalia savo baudos aikštelės. Tai labai patogus baudos smūgis G.Moreno, tačiau pastarojo smūgis skrieja šalia vartų.

26 min. ĮVARTIS! A.Morata pelno įvartį, tačiau iš karto kyla šoninio arbitro vėliavėlė, nutraukusi trumpą ispanų triumfą. Niekas per daug dėl įvarčio ir nedžiūgavo, tačiau po VAR peržiūros sprendimas yra keičiamas – ispanas nebuvo nuošalėje ir šeimininkai išsiveržia į priekį.

18 min. Įspūdingas R.Lewandowskio sprintas su kamuoliu nuo savo baudos aikštelės yra galiausiai stabdomas varžovų gynėjų. Lenkui išsilaisvinti smūgiui kiek pritrūko greičio.

6 min. Pavojingas M.Klicho smūgis skrieja virš Ispanijos vartų.

1 min. Rungtynės prasideda!

Ispanijos startinė sudėtis (4-3-3): Unai Simonas; Pau Torresas, Marcosas Llorente, Jordi Alba, Aymericas Laporte; Koke, Rodri, Pedri; Alvaro Morata, Gerardas Moreno, Dani Olmo.

Lenkijos startinė sudėtis (3-4-2-1): Wojciechas Szcziesny; Janas Bednarekas, Kamilis Glikas, Bartoszas Bereszynskis; Mateuszas Klichas, Jakubas Moderas, Kamilis Jozwiakas, Tymoteuszas Puchaczas; Karolis Swiderskis, Piotras Zielinskis; Robertas Lewandowskis.