Sugadinta škotų šventė – Glazge po neįtikėtino įvarčio triumfavo Čekija

Škotijos futbolininkai po 23 metų pertraukos sugrįžo į vieną iš stambiųjų turnyrų, o pirmąsias rungtynes žaidė savo sirgalių akivaizdoje, tačiau pradžiuginti keliolikos tūkstančių Glazgo stadiono aistruolių įvarčiais nepajėgė ir patyrė pralaimėjimą „Euro 2020” starte – škotus 2:0 įveikė Čekija, kuriai abu įvarčius pelnė Patrikas Schickas.

Čekai D grupėje su 3 taškais pasivijo Angliją, kuri Europos čempionato starte sekmadienį 1:0 nugalėjo Kroatiją.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pastaruosius 10 pasaulio ir Europos čempionatų praleidę škotai „Euro 2020” pasitiko su didelėmis viltimis, o pirmosios 40 minučių nieko blogo nežadėjo – jų metu vyravo apylygis žaidimas, o geriausią progą turėjo ryškiausia škotų žvaigždė Andrew Robertsonas, šovęs iš baudos aikštelės prieigų.

Vis dėlto pirmieji įvartį pasiekė čekai – 42-ąją minutę aukščiau už visus į orą pakilęs Patrikas Schickas smūgiavo galva ir nepaliko šansų škotų vartininkui Davidui Marshallui.

„Scanpix“ nuotr./Patrikas Schickas

Škotai persigrupavo per pertrauką ir užgulė čekų vartus iš karto po jos – čekus iš pradžių gelbėjo skersinis, o netrukus ir vartininkas Tomašas Vaclikas.

O netrukus pasitvirtino nerašyta futbolo taisyklė „neįmuši tu, įmuša tau“.

52-ąją minutę P.Schickas akies krašteliu pastebėjo iš vartų išbėgusį D.Marshallą ir precizišku tikslumu paleido kamuolį iš aikštės vidurio – žaidimo įrankis praskriejo virš galvos škotų vartininkui, kuris desperatiškai bandė pavyti kamuolį, tačiau į tinklą krito jau po jo – čekas pelnė tiesiog neįtikėtiną įvartį.

„Scanpix“ nuotr./„Euro 2020“: Škotija – Čekija

25-erių čekas tapo antruoju dublį pasiekusiu „Euro 2020” žaidėju – prieš tai dviem įvarčiais pasižymėjo ir belgas Romelu Lukaku.

Kitame ture škotai mėgins pirmuosius taškus pasiekti žaisdami prieš principinius varžovus anglus, o čekai sieks pratęsti sėkmingą pasirodymą mače prieš Kroatiją.

Škotija – Čekija 0:2
42' Patrikas Schickas [0:1]
52' Patrikas Schickas [0:2]

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

90 min. D.Marshallas gelbsti škotus nuo trečiojo įvarčio.

84 min. Gražus po keitimo pasirodžiusio Jameso Forresto reidas, bet tiksliu smūgiu užbaigti slalomo škotui nepavyko.

81 min. P.Schickas turėjo progą tapti pirmojo čempionato „hat-tricko“ autoriumi, bet jo smūgiuotą kamuolį šįkart sulaikė D.Marshallas.

66 min. Škotai turėjo dar vieną nuostabią progą, bet neįtikėtinai sužaidė ir kamuolį koja atrėmė T.Vaclikas.

61 min. Uch, atodūsis škotų stovykloje. S.Armstrongas smūgiavo, o kamuolys po rikošeto nusileido ne vartuose, o ant jų.

55 min. Čekų kapitonas V.Darida galėjo galutinai pribaigti škotus – jo smūgiuotas kamuolys prašvilpė virš skersinio. Negi škotai jau pasiduos ir mes į aikštę baltus rankšluosčius?

52 min. ĮVARTIS! Kas čia buvo?! P.Schickas paleidžia kamuolį beveik iš vidurio aikštės ir šis leidžiasi vartų tinkle kartu su škotų vartininku D.Marshallu. Neįtikėtinas smūgis ir Čekija pirmauja jau 2:0!

49 min. Kas darosi Glazge! Čekai vos neįsimušė į savo vartus, bet kamuolį paskutinę akimirką praktiškai iš vartų ištraukė T.Vaclikas. Oho!

48 min. Skersinis! Škotas J.Hendry buvo per kelis centimetrus nuo išlyginamojo įvarčio, tačiau kamuolys vartuose nenusileido.

47 min. Koks antro kėlinio startas! Čekai apgulė škotų vartus, kuriuos gelbsti D.Marshallas.

45 min. Tai tiek pirmajame kėlinyje! Daugiau nei 40 minučių jis priminė pelkę, bet P.Schiko įvartis turėtų atverti daugiau erdvių potencialioms progoms po pertraukos.

42 min. ĮVARTIS! P.Schickas iššoka aukščiau už visus škotų gynėjus ir smūgiuodamas galva smeigia vinį į šeimininkų vartus, išvesdamas Čekiją į priekį. 0:1.

32 min. Visa Škotija trumpam užgniaužė kvapą! Ryškiausia šalies žvaigždė A.Robertsonas šovė į vartus iš labai dėkingos situacijos, bet T.Vaclikas pirštų galais nukreipė kamuolį virš vartų. Tai kol kas geriausia proga šiose rungtynėse.

19 min. Tai, dėl ko labiausiai nerimavo čekų treneris J.Šilhavy – grėsminga škotų kontrataka ir L.Dykeso smūgis, kuris nepasiekė tikslo.

16 min. Teko padirbėti škotų vartų sargui D.Marshallui! P.Schikas labai pavojingai smūgiavo į vartus.

5 min. Pirma pavojingesnė škotų ataka! Po Čekijos gynėjų klaidų užpulti varžovų vartus pabandė J.McGinnas.

1 min. Pradedame! Visiems gero futbolo!

Komandų startinės sudėtys:

Škotija (3-5-2): Davidas Marshallas, Jackas Hendry, Liamas Cooperis, Grantas Hanley, Andrew Robertsonas, Scottas McTominay, Johnas McGinnas, Stuartas Armstrongas, Stephenas O'Donnellas, Ryanas Christie, Lyndonas Dykesas.

Strategas: Steve'as Clarke'as.

Čekija (4-2-3-1): Tomašas Vaclikas, Janas Borilas, Tomašas Kalašas, Ondrejus Čelustka, Vladimiras Coufalas, Alexas Kralas, Tomašas Součekas, Jakubas Jankto, Vladimiras Darida, Lukašas Masopustas, Patrikas Schickas.

Strategas: Jaroslavas Šilhavy.