Šiurkščiomis rusų klaidomis pasinaudojusi Belgija „Euro 2020” pradėjo pergale

Paskutinėse šeštadienio „Euro 2020” pirmenybių rungtynėse beveik nuo pirmųjų susitikimo minučių į priekį išsiveržusi Belgija 3:0 sutriuškino Rusijos futbolo rinktinę ir iškovojo pirmą pergalę.

B grupėje lyderių pozicijas po pirmojo turo užima Belgija ir Suomija (3 tšk.). Antroje lentelės dalyje rikiuojasi be taškų kol kas paliktos Danijos ir Rusijos (0 tšk.) rinktinės.

Birželio 16-ąją Sankt Peterburge šeimininkai rusai egzaminuos Suomiją, o birželio 17-ąją danai Kopenhagoje sieks pirmosios pergalės prieš Belgiją.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Vėlyvosios šeštadienio rungtynės Sankt Peterburge gausiai palaikomiems šeimininkams prasidėjo labai nesėkmingai.

10-ąją minutę Andrejus Semenovas ne tik, kad sėkmingai nesugebėjo sustabdyti iš aikštės vidurio į rusų baudos aikštelę pasiųsto kamuolio, bet ir nukreipė jį labai patogiai atakos smaigalyje tykojusiam Romelu Lukaku. Milano „Inter“ galiūnui beliko sutvarkyti formalumus ir išvesti svečius į priekį – 1:0.

34-ąją minutę belgų persvara padvigubėjo, tačiau ir vėl ne be varžovų pagalbos. Kiek nesėkmingai tolimą smūgį atmušęs Rusijos vartų sargas Antonas Šuninas suteikė papildomą galimybę Thomasui Meunier, kuris padvigubino belgų persvarą.

Po keitimo aikštėje dar pirmajame kėlinyje pasirodęs T.Meunier šiame mače ne tik pelnė įvartį, bet ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Įdomu tai, kad belgų gynėjas tapo pirmuoju futbolininku per Europos futbolo čempionatų istoriją, kuriam pavyko pasižymėti dar pirmoje mačo dalyje, kuomet į aikštę buvo žengta po keitimo.

Tašką šiame mače 88-ąją minutę padėjo dublį pelnęs Romelu Lukaku. Puolėjas sulaukė puikaus iš jau apdainuotojo T.Meunier perdavimo iš gilumos ir šaltakraujiškai nuginklavo varžovų vartų sargą.

Belgams tai buvo jau šeštoji pergalė iš septynių tarpusavio susitikimų prieš Rusiją.

Belgai daugiau laiko kontroliavo kamuolį (62 prieš 38 proc.) ir puikiai realizavo susikurtas progas – iš keturių smūgių į vartų plotą buvo įmušti trys įvarčiai.

BelgiumRussia

Belgija – Rusija 3:0

10' R.Lukaku [1:0]

34' T.Meunier [2:0]

88' R.Lukaku [3:0]

Rungtynių eiga:

88 min. ĮVARTIS! R.Lukaku pelno dublį ir tuo pačiu tampa rezultatyviausiu turnyro žaidėju. Puolėjui puikų perdavimą iš gilumos siunčia T.Meunier, o belgai gali pradėti švęsti – 3:0.

57 min. Antrojo kėlinio pradžioje Rusijos rinktinė suaktyvino žaidimą puolime, tačiau pralaužti varžovų gynybinių užkardų jiems kol kas nesiseka.

Po pirmojo kėlinio: Belgija – Rusija 2:0

34 min. ĮVARTIS! Rusai ir vėl gali kaltinti tik patys save. Sykį ekipą gelbėjęs A.Šuninas šįkart grubiai klysta nesėkmingai atmušdamas tolimą varžovo smūgį, o atšokusį kamuolį užtikrintai „susirenka“aikštėje po keitimo pasirodęs Thomas Meunier – 2:0.

Antrojo įvarčio autorius kiek anksčiau pakeitė traumuotą Timothy Castagne.

23 min. Pavojingą progą susikuria ir Thorganas Hazardas, tačiau šeimininkus gelbėja jų vartų sargas Antonas Šuninas.

10 min. ĮVARTIS! Įsiaudrinęs Sankt Peterburgo stadionas yra greitai nutildomas svečių puolėjo Romelu Lukaku, kuris pasinaudoja šiurkščia varžovų gynėjo klaida ir išveda belgus į priekį – 1:0.

Komandų startinės sudėtys:

Belgija (3-4-3): Thibaut Courtois; Toby Alderweireldas, Dedryckas Boyata, Janas Vertonghenas; Youri Tielemansas, Thorganas Hazardas, Leanderis Dendonckeris, Timothy Castagne; Romelu Lukaku, Yannickas Carrasco, Driesas Mertensas.

Rusija (4-5-1): Antonas Šuninas; Mario Fernandesas, Andrejus Semenovas, Georgijus Džikija, Jurijus Žirkovas; Magomedas Ozdojevas, Dimitrijus Barinovas, Romanas Zobninas, Aleksandaras Golovinas, Daleras Kuzijajevas, Artemas Dziuba.