„Euro 2020”: Velsas išplėšė lygiąsias prieš ilgą laiką dominavusius šveicarus

Šeštadienio pavakarę Baku (Azerbaidžanas) olimpiniame stadione buvo sužaistos antrosios A pogrupio pirmojo turo rungtynės. Ilgą laiką aikštėje dominavusi Šveicarijos rinktinė pirmavo, tačiau nesugebėjo išlaikyti pranašumo ir su Velsu sužaidė lygiosiomis – 1:1 (0:0).

Dabar A grupėje pirmauja Italija (3 tšk.), penktadienį 3:0 sutriuškinusi Turkiją. Velso ir Šveicarijos (po 1 tšk.) rinktinės dalijasi 2-3 vietas, o turkai (0 tšk.) yra paskutiniai.

Birželio 16-ąją 19 val. Lietuvos laiku Turkija kausis su Velsu, o nuo 22 val. startuos Italijos ir Šveicarijos rinktinių mūšis.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pirmąsias iš trijų šeštadienio rungtynių kiek aktyviau pradėjo valai, tačiau kamuolio kontrolę maždaug po 10 žaidimo minučių perėmė šveicarai, bandę išnaudoti savo pranašumus standartinėse situacijose.

Pavojingu standartu jiems atsakė ir Velsas, kuomet 15-ąją minutę labai grėsmingą smūgį galva pasiuntė Kiefferis Moore'as, tačiau savo ekipos vartus gelbėjo Yanas Sommeris.

Antroje kėlinio pusėje šveicarų pranašumas tapo vis ryškesnis, tačiau keletą pusprogių susikūręs Haris Seferovičius jų neišnaudojo – 0:0.

Po pertraukos Šveicarija į aikštę žengė su aiškiu tikslu – įsirašyti pirmuosius tris taškus, o 49-ąją minutę krito ir pirmasis rungtynių įvartis. Iš pradžių Breelas Embolo agresyviu reidu uždirbo kampinį, o jį pakėlus Xherdanui Shaqiri būtent B.Embolo smūgis galva buvo tikslus – Šveicarija priekyje 1:0.

Jaunasis šveicarų puolėjas ir toliau žaidė puikias rungtynes, tačiau vis didesnes pajėgas į puolimą metę valai sugebėjo rezultatą išlyginti – 74-ąją minutę po Joseffo Morrello perdavimo įvartį galva pelnė K.Moore'as.

Atrodė, kad susitikimo pabaigoje Vladimiras Petkovičius atliko tiesiog nepriekaištingą keitimą, kuomet vos minutę aikštėje pabuvojęs Mario Gavranovičius pelnė įvartį, tačiau pirmą sykį Europos futbolo čempionatų istorijoje įvartis galiausiai buvo atšauktas po VAR peržiūros – šveicaras buvo nuošalėje.

Šveicarai kur kas daugiau laiko kontroliavo kamuolį (62 proc. prieš 38 proc.) ir tiek dvigubai daugiau smūgių link vartų (18 prieš 9), tiek ir į vartų plotą (4 prieš 2).

Šveicarija pakėlė ir žymiai daugiau kampinių (12 prieš 4), tačiau baudos smūgiais pranašesni buvo valai (14:5).

Breelas Embolo buvo išrinktas geriausiu rungtynių žaidėju.

Wales Switzerland

Velsas – Šveicarija 1:1

49' Breelas Embolo [0:1]

74' Kiefferis Moore'as [1:1]

Rungtynių eiga:

Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.

90 min. Stabdykite jį! B.Embolo atlieka dar vieną pavojingą smūgį galva ir tik pirštų galiukais Velso vartų sargas apsaugo savo ekipą nuo įvarčio.

85 min. Šveicarų džiaugsmas po Mario Gavranovičiaus įvarčio trunka labai neilgai – po VAR peržiūros įvartis neįskaitytas dėl nuošalės.

74 min. ĮVARTIS! Po J.Morrello perdavimo įvartį galva pelno K.Moore'as ir rezultatas tampa lygus! (1:1)

66 min. B.Embolo ir toliau labai aktyvus bei nuolatos grasina D.Wardo ginamiems vartams. Savo ruožtu Velsas kiek suaktyvino žaidimą puolime, tačiau rimtų progų jiems susikurti nepavyksta, o laikas sparčiai tirpsta.

52 min. Šveicarai rungtynes nori užbaigti čia ir dabar. Greitoje atakoje B.Embolo serviruoja perdavimą K.Mbabu, tačiau pastarojo smūgiuotas kamuolys skrieja šalia vartų.

49 min. ĮVARTIS! Iš pradžių B.Embolo pats prasiveržė pro du varžovus ir atliko pavojingą smūgį bei uždirbo kampinį, o kamuolį nuo kampinio gairelės pakėlus X.Shaqiri būtent B.Embolo smūgiu galva tupdo kamuolį į apatinį vartų kampą. Puiki 24-erių puolėjo atkarpa ir solidus įvartis – 0:1.

Po pirmojo kėlinio: Velsas – Šveicarija 0:0

45+1 min. H.Seferovičius turėjo puikią galimybę pasiųsti įvartį „į rūbinę“ iš kelių metrų po B.Embolo perdavimo, tačiau kėlinys galiausiai baigiasi be įvarčių. Puolėjas tokių progų švaistyti neturėtų.

41 min. H.Seferovičius susikuria progą smūgiui maždaug ties 11 metrų žyma, tačiau kamuolys skrieja virš vartų.

36 min. Šveicarija pakėlė jau šeštąjį kampinį, tačiau Velso gynyba kol kas atrodo užtikrintai.

30 min. F.Scharas be ceremonijų baudos aikštelės prieigose griauna įsibėgėjusį D.Jamesą – pirmoji geltona kortelė šiame mače.

20 min. Grėsmė prie Velso vartų! F.Scharas po kampinio atlieka paslėptą smūgį pažeme, tačiau budrumą demonstruoja Velso vartininkas.

17 min. Po kelių minučių K.Moore'as kelioms akimirkoms yra priverstas palikti aikštę – puolėjui prakirstas antakis.

15 min. Pirmoji tikrai labai pavojinga situacija! D.Jamesas kabina kamuolį į baudos aikštelę, o ten K.Moore'as siunčia stiprų smūgį galva į tolimąjį vartų kampą. Šveicarus gelbėja patyręs Y.Sommeris.

11 min. Rungtynes kiek aktyviau pradėjo valai, tačiau keletas reidų kraštais didelės grėsmės varžovų vartams nesukėlė. Panašu, kad daug laiko apsiprasti aikštėje neprireikė ir Šveicarijai – būtent ji pastaruoju metu daugiau laiko kontroliuoja kamuolį.

Startinės komandų sudėtys:

Velsas (4-3-3): Danny Wardas („Leicester City“, Anglija); Benas Daviesas (Londono „Tottenham“, Anglija), Joe Rodonas („Tottenham“), Connoras Robertsas („Swansea City“, Velsas), Chrisas Mephamas („Bournemouth“, Anglija); Joe Allenas („Stoke City“, Anglija), Aaronas Ramsey (Turino „Juventus“, Italija), Joe Morrellas („Luton Town“, Anglija); Garethas Bale'as („Tottenham“), Kiefferis Moore'as („Cardiff City“, Velsas), Danielis Jamesas („Manchester United“, Anglija).

Strategas: Robertas Page'as.

Šveicarija (3-5-2): Yannas Sommeris (Menchengladbacho „Borussia“, Vokietija); Nico Elvedi (M.„Borussia“), Manuelis Akanji (Dortmundo „Borussia“, Vokietija), Fabianas Scharas („Newcastle United“, Anglija); Kevinas Mbabu („Wolfsburg“, Vokietija), Remo Freuleris (Bergamo „Atalanta“, Italija), Granitas Xhaka (Londono „Arsenal“, Anglija), Ricardo Rodriguezas („Torino“, Italija), Xherdanas Shaqiri („Liverpool“, Anglija); Breelas Embolo (M.„Borrusia“), Haris Seferovičius (Lisabonos „Benfica“, Portugalija).

Strategas: Vladimiras Petkovičius.

Prieš rungtynes. Sveiki, 15min draugai! Kol dar yra laiko iki mačo pradžios, kviečiame jus žiūrėti mūsų komandos parengtas specialias laidas: „Vieni vartai“ ir „Skrieja kamuolys“. Primename, kad pastarąją galėsite žiūrėti kasdien nuo 9 val. ryto, pokalbiai „Vieni vartai“ eteryje pasirodys kiekvieną ketvirtadienį.