Fantastiška pergalė Europoje – Marijampolės „Sūduva“ sutrypė San Marino klubą

Lietuvos garbę Europoje ginanti Marijampolės „Sūduva“ šventė pirmąją pergalę šį sezoną. Antrojo Europos lygos atrankos etapo rungtynėse San Marino stadione Lietuvos čempionai 5:0 sutriuškino „Tre Penne“ klubą ir dėjo tvirtą žingsnį kito etapo link prieš atsakomąsias rungtynes namuose. Dublį atliko Andro Švrljuga, po įvartį pridėjo Giedrius Matulevičius, Josipas Tadičius ir Tosaintas Rickettsas.
Andro Švrljuga
Andro Švrljuga / Sauliaus Čirbos nuotr.

Marijampolės klubas yra ryškus šios poros favoritas ir savo meistriškumą prieš mėgėjų klubą iš nykštukinio San Marino įrodė greitai.

Sužaidus 10 minučių, Giedrius Matulevičius išvedė į priekį „Sūduvą“. Pirmą smūgį atrėmė San Marino vartininkas, bet kamuolys atšoko G.Matulevičiui, kuris jį permetė per vartininką.

18 minutę San Marino klubas buvo arti išlyginamojo įvarčio, tačiau „Sūduva“ sugebėjo apsiginti ir greitai pati džiaugėsi antruoju įvarčiu. Andro Švrljuga stojo mušti baudos smūgio iš kairiojo krašto ir jį atliko idealiai.

Tačiau net ir atsilikdamas 0:2 San Marino klubas nesudėjo ginklų. Antrajame kėlinyje po pavojingo varžovų smūgio „Sūduvos“ vartininkas Ivanas Kardumas plūdo savo komandos gynėjus. Tiesa, jau netrukus marijampoliečiai pasileido į kontraataką, kurią nuostabiai išpildė Jovanas Čadjenovičius, reikiamu metu nepagailėjęs perdavimo A.Švrljugai, šis įmušė antrąjį savo įvartį.

Sauliaus Čirbos nuotr./Giedrius Matulevičius

Rungtynių pabaigoje įvarčius pridėjo Josipas Tadičius ir po keitimo pasirodęs Tosaintas Rickettsas.

„Tre Penne“ klubas rungtyniauja aukščiausioje San Marino lygoje, kuri yra laikoma mėgėjišku čempionatu.

Atsakomosios rungtynės po savaitės vyks Marijampolėje.

Marijampolės „Sūduva“ į Europos lygą persikėlė, kai pirmajame Čempionų lygos atrankos etape nusileido Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipai.

Jeigu Lietuvos čempionams pavyks prašokti „Tre Penne“ ekipą iš San Marino, kitame etape mūsiškiai susitiktų su Tel Avivo „Maccabi“ arba Klužo CFR poros pralaimėtoju.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: „Tre Penne“ – „Sūduva“ 0:5

90 min. ĮVARTIS. Jau per pridėtą rungtynių laiką spėjo pasižymėti po keitimo pasirodęs Tosaintas Rickettsas.

80 min. ĮVARTIS. Josipas Tadičius pridėjo dar vieną įvartį po A.Švrljugos perdavimo.

76 min. Giedrių Matulevičių pakeitė Povilas Leimonas.

66 min. ĮVARTIS. Kontraatakos metu antrą įvartį įmušė A.Švrljuga. Jam perdavimo nepagailėjo Jovanas Čadjenovičius​​​​​​​.

60 min. Pirmasis keitimas Marijampolės ekipoje. Eligijus Jankauskas pakeitė Paulių Golubicką.

Pirmasis kėlinys: „Tre Penne“ – „Sūduva“ 0:2

45 min. Po pirmojo įmušto įvarčio „Sūduva“ kontroliavo žaidimą ir sukūrė daug pavojingų progų. Pagal smūgius į vartų plotą Lietuvos klubas pirmauja 7:0.

30 min. Pirmąją rungtynių geltoną kortelę gavo A.Švrljuga, kuris pargriovė varžovą.

20 min. ĮVARTIS. Andro Švrljuga padvigubino „Sūduvos“ pranašumą. Jis sėkmingai atliko baudos smūgį.

18 min. San Marino klubas rimtai išgąsdino „Sūduvos“ sirgalius. Jie buvo labai arti išlyginamojo įvarčio, tačiau varžovų žaidėjas nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus.

9 min. ĮVARTIS. Giedrius Matulevičius išvedė į priekį „Sūduvą“. Pirmą smūgį atrėmė San Marino vartininkas, bet kamuolys atšoko G.Matulevičiui, kuris jį permetė per vartininką.

Startinės sudėtys:

„Tre Penne“: Mattia Migani, Luca Patregnani, Stefano Fraternali, Andrea Rossi, Nicola Gai, Luca Sorrentino, Luca Ceccaroli, Christoferis Genestretas, Enrico Cibelli, Michaelas Battistini, Mirko Palazzi.

„Sūduva“: Ivanas Kardumas, Andro Švrljuga, Samiras Kerla, Algis Jankauskas, Aleksandras Živanovičius, Giedrius Matulevičius, Paulius Golubickas, Jovanas Čadjenovičius, Ovidijus Verbickas, Mihretas Topčagičius, Josipas Tadičius.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius