2016 04 27 /23:50

Fantastiškas Saulo Niguezo įvartis nokautavo „Bayern“

Čempionų lygos pusfinalio pirmose rungtynėse „Vicente Calderon“ stadione Madride vietos „Atletico“ po atkaklios kovos ir fantastiško Saulo Niguezo įvarčio įveikė Miuncheno „Bayern“. Atsakomosios rungtynės „Alianz“ arenoje Miunchene vyks gegužės 3 dieną.
„Atletico“ džiaugsmas
„Atletico“ džiaugsmas / „Scanpix“/AP nuotr.

Kaip įprasta „Atletico“, pakako vieno įvarčio ir persvara išlaikyta iki pat mačo pabaigos. Ispanijos klubo žaidėjai į aikštę žengė pasitikėdami savimi, o „Bayern“ futbolininkai – priešingai.

Pirmomis minutėmis bavarai nuolat prarasdavo kamuolius lygiose vietose, o „Atletico“ spaudė svečius. Tai netruko duoti vaisių, nors įvartis ir krito individualaus meistriškumo dėka.

Jau 11-ąją minutę Saulas Niguezas surengė fantastišką reidą į baudos aikštelę, aplenkdamas tris bavarų gynėjus. Veidu į D.Alabą atsidūręs ispanas atliko labai tikslų smūgį į tolimąjį vartų kampą, apgaudamas M.Neuerį, kuris nematė smūgio momento.

Saulo Niguezo įvartis

„Atletico“ to ir tereikėjo. Greitas įvartis pasitikėjimą savimi pakėlė iki dangaus. „Vicente Calderon“ stadionas tiesiog sprogo nuo emocijų, o „Bayern“ dar bent 20 minučių buvo nepanašūs į save.

Kamuolio kontrolė greitai perėjo į bavarų pusę, kurie varžovus spaudė iki pat rungtynių pabaigos. Pirmajame kėlinyje ypač pavojingų situacijų nebuvo, tačiau antrą „Bayern“ pradėjo galingai.

54-ąją min. lyg iš patrankos šovė D.Alaba, kurio galingas smūgis iš 35 metrų atsitrenkė į vartų skersinį. J.Oblakas šoko įspūdingai, tačiau nuo įvarčio apsaugojęs nebūtų.

Davido Alabos smūgis į skersinį

Vis dėlto be šio smūgio „Bayern“ kombinacijos neveikė ir šimtaprocentinių progų nebuvo. Gerą šansą po kampinio turėjo J.Martinezas, tačiau smūgis buvo per silpnas. Atlikti dar keli tolimi smūgiai, kuri J.Oblakui didesnių problemų nesukėlė.

Na o 75-ąją min. Fortūna užpakalį atsuko ir „Atletico“, kai Fernando Torresas idealioje situacijoje pataikė į virpstą. A.Girezmannas greitoje atakoje puikiai išvedė ispaną smūgiui, šis apsivarė dar vieną varžovą, jau buvo pergudravęs ir M.Neuerį, tačiau kamuolys atsimušė į konstrukciją.

Mačo statistika

21:51

PIRMASIS KĖLINYS: „Atletico“ – „Bayern“ 1:0

„Atletico“: J.Oblakas; Juanfranas, Gimenez, S.Savičius, Filipe Luisas; Saulas, Gabi, R.Augusto, Koke; A.Griezmannas, F.Torresas.

„Bayern“: M.Neueris; P.Lahmas, J.Martinezas, D.Alaba, J.Bernatas; X.Alonso, A.Vidalis; D.Costa, Thiago, K.Comanas; R.Lewandowskis.

21:56

5 min. „Bayern“ futbolininkai rungtynes pradėjo sutrikę, prarasdami daug kamuolių. Šeimininkai jau atliko smūgį į vartus, tačiau jis nebuvo pavojingas.

21:59

11 min. ĮVARTIS! Neįtikėtinas Saulio Niguezo ​reidas baigėsi jo paties įvarčiu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Saulas Niguezas

21:59

Ispanas vienas apsivarė du „Bayern“ gynėjus, įbėgo į baudos aikštelę ir būdamas veidu į D.Alabą sugebėjo itin tiksliu smūgiu nuginkluoti M.Neuerį. Saulo smūgiuoto kamuolio vartininkas nematė ir nuo virpsto jis atsidūrė vartuose.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Saulo Niguezo smūgis, pasibaigęs įvarčiu

22:04

17 min. Iškart po praleisto įvarčio „Bayern“ sukūrė labai pavojingą progą, tačiau A.Vidalio smūgis galva buvo ištrauktas jau kone iš vartų. Ispanai atlaikė svečių spaudimą ir žaidimas vėl klostėsi kaip pirmas 10 minučių.

22:12

25 min. „Bayern“ kamuolio kontrolės pranašumas jau pasiekė 70 proc. prieš 30, tačiau „Atletico“ tai puikiai pažįstama situacija. Ketvirtfinalį jie atlaikė ne mažesnį „Barcelona“ spaudimą.

22:17

30 min. „Atletico“ buvo arti antrojo įvarčio. A.Griezmannas aukštu kamuoliu buvo išvestas į priekį, tačiau „Bayern“ gynėjai nustūmė prancūzą į dešinę, itin sumažindami smūgiavimo į vartus kampą. M.Neueriui bandymas įmušti daug pavojaus nesukėlė.

22:22

35 min. Labai pavojinga „Bayern“ataka baigėsi užtikrintu J.Oblako epizodu. K.Comanas prasiveržė dešiniuoju kraštu, tačiau jo žemas ir stiprus perdavimas skersai vartų skriejo tiesiai į J.Oblako glėbį.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Janas Oblakas

22:25

39 min. Atmosfera „Vicente Calderon“ stadione įelektrinta iki aukščiausio taško. Aikštės viduryje pargriovus Gabi žiūrovai sukėlė didžiulį triukšmą, tačiau mačo arbitras kol kas nepasimauna ant „Atletico“ bandymo pristabdyti mačo ritmą.

22:32

45 min. Kėlinio pabaigoje kamuolys ir iniciatyva vėl perėjo į „Atletico“ pusę. Madrido klubas surengė labai pavojingą ataką, tačiau smūgio į vartus neatliko.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Vicente Calderon“ stadionas

22:50

ANTRASIS KĖLINYS: „Atletico“ – „Bayern“ 1:0

22:55

51 min. Antrojo kėlinio pradžioje „Bayern“ visiškai dominavo aikštėje, jei kalbėsime apie kamuolio kontrolę. Tačiau vaizdas per daug nesiskyrė nuo ispanų mačo su „Barca“, kai varžovai suko ratus aplink „Atleti“ baudos aikštelę, tačiau itin įsimintinų epizodų nesukūrė.

22:57

54 min. D.Alaba! Fantastiškas austro smūgis iš maždaug 35 metrų galingai sudrebino „Atletico“ vartų skersinį. ĮSPŪDINGA!

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Davidas Alaba

22:59

56 min. Dar viena proga! „Bayern“ puikiai išpildė kampinį ir J.Martinezas galva smūgiavo visiškai laisvas, tačiau smūgis išėjo nepakankamai stiprus, tad J.Oblakas kamuolį sugavo.

23:05

62 min. Teisėjui teko raminti įsiplieskiančias aistras, kai abiejų komandų futbolininkai po R.Lewandowskio pražangos šiek tiek apsistumdė. Geltonų kortelių Markas Clatenburgas neparodė.

23:08

64 min. Pirmasis mačo keitimas. „Bayern“ gretose vietoj K.Comano aikštėje pasirodė F.Ribery.

23:08

Antrajame kėlinyje „Bayern“ pagal kamuolio kontrolę jau pirmauja 80:20.

23:13

70 min. „Bayern“ parodė mokantys ir kontratakuoti. P.Lahmas gražiu aukštu perdavimu nuo vidurio linijos išvedė į priekį D.Costą, kurio bandymas „permesti“ vartininką buvo kiek per aukštas.

23:14

70 min. Antrasis P.Guardiolos keitimas. Vietoj Thiago aikštėje pasirodė Thomasas Mulleris.

23:16

74 min. Dar vienas puikus J.Oblako epizodas. Galingas A.Vidalio smūgis į viršutinį vartų kampą atremtas gražiu šuoliu.

23:18

75 min. Sunkiai suvokiama nesėkmė. Puiki A.Griezmanno ir F.Torreso kontrataka išvedė ispaną į smūgio poziciją. D.Alaba ir vėl nesusitvarkė su varžovu, tačiau F.Torresas pataikė į virpstą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Fernando Torresas ir Javi Martinezas

23:19

77 min. Paskutinis „Bayern“ keitimas. J.Bernatą pakeitė M.Benatia. J.Guardiola gynyboje paliko tris tikrus gynėjus, suteikdamas D.Alabai daugiau funkcijų puolime.

23:26

83 min. „Bayern“ nervai pakriko. Aikštėje tik pasirodęs M.Benatia grubiai jau po švilpuko pargriovė varžovą. M.Neueris išbėgo toli iš vartų ir mėgino priversti „Atletico“ žaidėją stotis ir žaisti. Abu „Bayern“ futbolininkai gavo geltonas korteles.

23:28

85 min. Pirmasis šeimininkų keitimas. Įvarčio autorius Saulas pakeistas Thomasu Teye Partey.

23:36

92+3 min. Progą turėjo M.Benatia, bet jo smūgis galva buvo per silpnas ir skrido prie pat vartininko. Kone iškart A.Vidalis atliko tolimą stiprų smūgį, tačiau tiesiai į J.Oblaką.