Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 07 12, 15:38

FIFA pašiurpino seksizmas Rusijoje: „Gana filmuoti seksualias moteris“

Pasaulio futbolo čempionato transliuotojai turi liautis rungtynių metu nuolat rodyti seksualias moteris, perspėja FIFA. Organizacija paskelbė, kad didžiausia problema turnyre Rusijoje yra ne rasizmas ar homofobija, bet seksizmas.
Argentina – Kroatija
Argentina – Kroatija / „Scanpix“ nuotr.

Už lygių teisių užtikrinimą FIFA atsakingas vadovas Federico Addiechi tvirtino, kad jiems teko įsikišti, kai buvo pastebėta, kad transliuotojai pamėgo rungtynių metu tribūnose išskirti gražias moteris ir jas nuolat rodyti.

Atlikus analizę, paaiškėjo, kad tokių atvejų buvo daugiau nei 30.

Prieš čempionatą buvo baiminamasi, kad Rusijoje pagrindinės problemos bus rasizmas ir homofobija, tačiau dabar akivaizdu, kad labiausiai yra diskriminuojamos moterys.

FIFA atsakinga institucija sulaukė daugybės skundų iš moterų, kurios tiesiog buvo užpuolamos gatvėje futbolo sirgalių. Buvo užfiksuota ir keli atvejai, kai imta bučiuoti reportažus darančias žurnalistes.

Policija greitai identifikavo, tai padarius vyrus ir iš jų buvo atimti leidimai patekti į stadionus, jie buvo priversti palikti šalį.

Skandalas kilo ir po to, kai garsi nuotraukų agentūra „Getty Images“ publikavo galeriją su karščiausiomis čempionato sirgalėmis, kurioje dauguma buvo itin jaunų merginų.

Agentūra suskubo galeriją pašalinti ir pripažino, kad buvo padaryta klaida.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką