Futbolo spektaklyje Amsterdame – ukrainiečių sugrįžimas ir šeimininkų pergalė

Vakariniame sekmadienio mače Amsterdame buvo sužaistos kol kas pačios gražiausios šių Europos futbolo pirmenybių rungtynės. Charakterį pademonstravę ukrainiečiai panaikino dviejų įvarčių deficitą ir buvo arti brangaus taško, tačiau pergale galiausiai džiaugėsi šeimininkai Nyderlandai – 3:2.

C pogrupyje jau buvo sužaistos vienerios rungtynės – Austrija 3:1 nugalėjo Šiaurės Makedoniją.

Austrai ir olandai šiuo metu yra grupės lyderiai, o makedonai su ukrainiečiams privalės kilti iš lentelės dugno.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ant didžiosios futbolo scenos olandai sugrįžo pirmą kartą nuo 2014 metų, kuomet varžėsi pasaulio čempionate.

Ukrainiečiams Europos pirmenybėse skaičiuojant nuo 2012 metų tai buvo jau šeštoji nesėkmė iš eilės, o tai pakartotas pirmenybių antirekordas.

Jau pirmosios rungtynių Amsterdame minutės kiekvienam futbolo sirgaliui žadėjo apie nuostabų reginį. Nors ekipoms pirmajame kėlinyje pasižymėti nepavyko, aikštėje vyravo labai atviras futbolas.

Įvarčiais pradėjo lyti iš karto po pertraukos, o antroje mačo dalyje kamuolys vartuose suspurdėjo net penkis kartus.

Rinktinės žaidė atkarpomis. 52-ąją minutę Nyderlandus į priekį išvedė Georginio Wijnaldumas, o jau 59-ąją minutę šeimininkų persvarą padvigubino Woutas Weghorstas.

Ukrainiečių žaidime nesimatė didelių prošvaisčių pakovoti bent dėl taško, tačiau viską apvertė nuostabus Andrejaus Jermolenkos tolimas šūvis 75-ąją minutę.

Svečiai įgavo antrą kvėpavimą ir Johanno Cruyffo stadione susirinkusių šeimininkų aistruolių nuostabai po keturių minučių rezultatą išlygino – pasižymėjo viso susitikimo metu aktyviai rungtyniavęs Romanas Jeremčiukas.

Tačiau ir tai dar buvo ne viskas. Lemiamą žodį dramatiškose rungtynėse tarė šiame mače keletą puikių progų iššvaistęs Denzelis Dumfriesas, padovanojęs šeimininkams įsimintiną pergalę.

Tai buvo pirmasis futbolininko tikslus smūgis vilkint savo šalies nacionalinės komandos marškinėlius.

NetherlandsUkraine

Nyderlandai – Ukraina 3:2

52' G.Wijnaldumas [1:0]

58' W.Weghorstas [2:0]

75' A.Jermolenka [2:1]

79' R.Jeremčiukas [2:2]

85' D.Dumfriesas [3:2]

Rungtynių eiga:

Po dramatiškos kovos pergale rezultatu 3:2 džiaugiasi šeimininkai!

85 min. ĮVARTIS! Šou tęsiasi! Šeimininkus į priekį išveda pagaliau savo įvartį sumedžiojęs D.Dumfriesas.

79 min. ĮVARTIS! Per keletą minučių rezultatas tampa lygus! Po standartinės situacijos ir Ruslano Malinovskio pakelto kamuolio įvartį galva pelno R.Jeremčiukas.

75 min. ĮVARTIS! Vau! Vau! Vau! Kokią torpedą į tolimą viršutinį vartų kampą paleidžia A.Jermolenka iš už baudos aikštelės prieigų! Intriga atgyja!

59 min. ĮVARTIS! Ukrainiečių vartų bombardavimas tęsiasi. Ir vėl nedidelė sumaištis, o prie kamuolio pirmasis – Nyderlandų futbolininkas. Iš artimojo nuotolio neklysta W.Weghorstas – 2:0.

52 min. ĮVARTIS! Antrajame kėlinyje ilgai laukti tikslaus smūgio nereikėjo. G.Bušanas kiek nesėkmingai atmuša kamuolį ir tuo pasinaudoja iš gilumos atskriejęs G.Wijnaldumas, išvesdamas šeimininkus į priekį – 1:0.

Nors po pirmojo kėlinio įvarčių neužfiksuota, šios rungtynės kol kas neabejotinai pretenduoja tapti gražiausiu šio turnyro maču. Laukiame antrosios dalies!

45 min. Dar vienas puikus R.Jeremčiuko ir A.Jermolenkos dueto epizodas, tačiau Nyderlandams pavyksta atsilaikyti.

40 min. D.Dumfriesas vėjais paleidžia dar vieną gerą progą pasižymėti – iš poros metrų atstumo nesėkmingai smūgiuoja galva.

31 min. Vis daugiau laisvų erdvių puolime atsiranda ir ukrainiečiams. A.Jermolenkos smūgis skrieja tiesiai į vartininką.

28 min. A.Jermolenka yra griaunamas baudos aikštelėje ir prašo 11 metrų baudinio, tačiau olandų gynėjas pirma žaidė į kamuolį – žaidimas tęsiamas.

13 min. Apmaudu. Dėl blauzdos traumos O.Zubkovą jau pačioje rungtynių pradžioje keičia Marlosas.

6 min. Nuostabus atviras futbolas rungtynių starte tęsiasi! Olandai gražiai „ištampė“ varžovų gynybą, tačiau baigiamajam D.Dumfrieso smūgiui kiek pritrūko tikslumo.

2 min. Fantastinė rungtynių pradžia! Ukrainiečiams nepavyksta pasinaudoti nedidele sumaištimi prie varžovų vartų, o jau po kelių akimirkų į greitą ataką pasileidęs M.Depay'us atlieka pavojingą smūgį į vartų plotą.

Komandų startinės sudėtys:

Nyderlandai (5-3-2): Maartenas Stekelenburgas; Stefanas de Vrij, Daley Blindas, Patrickas van Aanholtas, Denzelis Dumfriesas, Jurrienas Timberis; Georginio Wijnaldumas, Martenas de Roonas, Frenkie de Jongas; Memphis Depay'us, Woutas Weghorstas.

Strategas: Frankas de Boeris.

Ukraina (4-5-1): Georgijus Bušanas, Ilija Zabarnij, Vitali Mykolenko, Oleksandras Karavajevas, Mykola Matvijenko, Sergejus Sidorčiukas, Andrejus Jermolenka, Ruslanas Malinovskis, Oleksandras Zubkovas, Oleksandras Zinčenka, Romanas Jeremčiukas.

Strategas: Andrejus Ševčenka.