2012 08 15 /22:58

Nesėkminga repeticija prieš pasaulio futbolo čempionato atranką: Lietuva – Makedonija 0:1

Lietuvos futbolo rinktinė pralaimėjo trečiąsias draugiškas rungtynes šią vasarą. Nusileidę latviams ir estams, lietuviai trečiadienio vakarą minimaliu rezultatu 0:1 (0:0) turėjo pripažinti Makedonijos vienuolikės pranašumą.
Csaba Laszlo
Csaba Laszlo / V.Januškos/LFF.lt nuotr.

53-ią minutę vienintelį ir pergalingą įvartį aikštės šeimininkams pelnė makedonų atakos lyderis Goranas Pandevas.

Vasaros pradžioje Lietuvos rinktinė lygiosiomis 0:0 sužaidė su Rusija, 0:5 pralaimėjo Latvijai, 0:1 Estijai ir 1:1 baigė susitikimą su Baltarusija.

FIFA reitinge Makedonijos komanda 102-ąją vietą dalijasi su Bahreinu, o Lietuvos futbolininkai 85-ąją poziciją dalijasi su Angola.

Rungtynių eiga

90 min. Net ir po praleisto įvarčio lietuviai nesukūrė rimtesnių progų, vangokai atakavo varžovų vartus. Rungtynės baigėsi pelnyta Makedonijos rinktinės pergale 1:0.

78 min. Lietuviai įgijo teisę mušti baudos smūgį iš 20 metrų, bet R.Radavičius smūgiavo tiesiai į sienelę.

63 min. C.Laszlo į aikštę vietoje E.Česnauskio išleidžia D.Šemberą, kuris rungtynių išvakarėse buvo susirgęs.

53 min. Įvartis. 0:1. G.Arlauskis priverstas traukti kamuolį iš savo vartų. Makedonai trumpais perdavimais sudrasko mūsų gynybą, o G.Pandevas niekieno netrukdomas šaltakraujiškai muša pirmąjį įvartį rungtynėse.

Lietuvos rinktinėje – du keitimai. Vartuose Ž.Karčemarską pakeitė G.Arlauskis. Saugų grandyje vietoje S.Mikoliūno – D.Česnauskis.

• Antrasis kėlinys

45 min. Pavojingą Makedonijos progą likviduoja laiku vartus palikęs Ž.Karčemarskas. Pirmasis kėlinys baigiasi be įvarčių 0:0.

41 min. Lietuvos komanda kelia kampinį, bet A.Klimavičius labai netiksliai smūgiuoja galva virš vartų.

36 min. Lietuviai gavo teisę mušti baudos smūgį iš kairiojo krašto. S.Mikoliūnas stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį link tolimo virpsto, o ten kamuolį į kampinį nukreipė vartininkas. Po kampinio kovodamas dėl kamuolio prasižengė M.Panka. Po kelių sekundžių geltona kortelė buvo parodyta M.Žaliūkui.

18 min. Komandos apsikeitė baudos smūgiais. Kamuolį futbolininkai kelė į baudos aikštelę, tačiau abu kartus rinktinėms pavyko apsiginti.

14 min. Pirmasis lietuvių bandymas smūgiuoti į vartus 14 min., tačiau R.Radavičiaus smūgis iš 25-30 metrų labai silpnas ir netikslus.

10 min. Lietuviai žaidė lėtai, stengėsi atlikti kuo daugiau trumpų perdavimų ir priversti varžovus judėti be kamuolio. Tokius lietuvių veiksmus tribūnos pasitinka švilpimu.

Rezultatas:

Makedonija 1 - 0 Lietuva

53' Goran Pandev [1 - 0]

Lietuva: Karčemarskas (46' Arlauskis), Andriuškevičius, Klimavičius, Žaliūkas, Borovskis, E. Česnauskis (63' Šemberas), Panka, Radavičius, Mikoliūnas (46' D. Česnauskis), Danilevičius, Šernas. Atsarginiai: Šetkus, Kijanskas, Freidgeimas, Labukas, Pilibaitis, Rimkevičius.

Makedonija: Bogatinovas, Urdinovas, Ristovskis, Šikovas, Noveskis, Grnčarovas, Spirovskis, Šumulikoskis, Ibraimis. Tričkovskis, Pandevas. Atsarginiai: Pacovskis, Georgijevskis, Todorovskis, Gligorovas, Demiris, Mojsonas, Hasanis, Ivanoskis, Naumovskis, Fazlis.