Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 29d. 08:01

Į LFF prezidento postą nusitaikiusį P.Malžinską federacija pradėjo gniuždyti per UEFA

Paulius Malžinskas
15min koliažas / Paulius Malžinskas iš LFF vadovybės sulaukė netikėto smūgio

Lietuvos futbolą vėl drebina skandalas. Apie ketinimus siekti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento posto prieš kurį laiką užsiminęs vilnietis Paulius Malžinskas šiomis dienomis sulaukė akibrokšto. Lietuvos futbolo viršūnėlės sukonstravo gudrią schemą, pagal kurią 49-erių metų ilgametis teisėjas buvo pašalintas iš UEFA inspektoriaus pareigų.

Akibrokštas nenustebino

Šias pareigas P.Malžinskas ėjo nuo 2013-ųjų. Tai buvo ketvirtoji jo kadencija, tačiau viskas baigėsi dramatiškai, kai Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) vadovas dabartinei valdžiai nusprendė mesti pirštinę.

„Gavau iš UEFA žinutę, jog esu išbrauktas iš inspektorių sąrašo. UEFA daugiau nieko nekomentuoja, tik parašė, kad šis sprendimas priimtas remiantis LFF prašymu. Keista, kad visa tai atsitiktinai sužinojau iš UEFA, jokios informacijos nei iš LFF, nei iš Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos aš negavau“, – stebėjosi P.Malžinskas.

VRFS nuotr./Paulius Malžinskas
VRFS nuotr./Paulius Malžinskas

Per devyniolika metų trukusią profesionalaus futbolininko karjerą P.Malžinskas atstovavo Vilniaus „Panerio“, Mažeikių ROMAR, Kauno „Inkaro-Grifo“ ir Rūdiškių „Vėtros“ klubams, o jos pabaigoje paėmė teisėjo švilpuką ir 2000-2010 metais buvo FIFA kategorijos teisėjas.

Baigęs arbitro karjerą, nuo futbolo nenutolo ir pastaruosius septynerius metus dirbo UEFA kategorijos inspektoriumi.

Anot vilniečio, tokius LFF veiksmus buvo galima nuspėti, ypač po to, kai P.Malžinsko ir federacijos vadovų kovoje lūžo ne viena ietis.

VRFS vadovo pareiškimas apie tai, jog šis ketina siekti LFF prezidento posto ateinančioje rinkiminėje konferencijoje, įtampą tik dar labiau padidino.

„Tokia LFF taktika yra taikoma jau ne pirmą kartą, tad šiuos žingsnius buvo galima nuspėti. Visgi keista, kad taip pasielgti nuspręsta iki kadencijos pabaigos likus vos keliems mėnesiams, kai dėl karantino jokios varžybos nevyksta. Galėjo tiesiog palaukti iki gruodžio pabaigos ir tiesiog neteikti mano kandidatūros ateinančiam laikotarpiui. Visgi pasielgta principingai ir akivaizdu, kad pagrindinės priežastys – politinės“, – svarstė P.Malžinskas.

Organizatorių nuotr./Paulius Malžinskas
Organizatorių nuotr./Paulius Malžinskas

UEFA inspektoriaus kandidatūros teikiamos ir tvirtinamos kas dvejus metus. Be P.Malžinsko šiuo metu Lietuva turėjo dar vieną UEFA inspektorių – Sergejų Slyvą.

Teisėjų asociacija – nustebus

Įdomiausia yra tai, kad šių veiksmų svarbiausi federacijos žmonės ėmėsi netgi apeidami už tai atsakingą savo paties organą – Lietuvos futbolo teisėjų asociaciją (LFTA).

Būtent LFTA yra atsakinga už teisėjų ir inspektorių teikimą UEFA.

15min kalbintas LFTA prezidentas Sergejus Sliva neslėpė, jog apie tokius LFF vadovų veiksmus ir P.Malžinsko nušalinimą sužinojo tik ketvirtadienį.

Viešai komentuoti susidariusios situacijos kaunietis nenorėjo, tačiau neslėpė pasipiktinimo ir stebėjosi, kad tokie veiksmai buvo atliekami be LFTA žinios, bei tikino, kad iškels šį klausimą per artimiausią Vykdomojo komiteto posėdį.

15min gavo UEFA P.Malžinskui adresuoto laiško kopiją, kuriame teigiama, jog UEFA inspektoriaus teisės buvo panaikintos po to, kai kovo 24-ąją iš LFF buvo gautas prašymas pašalinti ilgametį arbitrą iš užimamų pareigų. Teigiama, kad toks sprendimas priimtas dėl drausminių pažeidimų.

Anot laišką parašiusio UEFA atstovo Davido Ngo Poco, šį prašymą atsiuntė LFF administracijos vadovė Rita Bagdonienė.

UEFA laiškas P.Malžinskui
UEFA laiškas P.Malžinskui

Žinojo tik administracijos vadovė

Ketvirtadienį kalbintas LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius iš pradžių tikino, kad iš jokių postų P.Malžinskas dar nėra nušalintas.

„Šiuo metu iš jokių pareigų niekas nėra nušalintas. Esame tik pateikę užklausą UEFA dėl kadencijos galiojimo pabaigos. Oficialių sprendimų nėra. Nauji delegatai bus skiriami tik metų pabaigoje, o iki to laiko galioja esami mandatai“, – 15min kalbėjo E.Stankevičius.

Visgi po kurio laiko su redakcija pats susisiekęs LFF generalinis sekretorius panoro patikslinti informaciją ir jau teigė, kad žinia apie P.Malžinsko nušalinimą iš UEFA inspektoriaus pareigų vis dėlto yra teisinga. Tai esą jam patvirtino LFF administracijai vadovaujanti R.Bagdonienė.

Paklaustas, kokios priežastys lėmė, jog buvo imtasi tokių priemonių, E.Stankevičius neslėpė, jog dėl visko kaltas beveik metus besitęsiantis konfliktas.

„Pranešėme UEFA, kad jis yra suspenduotas Vykdomajame komitete, tad mūsų siūlymas ir raginimas buvo jo neskirti UEFA tarptautinėms rungtynėms. Plius, visi jo pasisakymai žiniasklaidoje apie Vykdomojo komiteto narius. Iš pradžių UEFA mums aiškino, kad nušalinti jo iki mandato pabaigos negalima, o vėliau atėjo laiškas, kuriame teigiama, kad atsakingi UEFA asmenys turėjo vidinį posėdį, po kurio ir buvo priimtas šis sprendimas“, – teigė E.Stankevičius.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius

Anot generalinio sekretoriaus, panaši situacija yra ir su buvusiu LFF techniniu direktoriumi Raimondu Statkevičiumi. Po to kai jis neteko pareigų LFF, mūsų šalies federacijos prašymu prarado ir UEFA teikiamas privilegijas.

Konflikto šaknys

P.Malžinsko ir LFF konfliktas prasidėjo dar praėjusią vasarą, kai LFF vykdomojo komiteto posėdyje buvo nuspręsta laikinai sustabdyti VRFS prezidento narystę.

LFF viršūnėlių rūstybę P.Malžinskas užsitraukė dėl to, jog paviešino konfidencialią informaciją, susijusią su sporto aikštyno sostinės Pilaitės mikrokrajone rekonstrukcija.

Nors LFF vadovai nedetalizavo, kokius konkrečiai pažeidimus Vykdomojo komiteto narys padarė, nepasitenkinimo audrą veikiausiai sukėlė tai, kad P.Malžinskas viešai stebėjosi, jog LFF ir Vilniaus savivaldybei niekaip nepavyksta susitarti dėl Pilaitės aikštyno dangos pirkimo ir klojimo sutarties.

LFF prezidentas Tomas Danilevičius teigė, kad P.Malžinskas ir anksčiau jau buvo sulaukęs įspėjimo dėl LFF dalykinę reputaciją žeminančios informacijos skleidimo.

„Mūsų pozicija tokia, kad visa LFF informacija į viešumą turi būti išnešama per spaudos konferencijas arba oficialius pranešimus, o visus kitus būdus laikome neetiškais“, – savo poziciją tuomet dėstė LFF vadovas.

Suspendavimas buvo pritaikytas asmeniškai P.Malžinskui, bet ne VRFS, tad po kelias savaites trukusio iečių laužymo daugiausiai narių turinčiam šalies regionui LFF Vykdomajame komitete pradėjo atstovauti VRFS valdybos narys Artūras Žarnovskis.

Bet tuo P.Malžinsko ir LFF konfliktas nesibaigė. Abi pusės kurį laiką žiniasklaidoje keitėsi teisine kalba parašytais pranešimais, kuriuos kaltino viena kitą.

VRFS ir LFF teisininkų kova viešojoje erdvėje
Apie LFF sprendimą suspenduoti P.Malžinską skaitykite ČIA
Pirmąjį VRFS atsaką rasite ČIA.
P.Malžinsko atsaką LFF skaitykite ČIA.
LFF išplatintą pranešimą rasite ČIA.
Antrąjį VRFS atsaką rasite ČIA.
LFF atsakymas Seimo nariams ČIA

Lietuvos futbolo bendruomenė kelias savaites galėjo stebėti karą elektroninėje erdvėje ir gilintis į abiejų pusių teisininkų sukurptas „paklodes“ su vis naujais atsakymų variantais, kol galiausiai ėjimą žirgu atliko P.Malžinskas, pareiškęs, jog sušauks visuotinį VRFS narių susirinkimą, kurio metu balsavimu pasitikrins savo pasitikėjimą.

Viename pirmųjų savo viešai išplatintų laiškų P.Malžinskas teigė, jog sankcijų veikiausiai sulaukė po to, kai pavasarį vykusios LFF konferencijos metu prieš televizijos kameras pareiškė, jog vilniečiai nepalaikys kriminalinės praeities nestokojančio Arūno Pukelio kandidatūros į LFF viceprezidentus. Priminsime, jog tauragiškis laimėjo šiuos rinkimus triuškinančia persvara.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Danilevičius ir Arūnas Pukelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Danilevičius ir Arūnas Pukelis

Atrodė, kad kovų audros iš lėto rimsta, tačiau kovo 4-ąją P.Malžinskas pranešė, jog ketina siekti prezidento posto būsimuose LFF prezidento rinkimuose ir sudaryti konkurenciją dabartiniam organizacijos vadovui T.Danilevičiui.

LFF rinkiminė konferencija turėjo vykti balandžio pabaigoje, tačiau dėl prasidėjusios pasaulinės pandemijos buvo nukelta neapibrėžtam laikotarpiui.

Pastarosiomis savaitėmis Vyriausybei švelninant karantino sąlygas, apie naują konferencijos datą pradėjo galvoti ir LFF vadovai. Anot E.Stankevičiaus, naujasis organizacijos prezidentas turėtų būti renkamas liepos pabaigoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:06
01:38
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką