Iki galo kovojęs „Utenis“ turėjo pripažinti „Žalgirio“ pranašumą

Utenos „Utenis“ čempionams atseikėjo net tris įvarčius, tačiau taškų Vilniuje neiškovojo. „Žalgiris“ pasiekė eilinę pergalę A lygoje, kai 28-ojo turo akistatoje namuose rezultatu 4:3 (3:1) įveikė uteniškius.
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Žalgiris“ susigrąžino aštuonių taškų persvarą prieš antroje vietoje žengiančius „Trakus“. Savo ruožtu „Utenio“ ekipa pralaimėjo keturioliktą kartą šiame sezone ir užima septintą poziciją.

Jau viena pirmųjų žalgiriečių atakų galėjo baigtis įvarčiu. Po aštraus perdavimo iš dešiniojo krašto Lucasas Gaucho smūgiavo galva, priversdamas Pavelą Leusą rodyti visą savo meistriškumą.

Netrukus pavojus kilo ir prie „Žalgirio“ vartų. Standartinės padėties metu Jurijus Vereščiakas atitrūko nuo oponento bei galva mušė į tolimą vartų kampą. Nuo tikslo ukrainietį skyrė vos keliolika centimetrų.

8-ą minutę Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione susirinkę Vilniaus klubo gerbėjai nuščiuvo. Nepadairiai susidūrus Sauliui Klevinskui ir Deividui Šemberui, kamuolys nukrito po kojomis Edgarui Mastianicai, kuris be vargo pelnė įvartį į savo buvusios komandos vartus.

Iki kėlinio vidurio uteniškiai užtikrintai gynėsi bei išsiskyrė dar viena pavojingesne ataka, kai J. Vereščiako iš toli į vartų kampą spirtą kamuolį sugavo S. Klevinskas.

Sykį „Utenį“ nuo įvarčio išgelbėjo P. Leusas, atrėmęs Darvydo Šerno smūgį, tačiau 28-ą minutę vartininkas buvo bejėgis. Puikiai iš toli spyręs Andro Švrljuga privertė patyrusį vartų sargą traukti kamuolį iš ginamų vartų tinklo.

Iki pertraukos „Žalgiriui“ pavyko dar du kartus pasižymėti. 30-ą minutę Danelio Romanovskio perdavimą įvarčiu pavertė D. Šernas, o 41-ą minutę ilgai lauktas triumfo akimirkas išgyveno L. Gaucho. Brazilą baudos aikštelėje suradęs Algis Jankauskas galėjo tik stebėti, kaip puolėjas pelno pirmą įvartį, gindamas Vilniaus klubo garbę.

Antro kėlinio pradžioje jau ketvirtą dublį šiame sezone įformino D. Šernas. Patyręs futbolininkas 54-ą minutę baudos aikštelėje suklaidino varžovą ir tiksliu smūgiu nuginklavo vartininką.

Visgi netrukus rungtynės pakrypo gana netikėtu scenarijumi. Jau 55-ą minutę E. Mastianica, taip pat įmušęs antrą įvartį, rezultatą sušvelnino, o 64-ą minutę po pakelto kampinio savo šansą išnaudojo Julius Aleksandravičius.

„Žalgiris“ galėjo įtvirtinti pranašumą, tačiau tiek L. Gaucho, tiek D. Šerno, tiek po keitimo aikštėje pasirodžiusio Lino Pilibaičio smūgiuoti kamuoliai skriejo arba tiesiai į P. Leusą arba šalia vartų.

„Utenio“ komandai lemiamo šturmo surengti nepavyko: šeimininkai užtikrintai gynėsi ir tik kartą lengviau atsiduso, kai per pridėtą laiką standartinės padėties metu į baudos aikštelę pasiųstas kamuolys skriejo arti vartų.

Vilniaus „Žalgiris“ – Utenos „Utenis“  4:3 (3:1)

„Žalgiris“: S. Klevinskas, A. Jankauskas, D. Slijngardas (56 min. V. Lukša), A. Švrljuga, E. Vaitkūnas, P. Janušauskas, M. Kuklys, D. Romanovskis (81 min. Eliandro), D. Šemberas, L. Gaucho (75 min. L. Pilibaitis), D. Šernas.

„Utenis“: P. Leusas, J. Aleksandravičius, R. Freidgeimas, M. Fridrikas, G. Zagurskas, T. Dombrauskis, V. Jeriomenka, P. Krasnovskis, E. Mastianica, L. Savastas, J. Vereščiakas (83 min. D. Kazubovičius).

Įvarčiai: A. Švrljuga (28), D. Šernas (30, 55), L. Gaucho (41) ; E. Mastianica (8, 55), L. Savastas (64)

Geltonos kortelės: A. Jankauskas (71) ; J. Aleksandravičius (45)

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai"      27 3  5  19  23:68 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas (ex – „Atlantas“) ir T. Radzinevičius („Sūduva“) – po 20, D. Aršakianas („Trakai“) –  18, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 16 įvarčių.