Iš bedarbių sudaryta Taičio rinktinė įmušė garbės įvartį į Nigerijos vartus – 1:6

Penkiais gynėjais žaidusi Taičio futbolo rinktinė Konfederacijų taurės turnyre pirmose rungtynėse net 1:6 nusileido daug labiau patyrusiai Nigerijai.
Taičio rinktinės gerbėja
Taičio rinktinės gerbėja / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmasis įvartis į Taičio vartus krito jau penktąją minutę. Po Nigerijos rinktinės žaidėjo Uwa Echiejile smūgio kamuolys nesėkmingai atsimušęs į Taičio kapitoną Nicolą Vallarą įkrito į vartus. Po dešimties minučių pasižymėjo jau Nigerijos futbolininkas Nnamdi Oduamadi. 25-ąją minutę po dar vieno Nnamdi Oduamadi rezultatas tapo 3:0.

Antrajame kėlinyje 55-ąją minutę iš vietų pašoko visi mažojo Taičio gerbėjai – įvartį įmušė Jonathanas Tehau. Rezultatas tapo 3:1. 68-ąją minutę kilus sumaiščiai prie Taičio vartų į juos įsimušė tas pats Jonathanas Tehau ir padidino Nigerijos rinktinės persvarą iki trijų įvarčių – 1:4. Taičio futbolininkas tapo pirmuoju, kuriam pavyko tose pačiose Konfederacijų taurės rungtynėse įmušti į varžovų ir įsimušti į savo vartus.

Trečiajį įvartį 76-ąją minutę į Taičio vartus įmušė Nnamdi Oduamadi. Rezultatas tapo 5:1. Antrąjį savo ir jau šeštajį Nigerijos rinktinės įvartį 80-ąją minutę įmušė Uwa Echiejile. Rungtynės baigėsi rezultatu 6:1.

Šioje grupėje taip pat žaidžia Ispanijos ir Urugvajaus rinktinės.

Įdomūs faktai apie mažytį Taitį:

Tai buvo pirmosios Konfederacijų taurės rungtynės Taičiui.

Rinktinėje žaidžia net keturi futbolininkai Tehau pavarde: broliai dvyniai Lorenzo Tehau ir Alvinas Tehau, kitas jų brolis Jonathanas Tehau ir jų pusbrolis Teanonui Tehau.

Iš 23 rinktinės žaidėjų devyni yra bedarbiai ir tik vienas profesionalus futbolininkas.

Į turnyrą Taitis pateko regiono taurės varžybose finale nugalėję Naująją Kaledoniją.

Visi Taičio gyventojai (apie 175 tūkst.) būtų sutilpę į 1950-ųjų metų Brazilijos „Maracana“ stadioną.

Taičio vienintelis susitikimas išvykoje (ne savo regione) buvo 1980 metais, kai jie pralaimėjo Meksikai 0:1.

Taičio rinktinė yra vienintelė Konfederacijų taurės turnyre, kuri jau nebeturi jokių šansų patekti į pasaulio čempionatą.

Taitis 30-oji valstybė debiutuojanti Konfederacijų taurėje.

Skirtumas: Nigerijoje gyvena 170 mln. žmonių, Taityje – 175 tūkst.