Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Ispanijos čempionato sezono apžvalga – viščiukai suskaičiuoti jau žiemą

Populiarus liaudyje posakis, jog viščiukus reikia skaičiuoti pavasarį, 2012-2013 metų sezono Ispanijos čempionate savo prasmės neteko jau žiemos viduryje.
„Barcelona“ laimėjo Katalonijos taurės turnyrą.
„Barcelona“ laimėjo Katalonijos taurės turnyrą. / fcbarcelona.cat nuotr.

„Primera“ baigėsi taip, kaip daugelis prognozavo dar gerokai iki Naujųjų metų: šalies čempionu 22 kartą tapo kelis istorinius rekordus pakartojęs bei pagerinęs „Barcelona“ klubas.
 
ČEMPIONAI
 
„Barcelona“
  
Tito Vilanovos auklėtiniai nuo pat pirmojo turo įsitaisė turnyrinės lentelės viršūnėje ir šios pozicijos niekam neužleido iki pat čempionato pabaigos. Iki tol per visą Ispanijos čempionatų istoriją nuo pat pirmenybių pradžios iki paskutiniojo turo išsilaikyti pirmoje vietoje buvo pavykę „Barcelona“ (1984-1985 metų sezone) ir Madrido „Real“ ekipai (1987-1988 metų sezone).
 
Nors šio sezono Ispanijos čempionai ir patyrė du pralaimėjimus bei keturis kartus sužaidė lygiosiomis, „Barcelona“ futbolininkai visuose 38-iuose pirmenybių turuose bent po vieną kartą nuginkluodavo varžovų vartininkus. Tik vienai komandai iki šiol buvo pavykę tai padaryti: 1943-1944 metų sezone bent po vieną įvartį visuose mačuose buvo pelnę „Valencia“ ekipos žaidėjai.
 
Katalonijos klubas pagerino ir vieną visų laikų Ispanijos čempionatų rekordą.
 
Nacionalines pirmenybes „Barcelona“ laimėjo aplenkdama antroje vietoje likusią Madrido „Real“ komandą net 15 taškų.
 
Iki šio sezono didžiausia persvara tarp šalies čempiono ir artimiausio jo persekiotojo buvo 12 taškų. Tokiu atotrūkiu Ispanijos pirmenybes 2005-2006 metais buvo laimėjusi „Barcelona“ prieš Madrido „Real“, o 1960-1961, 1962-1963 ir 1974-1975 metų sezonuose 12 taškų persvarą prieš artimiausius persekiotojus turėjo Ispanijos sostinės „Real“ ekipa.

Barcelona komanda avenčia 2012/13 metų čempionų titulą.
„Barcelona“ komanda švenčia 2012/13 metų čempionų titulą.

FRAZĖ
 
„Jei žmonės yra nepatenkinti, kad mes čempionatą baigėme savo sąskaitoje turėdami 100 taškų, reiškia, jog ateina niūrūs laikai. Gal jie nori, kad mes per sezoną surinktumėme 115 taškų?“ – vyriausiasis „Barcelona“ treneris Tito Vilanova apie išlepintų sirgalių įgeidžius.
 
SENSACIJOS
 
Treneris: Diego Simeone (Madrido „Atletico“)

Kuo vynas yra senesnis ir brandesnis, tuo jis skanesnis. Lygiai taip pat Ispanijoje brendo ir subrendo 43 metų argentinietis. 2011-2012 metais jo treniruojamas Madrido „Atletico“ laimėjo Europos lygą, o paskutinę 2012-ųjų vasaros dieną mače dėl Europos supertaurės 4:1 įspūdingai patiesė Londono „Chelsea“ vienuolikę. D. Simeone's auklėtiniai šauniai kovėsi ir „Primeros“ pirmenybėse, tačiau jų pabaigoje neatlaikė tempo ir užleido antrą vietą kur kas labiau tituluotiems varžovams iš Ispanijos sostinės. Tiesa, „Real“ ekipai „atletai“ atkeršyjo ją įveikdami lemiamame šio sezono Karaliaus taurės mače.

Vargu, ar „matracams“ greitai pavyks vėl suburti tokią pat grėsmingą ekipą (ji jau neteko Radamelio Falcao), tačiau jei vis tik pavyks, o prie komandos vairo ir toliau stovės D. Simeone, tai taps dar vienu jo kokybės įrodymu.   
 
Klubas: „Rayo Vallecano“

Šio amžiaus pirmojo dešimtmečio viduryje Madrido „širšės“ dar rungtyniavo trečiojoje Ispanijos lygoje, o „Primera“ atrodė lyg tolima svajonė. Vis tik du galingi šuoliai – 2007-2008 ir 2010-2011 metais – kilstelėjo istorinį klubą į elitinį šalies divizioną.

„Rayo Vallecano“ gali didžiuotis ne tik tuo, jog pasibaigusiame sezone užėmė aukščiausią vietą per visą savo klubo istoriją, tačiau ir kiek netikėtai atitekusiu kelialapiu į Europos lygos varžybas. Tiesa, už pastarąjį reikėtų padėkoti UEFA bei sporto arbitražo teismui, kurios sprendimas iš Europos futbolo žemėlapio išbraukė „Malaga“ klubą. Dėl teisės kitame sezone žaisti Europoje „širšėms“ dar teks pakovoti, nes komanda neturi reikiamos licencijos ir, jei jos negaus, Europos lygoje žais „Sevilla“.
 
Žaidėjas: Raphaelis Varane (Madrido „Real“)

Vos 15 Primeros mačų šiame sezone žaidęs ir 1120 minučių aikštėje praleidęs jaunasis prancūzas už savo pripažinimą gali padėkoti komandos draugui Pepe. Karštakošis portugalas įsivėlė į vidinius konfliktus su vyriausiuoju treneriu Jose Mourinho ir tuoj pat susilaukė sankcijų: sėdo ant suolo, o jo vietą komandoje užėmė R. Varane. Galima tik spėlioti, kaip būtų atrodžiusi „Real“ gynyba, jei šis talentingas futbolininkas aikštėje būtų praleidęs daugiau laiko, tačiau tai mes sužinosime ateinančiame sezone.

Beje, vardan objektyvumo derėtų pažymėti, jog papildomų komandos sirgalių simpatijų R. Varane pelnė žaisdamas ne „Primeros“ rungtynėse, o Karaliaus taurės varžybose. Dviejuose pusfinalio mačuose gynėjas smeigė du itin svarbius įvarčius į „Barcelona“ vartus ir pašalino Katalonijos klubą iš kovos dėl trofėjaus.
 
ATRADIMAI
 
Treneris: Paco Jemezas („Rayo Vallecano“)

Dar 2000 metas Paco gynė Ispanijos rinktinės garbę Europos pirmenybėse, o po septynerių metų pradėjo trenerio karjerą kukliame ir niekam nežinomame Madrido „RSD Alcala“ klube. 2009-ųjų pradžioje ispanas tapo trečiojoje lygoje žaidusios „FC Cartagena“ vyriausiuoju treneriu ir padėjo šiai ekipai pakilti į antrąjį šalies divizioną. Kitame sezone, 2010-2011 metais, P. Jemezas atidavė duoklę savo gimtojo miesto klubui „Las Palmas“, kuomet padėjo jam išlikti antrojoje Ispanijos lygoje.

Užpraėjusiame sezone dar vienas solidus pasirodymas: „Cordoba“ vairą perėmęs strategas kilstelėjo šią komandą iš 16-osios į 6-ąją poziciją antrajame divizione ir iškovojo teisę žaisti atkrintamosiose varžybose dėl patekimo į Primerą. Nors prasimušti į elitą „kalifams“ nepavyko, dėmesį į P. Jemezą atkreipė „Rayo Vallecano“ vadovai, pasiūlę perimti vadovavimą klubui.

„Gaila, kad kitame sezone ne visi mes būsime šiame klube. Kai kas ateis, kai kas išeis, kai kas baigs karjerą. Norėtųsi, kad sezonas tęstųsi dar bent pusę metų, tačiau mes džiaugiamės, nes perrašėmė „Rayo Vallecano“ istoriją“, – teigė 43 metų specialistas.
Ką gi, kol kas ispano karjeros kreivė pamažu, tačiau užtikrintai šauna į viršų.
 
Klubas: San Sebastiano „Real Sociedad“

Philippe'o Montaniero auklėtiniai tapo puikiu kovingumo pavyzdžiu. Vargu, ar kuris nors klubas sezono pradžioje rimtai svajojo apie pirmąsias dvi vietas turnyrinėje lentelėje, kurias tradiciškai dalinasi arba „Barcelona“, arba Madrido „Real“. Tačiau galima neabejoti, kad dėl trečiosios ir ketvirtosios pozicijų, kurios garantuoja kelialapius į Čempionų lygą, taikytis galėjo ir „Sevilla“, ir „Valencia“, ir ambicijų neslepianti „Malaga“.

Kartu su dviem Primeros super grandais į elitinį Senojo kontinento klubinį turnyrą nukeliavo Madrido „Atletico“, o štai kova dėl ketvirtosios vietos buvo bene karščiausia Ispanijos pirmenybių intriga iki pat jų finišo.

Vyriausiasis „Real Sociedad“ treneris, pirmenybių pradžioje ramiai iškentęs žiniasklaidos kritikos laviną, toliau dirbo taip, kaip jam atrodė geriausia ir nesuklydo. Inigo Martinezas, Asieras Illaramendi ir Antoine'as Griezmannas puikiai suvokė, ko iš jų aikštėje tikisi treneris, tad šių žaidėjų entuaziazmas ir ambicijos aikštėje puikiai derėjo su patirtimi, kurią sukaupė Xabi Prieto, Claudio Bravo ir Imanolas Agirretxe.

Nors Ispanijos čempionatą baskai pradėjo triuškinančiu pralaimėjimu 1:5 „Barcelona“ ekipai, vėliau autoritetų nepaisantys San Sebastiano futbolininkai ėmė talžyti varžovus į kairę ir į dešinę. Antrojo rato starte „Real Sociedad“ atkeršijo katalonams ir nutraukė būsimųjų Primeros nugalėtojų 19-os mačų be pralaimėjimų seriją, aršiai kibo į atlapus Madrido „Real“ ekipai, išvykose ir namuose abu kartus įveikė artimiausius konkurentus „Malaga“ bei „Valencia“ ir paskutiniajame ture pagaliau išplėšė kelialapį į atkrintamąsias Čempionų lygos varžybas.

Gaila, kad šio iššūkio atsisakė ekipai sėkmingai vadovavęs Ph. Montanieras. Du metus komandai vadovavęs prancūzas susigundė „Rennes“ pasiūlymu ir grįžo į tėvynę. 
 
Žaidėjas: Geoffrey Kondogbia („Sevilla“)

Jei Ispanijos čempionato rengėjai sugalvotų rinkti geriausius šalies fubolo skautus, šis titulas be jokios abejonės atitektų „Sevilla“ klubui, jau ne pirmus metus sugebančiam atrasti žaidėjų rinkoje „nenušlifuotų deimantų“.

Dar prieš porą metų G. Kondogbia kartu su Paulu Pogba blykstelėjo Prancūzijos U-19 rinktinėje ir atkreipė į save ne vieno pajėgaus klubo dėmesį. Tačiau jauną atraminį saugą visiems iš panosės nušvilpė „Sevilla“, sėkmingai baigusi derybas su tuometiniu G. Kondogbia klubu „Lens“.

Šio sezono „Primeros“ pirmenybės parodė, jog andalūzai ir vėl neprašovė. Futbolininkas sužaidė 31 rungtynes ir aikštėje atrodė kur kas brandžiau ir solidžiau, nei kai kurie labiau patyrę komandos draugai.

Futbolo ekspertai jau dabar pastebi, kad G. Kondogbia savotiškai panašus į „Sevilla“ ir „Barcelona“ klubuose rungtyniavusį malietį Seydou Keita: augalotas, tačiau staigus ir kamuolį branginti mokantis žaidėjas, priima protingus bei apgalvotus sprendimus aikštėje, kairiakojis, žaidžia atraminiu saugu, tačiau noriai ir sėkmingai talkina ekipos draugams puolime.

Pasak žiniasklaidos gandų, dvidešimtmetį prancūzą jau dabar savo gretose norėtų matyti Madrido „Real“, Londono „Chelsea“, „Manchester City“ ir dar keli pajėgūs klubai.

Viena aišku jau dabar: „nenušlifuotų deimantų“ Andalūzijos klubas pigiai neparduoda.
 
NUSIVYLIMAI
 
Treneris: Jose Mourinho (Madrido „Real“)

„Primeros“ nugalėtojų vardus gynęs Ispanijos sostinės klubas gruodžio pradžioje savo sąskaitoje turėjo tiek pralaimėjimų, kiek buvo patyręs per visą užpraėjusių metų sezoną.

Daugelis apžvalgininkų pažymi, kad J. Mourinho, pagaliau sugebėjęs įveikti tris čempionatus iš eilės laimėjusį „Barcelona“ klubą, pernelyg „audringai užsišventė“ ir nebesugebėjo suvaldyti savo futbolininkų. „Real“ imtas formuoti taip, lyg kautis reikėtų tik su katalonais, tačiau didžiausiu 2012-2013 metų sezono prakeiksmu portugalo auklėtiniams tapo Andalūzija. Ispanijos sostinės komanda pralaimėjo visus 4 mačus išvykose su minėto regiono ekipomis Nusileista „Sevilla“, „Real Betis“, „Malaga“ ir „Granada“ klubams. Penktąjį pralaimėjimą „Real“ patyrė dvikovoje su „Getafe“.

Papildomu destrukciniu veiksniu tapo ir nuolatiniai J. Mourinho karai su žiniasklaida, kurie labai greitai įelektrino atmosferą ir komandos rūbinėje. Konfliktai su Ikeru Casillasu, Sergio Ramosu ir Pepe pasitikėjimo savo jėgomis nepridėjo ir entuziazmo aikštėje neįpūtė.

Prieš Naujuosius metus „Real“ nusivažiavo tiek, kad teko galvoti ne apie čempionato auksą, o apie tai, kaip aplenkti į antrą poziciją šoktelėjusius Madrido „Atletico“.

Tiesa, nuo 2013 metų vasario 2 dienos tuomet dar čempionais buvęs „Real“ Ispanijos pirmenybėse nepatyrė nė vieno pralaimėjimo, tačiau jau buvo per vėlu. Toli į priekį pabėgusi „Barcelona“ užtikrintai išlaikė lyderės pozicijas ir finišavo surinkusi 100 taškų. Beje, tiek pat užpernai savo sąskaitoje turėjo ir „Real“, o J. Mourinho, tuomet pagyrūniškai teigęs, „jog nė vienas klubas nesugebės pakartoti šio pasiekimo“, turėjo prikąsti liežuvį.

Sezono pabaiga tapo dar vienu deguto šaukštu portugalo karjeroje: Čempionų lygos pusfinalyje „Real“ neatsilaikė prieš Dortmundo „Borussia“, o Karaliaus taurės finale patyrė fiasko dvikovoje su „Atletico“, tad be trofėjų likęs J. Mourinho paliko Ispanijos sostinę.

Madrido Real treneris Jose Mourinho
Madrido „Real“ treneris Jose Mourinho


Klubas: Bilbao „Athletic“

Praėjusių metų vasarą komandą palikęs ir į Miuncheno „Bayern“ išvykęs Javi Martinezas nė įsivaizduot negalėjo, kokioje situacijoje atsidurs jo buvęs klubas. Dabar baskas Bavarijoje mėgausi visais įmanomais šio sezono trofėjais, o „Athletic“ priverstas ryti karčią piliulę.

Išgirtoji „liūtų“ gynyba, fizinis kietas žaidimas ir geležinė drausmė dabar teatrodo lyg tolimas miražas. Lyg to būtų mažai, komandoje netrūko ir vidinių nesutarimų.

Su treneriu Marcelo Bielsa ir ekipos prezidentu Josu Urrutia į derybas dėl pinigų įsivėlęs atakų lyderis Fernando Llorente dar praėjusių metų vasarą atsisakė pasirašyti naują sutartį ir nemažą sezono dalį praleido trindamas atsarginių žaidėjų suolelį.

Akivaizdu, kad baskai taip ir nerado (ir, manoma, net nebandė ieškoti) tinkamos pamainos puolėjui, nors vien už Javi Martinezą iš „Bayern“ buvo gavę 40 milijonų eurų išpirką. Žinoma, nereikia pamiršti ir klubo kadrų politikos, pagal kurią komandą gali papildyti tik etniniai baskai, tačiau atrodo, jog išvadas šią vasarą teks daryti labai rimtas.

Tai, kad Bilbao klubas neiškovojo kelialapio į Europos taurių varžybas, yra aišku vien pažvelgus į turnyrinę Primeros lentelę.

Tačiau komandos vadovus ir būsimą trenerį susimąstyti turi priversti kitas faktas: pasibaigusiame sezone „Athletic“ pelnė mažiau įvarčių, nei į antrąjį šalies divizioną iškritęs „Deportivo“ klubas, o į savo vartus praleido daugiau tikslių smūgių, nei ten pat nugarmėjusi „Zaragoza“. Nesolidu ir tiek.
 
Žaidėjas: Kaka (Madrido „Real“)

Ispanijos sostinės dienraščio „Marca“ surengtoje apklausoje dėl didžiausio šio sezono nevykėlio titulo brazilas varžėsi su „Barcelona“ saugu Alexu Songu ir šventė „pergalę“: už Kaka balsavo beveik 67 tūkstančiai internautų, už kamerūnietį – beveik 57 tūkstančiai.

Jei ne milžiniška kaina, kurią „Real“ sumokėjo už Kaka, solidus jo uždarbis ir itin menkas futbolininko indėlis į komandos žaidimą, pirmoji vieta absoliučioje nevykėlių įskaitoje greičiausiai būtų atitekusi „Barcelona“ legionieriui.

Nors Kaka ir žaidė lygiai pusę – 19 iš 38 – Primeros rungtynių, aikštėje brazilas praleido vos 971 minutę ir pagal šį rodiklį tarp visų „Real“ žaidėjų teužėmė kuklią 20 vietą. Daugiau už kažkada žibėjusią žvaigždę rungtyniavo net Michaelis Essienas ir vos pusmetį klube esantis Diego Lopezas.

Nežinia, kokios mintys siaučia „Real“ prezidento Florentino Perezo galvoje, tačiau pamaldžiam futbolininkui iš Brazilijos dabar tinka tik vienas apibūdinimas: brangiai apmokamas balastas.
 
PARADOKSAI IR KEISTENYBĖS
 
Klubas: „Sevilla“

Devintoji vieta Ispanijos čempionato lentelėje, kurią užėmė Andalūzijos klubas, nieko pernelyg nenustebino. 14 pergalių, 8 lygiosios, 16 pralaimėjimų ir 50 taškų galutinėje sąskaitoje atrodo kaip eilinis statistinio „Primeros“ vidutinioko rezultatas, jei ne vienas „bet“.

Įdėmiau panagrinėjus „Sevilla“ pasiekimus į akis krenta faktas, jog komanda per visą sezoną svečiuose iškovojo... vos 1 pergalę.

Jei Andalūzijos klubas žais Europos lygos varžybose, o taip greičiausiai ir bus, komandos vadovams turėtų būti daugiau nei aišku, kad Senajame kontinente vien su „naminiu bagažu“ toli nenuvažiuosi.

Daugiau kartų pergalėmis svečiuose už „Sevilla“ ekipą džiaugėsi visos trys į antrąjį šalies divizioną iškritusios autsaiderės.
 
Žaidėjas: Cristiano Ronaldo (Madrido „Real“)

Nuolat su Lioneliu Messi lenktyniaujantis portugalas pagaliau sugebėjo aplenkti mažąjį argentinietį. Tiesa, pats to nenorėdamas.

Ir C. Ronaldo, ir L. Messi šiame Ispanijos čempionato sezone tapo žaidėjais, kuriems pavyko į 19-os skirtingų klubų vartus pasiųsti bent po vieną tikslų smūgį, tačiau čia „Real“ super žvaigždė pranoko savo amžiną varžovą.

Ispanijos pirmenybių 22-ojo turo mače su „Granada“ C. Ronaldo pasiuntė kamuolį į savo vartus, padovanojo pergalę varžovams ir... tapo pirmuoju futbolininku istorijoje, kuriam per vieną sezoną pavyko nuginkluoti 20-ies skirtingų komandų vartininkus.
 
Treneriai: Joaquinas Caparrosas ir Gregorio Manzano

Kaip sako viena patarlė, gera pradžia – pusė darbo. Pamirškit. Jei kalbame apie „Mallorca“, nepadės nei patarlės, nei prietarai, nei užkeikimai, nei logika.

Joaquino Caparroso vadovaujama komanda užtikrintai pradėjo sezoną ir per pirmuosius penkis turus surinko 12 taškų, tačiau vėliau nutiko tai, ko iki šiol dorai nesugeba paaiškinti net daugelis apžvalgininkų.

Balearų salų komanda, tarsi burtininko lazdele mostelėjus, ėmė dardėti žemyn ir per 20 turų tesugebėjo sukrapšyti vos 7 taškelius.

Komandos vadovų kantrybė trūko sausio pabaigoje ir į Maljorką trečią kartą (!) per savo karjerą grįžo Gregorio Manzano. 57 metų specialistas „saliečius“ jau buvo treniravęs 2002-2003 ir 2006-2010 metais, puikiai pažinojo ekipą ir sutiko jai padėti.

Startas pavyko. Kartu su G. Mazano atgimusi „Mallorca“ iškovojo penkias pergales ir tris kartus sužaidė lygiosiomis, tačiau ekipos reanimacija vis tik nepavyko ir Balearų salų komandą mažiausiai vienam sezonui smigo į antrąjį šalies divizioną.
 
DIDŽIAUSIŲ NETEKČIŲ DEŠIMTUKAS
 
1. Jose Mourinho (nutraukta sutartis su „Real“, išvyko į „Chelsea“)
2. Marcelo Bielsa (baigėsi sutartis su „Athletic“)
3. Manuelis Pellegrini (baigėsi sutartis su „Malaga“, išvyko į „Manchester City“)
4. Radamelis Falcao (persikėlė į „Monaco“)
5. Ericas Abidalis (bagėsi sutartis su „Barcelona“)
6. Jesus Navas (persikėlė į „Manchester City“)
7. Philippe'as Montanieras (baigėsi sutartis su „Real Sociedad“, išvyko į „Rennes“)
8. La Korunijos „Deportivo“ (iškrito į antrąjį divizioną)
9. Fernando Llorente (baigėsi sutartis su „Athletic“, greičiausiai persikels į „Juventus“)
10. Andresas Palopas (baigėsi sutartis su „Sevilla“, persikėlė į Leverkūzeno „Bayer“)
 
SIMBOLINĖ RINKTINĖ
 
Vartininkas: Thibautas Courtois (Madrido „Atletico“)

Gynėjai: Carlozas Martinezas (San Sebastiano „Real Sociedad“), Sergio Ramosas (Madrido „Real“), Inigo Martinezas (San Sebastiano „Real Sociedad“), Jordi Alba („Barcelona“).

Saugai: Mesutas Ozilas (Madrido „Real“), Sergio Busquetsas („Barcelona“), Andresas Iniesta („Barcelona“).

Puolėjai: Cristiano Ronaldo (Madrido „Real“), Lionelis Messi („Barcelona“), Radamelis Falcao (Madrido „Atletico“).
 
Atsarginiai: Willy Caballero („Malaga“), Xavi („Barcelona“), Isco („Malaga“), Arda Turanas (Madrido „Atletico“), Imanolas Agirretxe (San Sebastiano „Real Sociedad“), Raphaelis Varane (Madrido „Real“), Jordi Amatas („Rayo Vallecano“); Antonio Rukavina („Real Valladolid“).
 
PO PADIDINAMUOJU STIKLU
 
Isco („Malaga“)
 
Stebuklus aikštėje išdarinėjantis ir puikius įvarčius mušantis 21 metų atakuojantis saugas yra ryškiausia jaunoji „Primeros“ žvaigždė. Na, bent jau tol, kol žaisti nepradėjo Neymaras. Tačiau brazilo dar laukia adaptacija, o štai Isco pratintis nereikia niekur, nebent ispaną nupirktų koks nors turtingas užsienio klubas.

Galima tik įsivaizduoti, kaip dabar jaučiasi „Valencia“ bosai, 2011-ųjų vasarą iš savo rankų paleidę tokį deimančiuką už kažkokius varganus 6 milijonus eurų.
 
2012-2013 M. SEZONO „PRIMERA“. SKAIČIAI
  
BENDROJI INFORMACIJA
 
Oficialus pavadinimas: La Liga
Dabartinis pavadinimas: Liga BBVA
Įkurta: 1929 metais
Klubų skaičius: 20
 
KOMANDOS
 
Iš viso sužaista rungtynių: 380
Pelnyta įvarčių: 1091
Įvarčių vidurkis per rungtynes: 2,87
 
Šeimininkų pergalių: 189 (50 proc.)
Svečių pergalių: 107 (28 proc.)
Lygiųjų: 84 (22 proc.)
Dažniausias rezultatas: 1:0 (40 mačų)
 
Mačų, kai pelnyta 3 ir daugiau įvarčių: 204 (54 proc.)
Mačų, kai pelnyta mažiau nei 3 įvarčiai: 176 (46 proc.)
 
Daugiausiai pergalių: „Barcelona“ – 32
Mažiausiai pergalių: „Deportivo“ – 8
Daugiausiai pralaimėjimų: „Zaragoza“ – 22
Mažiausiai pralaimėjimų: „Barcelona“ – 2
Daugiausiai lygiųjų: „Real Sociedad“ – 12
Mažiausiai lygiųjų: „Barcelona“ – 4
 
Daugiausiai įvarčių pelnė: „Barcelona“ – 115
Daugiausiai įvarčių praleido: „Mallorca“ – 72
Mažiausiai įvarčių pelnė: „Osasuna“ – 33
Mažiausiai įvarčių praleido: Madrido „Atletico“ – 31
 
Daugiausiai pergalių namie: „Barcelona“ – 18 iš 19
Daugiausiai pergalių išvykoje: „Barcelona“ – 14 iš 19
 
Rezultatyviausios rungtynės: 9 įvarčiai / „Deportivo“ – „Barcelona“ 4:5
Daugiausiai įvarčių per mačą namie: 6 įvarčiai / Madrido „Atletico“ – „Deportivo“ 6:0
Daugiausiai įvarčių per mačą išvykoje: 5 įvarčiai / „RCD Mallorca – „Real Madrid“ 0:5, „Rayo Vallecano“ – „Barcelona“ 0:5, „Valencia“ – „Real Madrid“ 0:5
 
Ilgiausia serija be pralaimėjimų: „Barcelona“ – 19
Ilgiausia serija be pergalių: „Mallorca“ – 11
 
Daugiausiai geltonų kortelių: „RCD Espanyol“ – 151
Daugiausiai raudonų kortelių: „Sevilla“ – 7
Mažiausiai geltonų kortelių: „Barcelona“ – 56
 
ŽAIDĖJAI
 
Pagal pilietybę Primeroje
– ispanų – 332 (63,1 proc.)
– argentiniečių – 30 (5,7 proc.)
– brazilų – 25 (4,8 proc.)
– portugalų – 22 (4,2 proc.)
– prancūzų – 14 (2,7 proc.)
 
Vyriausias žaidėjas: Ricardo Lopezas („Osasuna“) – 40 metų
Jauniausias žaidėjas: Fabrice'as Olinga („Malaga“) – 16 metų
Aukščiausias žaidėjas: Thibaut'as Courtois (Madrido „Atletico“) – 199 cm
Žemiausias žaidėjas: Diego Buonanotte („Granada“) – 161 cm
Lengviausias žaidėjas: Alejandro Pozuelo („Real Betis Balompie“) – 53 kg
Sunkiausias žaidėjas: Oguchi Onyewu („Malaga“) – 95 kg
 
Daugiausiai minučių aikštėje praleido:
1. Mikelis Riko („Granada“) – 3395
2-4. Thibaut'as Coutrtois (Madrido „Atletico“) – 3330
2-4. Andresas Fernandezas („Osasuna“) – 3330
2-4. Antonio Rukavina („Valladolid“) – 3330
 
Dažniausiai po keitimo aikštėje pasirodo: Nelsonas Oliveira („Deportivo“) – 28 kartai
 
Rezultatyviausi žaidėjai:
1. Lionelis Messi („Barcelona“) – 46
2. Cristiano Ronaldo („Real Madrid“) – 34
3. Radamelis Falcao (Madrido „Atletico“) – 28
 
Įvarčių vidurkis per rungtynes: Lionelis Messi („Barcelona“) – 1,44
Ilgiausia rezultatyvi serija: Lionelis Messi („Barcelona“) – 21 (absoliutus rekordas)
Daugiausiai įvarčių iš 11 metrų baudinių: Radamelis Falcao (Madrido „Atletico“) – 8
Daugiausiai dublių: Lionelis Messi („Barcelona“) – 14
Daugiausiai „hat-trickų“: Cristiano Ronaldo (Madrido „Real“) – 3
Daugiausiai įvarčių po keitimo: Lionelis Messi („Barcelona“) – 6
 
Rezultatyvūs perdavimai:
1. Andresas Iniesta („Barcelona“) – 16
2. Mesutas Ozilas(Madrido „Real“) – 13
3. Lionelis Messi („Barcelona“) – 12
 
Daugiausiai tikslių perdavimo atliko:
1. Xavi Hernandezas („Barcelona“) – 2772
2. Jordi Alba („Barcelona“) – 2169
3. Sergio Busquetsas („Barcelona“) – 2163
 
Iš viso smūgių atliko:
1. Cristiano Ronaldo („Real Madrid“) – 235
2. Lionelis Messi („Barcelona“) – 163
3. Alvaro Negredo („Sevilla“) – 150
 
Daugiausiai smūgių atrėmė:
1. Gorka Iraizoz (Bilbao „Athletic“) – 160
2. Miguelis Angelis Moya („Getafe“) – 120
3. Adrianas Castillo („Real Betis Balompie“) – 117
 
Daugiausiai smūgių blokavo:
1. Davidas Navarro („Levante“) – 39
2. Jesus Rueda („Real Valladolid“ – 29
3. Wellingtonas („Malaga“) – 28
 
Daugiausiai geltonų kortelių: Cristianas Sapunaru („Zaragoza“) – 19
Daugiausiai dvigubų geltonų kortelių: Ricardo Costa („Valencia“) ir Pedro Lopez („Levante“) – po 2
Daugiausiai raudonų kortelių: Federico Fazio („Sevilla“) ir Alvaro Gonzalezas („Zaragoza“) – po 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Reklama
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Reklama
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?
Reklama
„CFMOTO“ tapo naujos motociklų vairavimo akademijos Lietuvoje partneriais
Užsisakykite 15min naujienlaiškius