Ispanijos futbolo gigantų mūšyje „Barcelona“ palaužė „Real“ (video, nuotraukos)

Sekmadienį vykusioje pirmojoje 2009–2010 metų sezono Ispanijos futbolo gigantų dvikovoje namuose žaidusi „Barcelona“ ekipa rezultatu 1:0 (0:0) privertė pasiduoti Madrido „Real“ klubą.
Rungtynių didvyriu tapo „Barcelona“ legionierius iš Švedijos Z.Ibrahimovičius
Rungtynių didvyriu tapo „Barcelona“ legionierius iš Švedijos Z.Ibrahimovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vienintelį įvartį antrajame kėlinyje įmušė tik po keitimo aikštelėje pasirodęs Zlatanas Ibrahimovičius (56 min.), kuris iki lemtingo smūgio ant vejos buvo spėjęs praleisti vos 5 minutes.

Mano pulsas buvo gal 200, - sakė Z.Ibrahimovičius.„Nebuvo lengva pakilti nuo suolo tokiose rungtynėse. Mano pulsas buvo gal 200. Tačiau gavau puikų perdavimą iš Danielio Alveso, stengiausi pataikyti į vartus ir man pasisekė. Esu nepaprastai laimingas, nes tai pirmasis mano „el clasico“. Atmosfera buvo tiesiog fantastiška“, – po mačo naujienų agentūrai AP dėstė mačo didvyris.

Progų pasižymėti rungtynėse turėjo ir Madrido „Real“ futbolininkai. 20 mačo minutę svečių lyderis Cristiano Ronaldo buvo atsidūręs vienas prieš „Barcelona“ vartininką, tačiau pergudrauti Victoro Valdeso jam nepavyko.

Beje, apie pusvalandį „karališkasis“ klubas turėjo kiekybinį pranašumą, kai iš aikštės antrojo kėlinio viduryje buvo pašalintas šeimininkas Sergio Busquetsas (63 min.), tačiau pačioje susitikimo pabaigoje aikštėje jėgos išsilygino, nes raudona kortelė buvo parodyta ir svečių žaidėjui Lassanai Diarra (90 min.).

„Manau, jog teisingiausias rezultatas būtų buvęs lygiosios. Žaidėme labai gerai. „Barcelona“ nesmūgiavo į mūsų vartus tiek daug kartų, kiek mes tai padarėme į jų. Nesame laimingi, nes nepasekėme rezultato, kurio norėjome. Visgi esu patenkintas žaidimu, kurį demonstravo mano auklėtiniai“, – teigė „Real“ strategas Manuelis Pellegrini.

Tuo tarpu jo oponentas – „Barcelona“ treneris Pepas Guardiola – pasiektos pergalės per daug nesureikšmino.

„Laimėjome rungtynes ir tai yra viskas. Turime galvoti apie kitas rungtynes. Norime tapti čempionais, todėl negalime gyventi praeities laimėjimais – turime žiūrėti į priekį, – aiškino „Barcelona“ vairininkas. – Buvo labai stiprūs psichologiškai. Parodėme tvirtą charakterį, tačiau „Real“ yra labai stipri komanda. Jie turėjo savo galimybių ir neleido mums lengvai valdyti rungtynių eigos, tačiau mes tiesiog stengiamės kuo dažniau būti su kamuoliu.“

Po dvylikos turų surinkusi 30 taškų čempionės titulą ginanti „Barcelona“ susigrąžino dvidešimties komandų turnyro lyderės poziciją ir dviem taškais lenkia į antrą vietą nukritusius Madrido „Real“ futbolininkus.

Trečiojoje pozicijoje su 26 taškais lieka „Sevilla“ vienuolikė.