Ispaniškas Europos lygos finalas: pusfinaliuose triumfavo Madrido „Atletico“ ir Bilbao „Athletic“ futbolininkai

Ketvirtadienį vėlai vakare sužaidus atsakomąsias UEFA Europos lygos pusfinalio rungtynes paaiškėjo, kad antrajame pagal prestižą Senojo žemyno klubiniame turnyro finale susikaus dvi Ispanijos ekipos – Madrido „Atletico“ ir Bilbao „Athletic“.
Bilbao „Athletic“
Bilbao „Athletic“ / AP/Scanpix nuotr.

Prieš savaitę namuose iškovoję pergalę 4-2 'matracai' ir varžovų teritorijoje sugebėjo įrodyti savo pranašumą prieš „Valencia“ futbolininkus – finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo Diego Simeone auklėtinių pergalę minimaliu rezultatu 0-1.

Verta paminėti, kad šeimininkai dominavo visą pirmąjį kėlinį, o sostinės komanda finale turės verstis be saugo Tiago, kuris už nesportišką bei kvailą elgesį 79 susitikimo minutę prieš save išvyko raudoną kortelę.

Kitame pusfinalyje „Athletic“ savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 3-1 atsirevanšavo Lisabonos „Sporting“ vienuolikei už pralaimėjimą svečiuose 2-1.

Kuomet jau atrodė, kad ekipoms teks žaisti pratęsimą, lemiamą įvartį pačioje antrojo kėlinio pabaigoje pelnė visą mačą pavyzdingai rungtyniavęs bei du rezultatyvius perdavimus atlikęs Marcelo Bieslos lyderis Fernando Llorente.

Finalas gegužės 9 dieną bus žaidžiamas Rumunijoje, Bukarešto nacionaliniame stadione.

Rezultatai:
(paryškinta komanda pateko į kitą etapą)

Bilbao „Athletic“ 3 – 1 Lisabonos „Sporting“
(pirmas mačas 1 – 2, bendras rezultatas 4 – 3)
17' [1 – 0] M.S. Laskurain
44' [1 – 1] R.v. Wolfswinkel
45' [2 – 1] I. Gomez
88' [3 – 1] F. Llorente

„Valencia“ 0 – 1 Madrido „Atletico“
(pirmas mačas 2 – 4, bendras rezultatas 2 – 5)
60' [0 – 1] Adrian

79' iš aikštės pašalintas Tiago („Atletico“)