Lenkijos krachas: liko mažumoje ir nusileido kaimynams

Lenkijos rinktinės startas „Euro 2020“ prisvilo. Didelių ambicijų turėję kaimyninės šalies futbolininkai pirmajame E grupės mače 1:2 nusileido savo kaimynei Slovakijai.

2016 m. iki ketvirtfinalio nužygiavę ir ten tik po baudinių serijos būsimiems čempionams portugalams nusileidę lenkai į Europos čempionatą vyko vedami ambicijų pakartoti ar net pagerinti šį pasiekimą, bet skaudų smūgį gavo sužaidus vos 18 minučių pirmajame mače Sankt Peterburgo stadione.

Nuostabų reidą surengęs slovakas Robertas Makas smūgiavo iš aštraus kampo, o kamuolys atsimušęs į lenkų vartininkų Wojciechą Szczesny įkrito į vartus.

Įvartis buvo įskaitytas Turino „Juventus“ klubo vartų sargui – taip jis tapo pirmuoju vartininku, įsimušusiu į savo vartus Europos futbolo čempionatų istorijoje.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką atstatyti lygybės lenkams nepavyko, bet blankiai atrodžiusią Lenkijos rinktinę treneriui Paulo Sousai pavyko prikelti per pertrauką.

Sužaidus vos pusę minutės antrajame kėlinyje rezultatas buvo išlygintas – po gražios kombinacijos kamuolį į tinklą pasiuntė Karolis Linetty.

„Scanpix“ nuotr./„Euro 2020“: Lenkija – Slovakija

Sparnus įgavusi Lenkija geriau atrodė ir kūrėsi progas, bet antrojo įvarčio taip ir nepasiekė, kol sužaidus vos daugiau nei valandą įvyko rungtynių lūžis.

Jau pirmajame kėlinyje geltoną kortelę užsidirbęs Grzegorzas Krychowiakas užlipo ant kojos varžovui, išvydo prieš save dar vieną geltoną, o netrukus – ir raudoną kortelę, bei buvo pasiųstas į persirengimo kambarį.

Likę mažumoje lenkai atsilaikyti nesugebėjo ir jau 69-ąją minutę po kampinio slovakams pranašumą sugrąžino Milanas Škriniaras.

„Scanpix“ nuotr./Milanas Škriniaras

Per likusį rungtynių laiką lenkai surengė šturmą ir kelis kartus pavojingai grasino slovakų vartams, bet įvarčių daugiau nepasiekė ir patyrė skaudžią nesėkmę, po kurios jų šansai žengti į kitą etapą tapo itin komplikuotais.

Lenkijos rinktinės neturėtų guosti ir tai, jog antrose rungtynėse šeštadienį jų laukia viena čempionato favoričių Ispanija. Negana to, rungtynės vyks ispanų teritorijoje Sevilijoje.

Slovakai antrame ture žais prieš švedus, kurie šįvakar dar svečiuojasi Andalūzijos krašte ir 22 val. žais prieš ispanus.

Lenkija – Slovakija 1:2
18' Wojciechas Szczesny į savo vartus [0:1]
46' Karolis Linetty [1:1]
69' Milanas Škriniaras [1:2]
62' Grzegorzui Krychowiakui parodyta raudona kortelė

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

90+5 min. Lenkai surengė paskutinį šturmą, bet įvarčio pasiekti nepajėgė ir pralaimėjo.

90+1 min. Atodūsis Lenkijoje! J.Bednarekas atsidūrė ten, kur dažniausiai būna R.Lewandowskis, ir iš labai dėkingos padėties nepataiko į vartus.

87 min. Pavojingai leidęsis kamuolys krenta ant slovakų vartų.

69 min. ĮVARTIS! Slovakai neužtrunka pasinaudoti kiekybine persvara ir baudžia Lenkijos rinktinę – po kampinio kamuolys atsiduria po kojomis M.Škriniarui, o vidurio gynėjas užtikrintai duria kamuolį į lenkų vartų tinklą. 1:2.

62 min. Smūgis Lenkijai – G.Krychowiakas baudžiamas antra geltona kortele! Saugas dar pirmajame kėlinyje užsidirbo pirmąją ir be ceremonijų buvo išvytas iš aikštės. Po neblogos antrojo kėlinio pradžios dabar lenkai atsiduria itin nepavydėtinoje padėtyje.

51 min. Dar viena K.Linetty proga – šįkart lenko smūgiuotą kamuolį gaudo M.Dubravka.

46 min. ĮVARTIS! Jau 30-ą antrojo kėlinio sekundę lenkai surengia nuostabią ataką, kuri užsibaigė rezultatą išlyginusio K.Linetty įvarčiu. 1:1!

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi, o lenkų sirgaliai Sankt Peterburge išlydi savo komandą į rūbinę švilpimu. Lenkijos rinktinės startas Europos čempionate svyla kaip be priežiūros ant kepsninės gamtoje paliktos dešrelės.

42 min. Pagaliau kamuolys pasiekė R.Lewandowskio kojas pavojingoje zonoje, bet smūgiuojant žaidimo įrankis „neužkibo“ ant lenko kojos ir skriejo šalia vartų.

34 min. G.Krychowiakas pabandė iš maždaug 25 metrų – kamuolys skriejo virš vartų.

28 min. Koks šansas Slovakijai! Puikiai rungtynes pradėjusi komanda vos nepadidino savo pranašumo, kai iš toli pykštelėjo J.Kucka.

18 min. ĮVARTIS! Slovakija netikėtai veržiasi į priekį po nuostabaus R.Mako reido ir jo smūgio iš aštraus kampo. Kamuolys skriejo link vartų ir nuo lenkų vartininko W.Szczesny krito į tinklą. Būtent Turino „Juventus“ vartų sargui buvo užskaitytas įvartis į savo vartus. Didžiulis smūgis lenkų ambicijoms jau pačioje čempionato pradžioje – 0:1.

14 min. Koks pavojingas O.Dudos mėginimas! Kamuolys prašvilpė visai šalia virpsto ir suvirpino tinklą iš išorinės vartų pusės.

5 min. R.Lewandowskis jau užsimojo smūgiuoti į slovakų vartus, bet slovakų gynėjai laiku sutramdė lenkų žvaigždę ir kamuolį blokavo.

1 min. Griebkite traškučius ir kitus užkandžius – rungtynės prasidėjo!

Komandų startinės sudėtys:

Lenkija (4-3-3): Wojciechas Szczesny, Maciejus Rybusas, Janas Bednarekas, Kamilis Glikas, Bartoszas Bereszynskis, Mateuszas Klichas, Grzegorzas Krychowiakas, Karolis Linetty, Piotras Zielinskas, Robertas Lewandowskis, Kamilis Jozwiakas.

Strategas: Paulo Sousa

Slovakija (4-4-2): Martinas Dubravka, Tomašas Hubočanas, Milanas Škriniaras, Lubomiras Šatka, Peteris Pekarikas, Robertas Makas, Jakubas Hromada, Jurajus Kucka, Lukašas Haraslinas, Marekas Hamšikas, Ondrejus Duda.

Strategas: Štefanas Tarkovičius