Apsiaustis vaisių nedavė: ispanai nepralaužė švedų įtvirtinimų

Viena „Euro 2020“ favoričių Ispanija žemyno pirmenybių pergalingai pradėti nesugebėjo. Luiso Enrique auklėtiniai per 90 minučių nepramušė Švedijos gynybos – rungtynės Sevilijos mieste baigėsi lygiosiomis 0:0.

Po šio rezultato netikėta E grupės lydere tapo Slovakija, anksčiau vykusiame susitikime 2:1 nugalėjusi Lenkiją. Ispanai ir švedai turi po tašką, o lenkai lieka paskutinėje vietoje be taškų.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Rungtynėse Sevilijoje, kuriose apsilankė 11 tūkst. aistruolių, ispanai dominavo pagal kamuolio kontrolę ir galimybes pasižymėti, tačiau pralaužti varžovų apkasų taip ir nesugebėjo.

Vienas geriausių galimybių turėjo Alvaro Morata. Turino „Juventus“ puolėjas pirmajame kėlinyje buvo atsidūręs vienas prieš švedų vartininką Robiną Olseną, bet į vartus nepataikė. Progą ispanų puolėjas turėjo ir po pertraukos, bet vėl pramušė pro šalį.

Tiesa, nors beveik visą laiką gynėsi ir kamuolį laikė vos 25 proc. laiko, švedai taip pat susikūrė savo progų.

Ypač gerą šansą jie turėjo 41-ąją minutę, kai tarp varžovų gynėjų išlaviravęs Alexanderis Isakas smūgiavo į vartus, bet kamuolį beveik nuo vartų linijos iš pradžių numušė Marcosas Llorente, tuomet jis atsimušė į virpstą ir atsidūrė vartų sargo Unai Simono rankose.

Dar vieną gerą galimybę laimėti rungtynes švedai turėjo ir po pertraukos, kai A.Isakas sukūrė šansą Marcusui Bergui, bet šis tiksliai į kamuolį pataikyti dėkingoje situacijoje nesugebėjo.

Laikui einant į pabaigą ispanai surengė tikrą švedų vartų apgultį, tačiau arba patys žaidė netiksliai, arba jų sumanymus griovė nuostabias rungtynes sužaidęs R.Olsenas.

Visas grupės etapo rungtynes namuose žaisianti Ispanija kitame ture priims Lenkiją, o švedai vyks į Sankt Peterburgą, kur žais prieš slovakus.

Image result for spain football team

Ispanija – Švedija 0:0

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

90+7 min. Sevilijoje užfiksuotas netikėtas rezultatas

90+4 min. R.Olsenas tapo tikra siena – dabar jis jau sugavo Pablo Sarabios paleistą kamuolį.

90 min. R.Olsenas kojomis gelbsti švedų vartus nuo įvarčio paskutinę minutę.

73 min. Ispanija didina spaudimą: D.Olmo smūgį užstrigo švedų gynyboje, bet išgąsčio svečių stovykloje tikrai buvo. Laukia įtemptos paskutinės minutės.

61 min. A.Isakas lyg ant lėkštutės padėjo kamuolį M.Bergui, kuriam teliko įmušti, tačiau šis... neįmušė.

49 min. M.Lustigas matyt ir pats išsigando progos, kurią gavo – arti ispanų vartų atsidūrusiam švedui susipynė kojos ir šansu liko nepasinaudota.

46 min. Pradedame antrąjį kėlinį! Gal pagaliau sulauksime įvarčių?

45 min. Ispanija kamuolį pirmajame kėlinyje kontroliavo net 79 proc. laiko, bet švieslentėje lieka nuliai.

44 min. D.Olmo pokštelėjo iš toli, bet R.Olsenas savo vietoje.

41 min. Švedai turėjo neįtikėtiną šansą! A.Isakas smūgiavo iš arti, kamuolį praktiškai nuo vartų linijos atmušė M.Llorente, o šis nuo virpsto atiteko U.Simonui. Ispanai gali jaustis tikrais laimės kūdikiais.

38 min. Ajajai, kokia iššvaistyta proga! J.Albos perdavimas išvedė A.Moratą vieną prieš vartininką, bet į dešinį vartų kampą taikęs ispanų puolėjas nepataikė.

36 min. Teko padirbėti ir U.Simonui. Pavojingai virš vartų besileidusį švedų kamuolį ispanas numušė už galinės linijos.

23 min. Aplaidžiai gynyboje žaidę švedai vos neprisidirbo – Koke pavojingai mušė į vartus, bet nepataikė.

16 min. R.Olsenas gelbsti Švediją – vartininkui teko atremti vos iš kelių metrų galva smūgiavusio D.Olmo mėginimą.

7 min. Ispanai kol kas visiškai dominuoja aikštėje ir kontroliuoja kamuolį, o D.Olmo pabandė smūgiuoti iš toli, bet nepataikė į vartus.

1 min. Vakaro desertas prasideda!

Komandų startinės sudėtys:

Ispanija (4-3-3): Unai Simonas, Jordi Alba, Pau Torresas, Aymericas Laporte, Marcosas Llorente, Pedri, Rodri, Koke, Dani Olmo, Alvaro Morata, Ferranas Torresas.

Strategas: Luisas Enrique

Švedija (4-4-2): Robinas Olsenas, Ludwigas Augustinssonas, Marcusas Danielsonas, Victoras Lindelofas, Mikaelis Lustigas, Emilis Forsbergas, Albinas Ekdalis, Kristofferis Olssonas, Sebastianas Larssonas, Alexanderis Isakas, Marcusas Bergas.

Strategas: Janne Anderssonas