Kauno „Stumbras“ pasiekė lygiąsias su Maskvos klubu

Kauno „Stumbro“ futbolininkai antradienį Antalijoje sužaidė pirmas draugiškas rungtynes šiais metais, kuriose nenusileido garsiam ir tituluotam Rusijos „Premier“ lygos klubui Maskvos „Dinamo“ – 0:0.
Kauno „Stumbras“
Kauno „Stumbras“ / Pauliaus Jakelio nuotr.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Turkiją pasiekę Lietuvos taurės laimėtojai prieš šias rungtynes Antalijoje surengė vos vieną bendrą treniruotę, o patį pasiruošimą Lietuvoje pradėjo vos prieš savaitę. Tik Turkijoje prie komandos prisijungė vyriausias treneris Mariano Barreto ir puolėjas Alexandre‘as Kore.

Tačiau tai nesutrukdė kauniečiams solidžiai pasirodyti jau pirmose draugiškose rungtynėse prieš galingiausią kada nors sutiktą varžovą.

Buvęs Mariano Barreto auklėtinis, dabartinis „Dinamo“ strategas Dmitrijus Chochlovas į aikštę išleido šiai dienai pajėgiausią sudėtį. Nuo pirmųjų minučių rungtyniavo net aštuoni futbolininkai, kurie startinėje „Dinamo“ vienuolikėje pasirodė ir paskutinėse Rusijos „Premier“ lygos rungtynėse prieš žiemos pertrauką.

Kauniečių vienuoliktuke didelių pokyčių taip pat nebuvo – komandos branduolį išsaugojęs „Stumbras“ mačą pradėjo įprastos sudėties. Ji labai priminė tą, kuri Panevėžyje praėjusiais metais klubui iškovojo LFF taurę.

Vietą vartuose užėmė Rodrigo Josviaki, gynybos grandyje iš kraštų žaidė Marcusas Junioras ir Jardelis Nazare, vidurio gynėjų tandemą sudarė Rimvydas Sadauskas ir Andre Almeida, o aikštės centrą cementavo Vilius Armanavičius, Agostinho Ca ir Fabio Lopesas. Krašto saugų pozicijose rungtyniavo Lucas Villela ir Alexandre‘as Kore, puolime – pergalingo įvarčio LFF taurės finale autorius Nasro Boucharebas.

Pirmas dešimt žaidimo minučių įvykius aikštėje akivaizdžiai kontroliavo maskviečiai. Varžovai žaidė kur kas drąsiau ir agresyviau, laimėjo daugumą dvikovų. Matėsi, kad „Stumbrui“ reikia apsiprasti ir pajausti žaidimo ritmą, tačiau pradingus startiniam jauduliui kauniečiai atrodė vis geriau.

„Stumbras“ taip pat pradėjo laikyti kamuolį, o itin sėkmingai aikštės viduryje žaidė Fabio Lopesas, varžovams viso mačo metu kėlęs daugybę problemų. Solidžiai centre rungtyniavo ir Agostinho Ca. Buvęs Portugalijos rinktinių ir „Barcelona B“ futbolininkas įgauna vis geresnę sportinę formą.

Pirmajame kėlinyje su kamuoliu daugiau laiko praleido „Dinamo“, tačiau kurti pavojingų progų prie R.Josviakio ginamų vartų jiems nesisekė. Viskas nutrūkdavo priartėjus prie baudos aikštelės. Iki pertraukos smūgių į vartų plotą komandos taip ir neatliko. Tiesa, kėliniui įpusėjus aikštėje kilo vis daugiau emocijų. Po vienos iš dvikovų vienas kitam į atlapus norėjo kibti Malio rinktinės žvaigždė Samba Sow ir Vilius Armanavičius, bet aistras laiku nuramino arbitras. Varžovams nepatiko kibus ir agresyvus „Stumbro“ žaidimas, buvo akivaizdu, kad „Dinamo“ nelaukia lengvas pasivaikščiojimas.

Po pertraukos „Dinamo“ iš karto atliko penkis keitimus, tačiau neatsiliko ir „Stumbras“. Kauniečiai dar pirmajame kėlinyje į aikštę išleido Kgaogelo Sekgotą ir Sheriffą Mohammedą, o nuo antrojo kėlinio pradžios aikštėje pasirodė ir dar keli futbolininkai, vienas kurių – Dominykas Galkevičius.

Antrojo kėlinio pradžioje kur kas aktyvesni buvo rusai, bet jiems ir toliau trūko aštrumo. Pagirtinai gynęsi kauniečiai varžovams neleido patekti į smūgiui palankias situacijas, o ir patys surengė keletą pavojingų išpuolių. Vieno iš jų smaigalyje atsidūręs K.Sekgota nusprendė smūgiuoti iš toli, nors galėjo atlikti perdavimą idealioje pozicijoje buvusiam S.Mohammedui.

Treneriai antrojo kėlinio metu į aikštę išleido visus mačui registruotus žaidėjus, tačiau rezultatui įtakos tai neturėjo. Bene geriausią progą „Dinamo“ turėjo pačioje susitikimo pabaigoje, kai neįtikėtiną reakciją pademonstravo vartininkas Giedrius Kvedaras, atrėmęs itin galingą šūvį iš arti.

„Stumbro“ sudėtyje šiose rungtynėse po keitimo aikštėje pasirodė ir keli peržiūroje dalyvaujantys legionieriai, tačiau jų likimas klube paaiškės kiek vėliau.

Stovykloje Antalijoje „Stumbro“ laukia dar penkerios draugiškos rungtynės. Artimiausios iš jų sausio 27 d. bus žaidžiamos su Kazachstano klubu Karagandos „Šachtior“.

Startinė komandos sudėtis: R. Josviaki, M. Junior, J. Nazare, A. Almeida, R. Sadauskas, Agostinho Ca, V. Armanavičius, F. Lopes, A. Kore, L. Villela, N. Bouchareb.

Po keitimų aikštėje pasirodė: G. Kvedaras, K. Sekgota, O. Sissoko, S. Mohammed, D. Galkevičius, J. Clifford, J. Victor ir trys peržiūroje dalyvaujantys futbolininkai.