Sensacija: APOEL išmetusi „Sūduva“ – kitame Čempionų lygos atrankos etape

Čempionų lygos atrankos turnyre debiutavusi Marijampolės „Sūduva“ pasiekė antrąjį etapą ir eliminavo galingąjį Nikosijos APOEL klubą. Po įtikinamos pergalės namuose 3:1 Lietuvos čempionams teko gerokai pavargti Kipre. APOEL klubas namuose šventė pergalę 1:0, tačiau bendrą persvarą 3:2 išsaugojusi „Sūduva“ tapo serijos nugalėtoja.
Rigino Cicilia
Rigino Cicilia / Sauliaus Čirbos nuotr.

Kaitinant 34 laipsnių karščiui APOEL jau nuo pat rungtynių pradžios stengėsi įmušti greitą įvartį. Tiesa, jis krito tik 20-ąją minutę. Po Georgios Efremo perdavimo galva kamuolį į vartus nukreipė Mickaelis Pote.

Kipro komandai reikėjo dar vieno įvarčio, kad žengtų į kitą etapą. APOEL jį karštligiškai medžiojo ir iš viso atliko net 27 smūgius „Sūduvos“ vartų link, 11 iš jų – į vartų plotą.

Marijampolės ekipa visų rungtynių metu tik 4 kartus smūgiavo APOEL vartų link. Tačiau „Sūduvos“ gynyba ir vartininko Ivano Kardumo užtikrintas žaidimas padėjo lietuviams išlaikyti palankų rezultatą.

Rungtynės Marijampolėje pasibaigė „Sūduvos“ pergale 3:1 po trijų Rigino Cicilia įvarčių.

Poros favoritu buvo laikytas Kipro klubas, kuris praėjusiame sezone žaidė Čempionų lygos grupių etape.

Marijampolės klubas antrajame Čempionų lygos atrankos etape susitiks su Belgrado „Crvena Zvezda“ arba Jūrmalos „Spartaks“ klubu. Pirmosios šių ekipų rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0.

APOEL klubas persikels į Europos lygos atranką, kur susitiks su Talino „Flora“ ekipa.

Rungtynių eiga

Bendras rezultatas: 2:3

Antrasis kėlinys: APOEL – „Sūduva“ 1:0

90 min. „Sūduva“ atsilaikė ir pateko į antrąjį etapą.

84 min. Geltona kortelė parodyta ir P.Leimonui.

82 min. R.Vėževičius užsidirbo geltoną kortelę.

75 min. Antrasis keitimas Marijampolės ekipoje. Robertas Vėževičius pakeitė Gersoną Acevedo.

54 min. Pirmasis keitimas. Julius Kasparavičius pakeitė Mihretą Topčagičių.

48 min. Andro Švrljuga gavo geltoną kortelę už pražangą prieš Dellatorre.

Pirmasis kėlinys: APOEL – „Sūduva“ 1:0

45 min. Po pirmojo kėlinio APOEL pirmauja. Kipro klubui trūksta tik vieno įvarčio, kad žengtų į kitą etapą. Pirmajame kėlinyje šeimininkai kiek daugiau kontroliavo kamuolį ir atliko 4 smūgius vartų link. Komandos po kartą smūgiavo į vartų plotą ir APOEL bandymas virto įvarčiu.

25 min. Pirmąjį Marijampolės klubo smūgį į vartų plotą atliko G.Acevedo, bet APOEL vartininkas blokavo smūgį.

20 min. ĮVARTIS. APOEL išsiveržė į priekį po Mickaelio Pote įvarčio. Kamuolį kontroliavo Georgios Efremas, kuris pakėlė jį M.Pote link ir šis jį galva nukreipė į vartus.

17 min. Pirmąją rungtynių geltoną kortelę gavo APOEL futbolininkas Nuno Morais, kuris prasižengė prieš Ovidijų Verbicką.

7 min. Dellatorre sukūrė pirmą rimtesnę šeimininkų progą ir pirmą kartą smūgiavo į vartų plotą. „Sūduva“ apsigynė.

Startinės sudėtys

APOEL: Boy Watermanas, Carlao Carlao, Musa Al-Taamari, Georgios Efremas, Živko Milanovas, Nuno Morais, Yohanas Tavaresas, Dellatorre, Nicholas Ioannou, Mickaelis Pote, Lucas.

„Sūduva“: Ivanas Kardumas, Povilas Leimonas, Andro Švrljuga, Aleksandras Živanovičius, Giedrius Matulevičius, Vaidas Slavickas, Gersonas Acevedo, Ovidijus Verbickas, Mihretas Topčagičius, Algis Jankauskas, Rigino Cicilia.