Klaipėdos „Atlantas“ įveikė Kauno „Stumbrą“

„Atlanto“ įvarčių mašina Andrejus Paniukovas neįmušė, tačiau uostamiesčio komanda iškovojo ketvirtąją pergalę „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Klaipėdiečiai savo žiūrovų akivaizdoje sukūrė gausybę progų rungtynėse prieš Kauno „Stumbrą“, tačiau turėtą persvarą pavertė tik dviem įvarčiais – 2:0 (0:0). Sėkmingai startavusi stipriausiame šalies turnyre Laikinosios sostinės komanda patyrė jau trečiąją nesėkmę iš eilės.
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Vos kartą į aikštės šeimininkų vartų plotą iki pertraukos pataikiusį „Stumbrą“ nuo nemalonumų pirmajame kėlinyje išgelbėjo patikimai žaidęs vartininkas G.Kvedaras, atrėmęs tris pavojingus rezultatyviausio lygos futbolininko Andrejaus Paniukovo smūgius.

Nors „Atlantas“ nuo pirmųjų minučių užgulė svečių vartus, tačiau kauniečių vartininko reakcijos prireikė tik 20-ąją minutę, kai po perdavimo į baudos aikštelę įsiveržęs legionierius iš Rusijos apgaulingu judesiu paguldė vieną gynėją, po to išvengė antrojo, bet smūgiu pažeme Giedriaus Kvedaro neįveikė.

Vėliau Maksimas Maksimovas sugebėjo įmesti kamuolį kelių varžovų apsuptyje buvusiam A.Paniukovui. Puolėjo stiprų smūgį į artimą kampą „Stumbro“ vartininkas atrėmė gražiu šuoliu.

Kėliniui baigiantis, „Atlantas“ surengė dar vieną gražią ataką. Gerardas Žukauskas baudos aikštelės prieigose surado Dovydą Norvilą, kuris galėjo smūgiuoti, bet nusprendė sužaisti aštriau, atiduodamas kamuolį link vartų įkirtusiam A.Paniukovui. Rusas kamuolį pasiekė pirštų galais, pabandydamas nukreipti jį į vartų kampą, bet G.Kvedaras vėl buvo vietoje ir kamuolį sugavo.

Retai vartų priartėdavęs „Stumbras“ pavojingų momentų prie klaipėdiečių vartų nesukūrė. Kartą iš toli virš vartų smūgiavo Ainas Bareikis. Sykį Edvino Gertmono budrumą šūviu iš aštraus kampo patikrino Nerijus Mačiulis.

Netrukus po pertraukos „Atlantas“ įsiveržė į priekį. Baudos aikštelėje perdavimo sulaukusiam A.Paniukovui apsisukti neleido gynėjai, tačiau šalia jo buvusiam M.Maksimovui atitekęs ir į vartus smūgiuotas kamuolys po rikošeto atsidūrė tinkle.

Uostamiesčio komanda neatsipalaidavo ir užgulė svečių vartus. Garsiai braškėjusi „Stumbro“ gynyba vėl griuvo 57-ąją minutę, kai D.Norvilas, pamatęs, kad G.Kvedaras paliko vartus, puikiu tolimu smūgiu perkėlė kamuolį per kauniečių vartininką.

Kėlinio viduryje klaipėdiečiai privalėjo įmušti trečiąjį įvartį, bet po A.Paniukovo smūgio kamuolys atsitrenkė į virpstą, o T.Snapkauską suklaidinęs R.Vėževičius pakartotiniu bandymu pataikė tiesiai į vartininką.

Labai daug darbo antrajame kėlinyje turėjęs ir atrėmęs keletą labai pavojingų tolimų smūgių G.Kvedaras puikiai sužaidė ir 75-ąją minutę. A.Paniukovas perdavimu iš gilumos vieną prieš vartus išvedė M.Maksimovą. Atrodė, kad legionierius suklaidino vartininką, aukštai permesdamas per jį kamuolį, bet bene geriausias „Stumbro“ žaidėjas spėjo grįžti į vartus ir kojomis smūgį nukreipti už galinės linijos.

Po poros minučių pirmą išpuolį antrajame kėlinyje sukūrė svečiai. Netoli „Atlanto“ baudos aikštelės kamuolį perėmęs Mantvydas Eiza pasiuntė jį link vartų, bet čia apmaudžiai paslydo perdavimo laukęs Vilius Armanavičius. Vėliau keletą kartų iš toli smūgiuoti pabandė N.Mačiulis, bet jokių problemų E.Gertmonui nesukėlė.