Istorinis Belgijos pasiekimas – nukovė Angliją ir iškovojo bronzą

Belgijos futbolo rinktinė pasaulio čempionatą paliks su aukščiausia šios šalies iškovota vieta istorijoje. Belgai 2:0 nugalėjo Anglijos rinktinę po Thomo Meunierio ir Edeno Hazardo įvarčių.
Edenas Hazardas
Edenas Hazardas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Belgai pirmavo jau ketvirtąją rungtynių minutę po Thomo Meunierio įvarčio. Puikų perdavimą iš kairiojo krašto atliko Naceras Chadli ir priešais vartus atsidūręs Th.Meunieris nukreipė kamuolį į vartus.

Gynėjas šiame čempionate įmušė pirmąjį įvartį, bet atliko dar du rezultatyvius perdavimus. Jokiam kitam gynėjui nepavyko to pasiekti šiame čempionate.

Be to, jis buvo jau dešimtas Belgijos rinktinės žaidėjas, įmušęs įvartį šiame čempionate.

Antrajame kėlinyje bene geriausią šansą išlyginti rezultatą turėjo Ericas Dieris. Jis permetė kamuolį per vartininką, bet kamuoliui į vartus patekti neleido jį išmušęs T.Alderweireldas.

82-ąją minutę Edenas Hazardas padvigubino belgų pranašumą. Puikų perdavimą atliko komandos draugą pamatęs Kevinas de Bruyne. Kamuolį gavęs E.Hazardas pranoko gynėją J.Stonesą ir įmušė į kairįjį vartų kampą.

Iki šiol geriausias Belgijos pasiekimas pasaulio čempionate buvo ketvirtoji vieta 1986 metais.

Pusfinaliai abiems komandoms baigėsi skaudžiai. Belgija tik 0:1 nusileido Prancūzijai, o Anglija po pratęsimo 1:2 nusileido Kroatijai.

Pasaulio futbolo čempionato finalas tarp Prancūzijos ir Kroatijos vyks sekmadienį 18 val.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: Belgija – Anglija 2:0

90 min. Trečią vietą pasaulio čempionate iškovojo Belgija.

82 min. ĮVARTIS. Edenas Hazardas padvigubino belgų pranašumą. Puikų perdavimą atliko komandos draugą pamatęs Kevinas de Bruyne. Kamuolį gavęs E.Hazardas pranoko J.Stonesą ir įmušė į kairįjį vartų kampą.

70 min. Ericas Dieras turėjo puikią progą pasižymėti. Jis permetė kamuolį per vartininką, bet kamuoliui į vartus patekti neleido T.Alderweireldas.

60 min. Driesas Mertensas pakeitė Romelu Lukaku.

46 min. Du keitimai Anglijos rinktinėje. Marcusas Rashfordas pakeitė Raheemą Sterlingą, o Jesse Lingardas – Danny Rose'ą.

Pirmasis kėlinys: Belgija – Anglija 1:0

45 min. Po pirmojo kėlinio minimalų pranašumą turėjo belgai.

37 min. Priverstinis keitimas Belgijos rinktinėje. Traumą patyrusį N.Chadli pakeitė Thomas Vermaelenas.

4 min. ĮVARTIS. Po puikios belgų atakos startinėje sudėtyje šanso sulaukęs Thomas Meunieris įmušė ankstyvą įvartį. Puikų perdavimą iš kairiojo krašto atliko Naceras Chadli ir priešais vartus atsidūręs Th.Meunieris nukreipė kamuolį į vartus. Gynėjas šiame čempionate įmušė pirmąjį įvartį, bet atliko dar du rezultatyvius perdavimus. Jokiam kitam gynėjui nepavyko to pasiekti šiame čempionate.

Startinės sudėtys

Belgija: Thibaut Courtois; Janas Vertonghenas, Vincentas Kompany, Toby Alderweireldas; Naceras Chadli, Axelis Witselis, Youri Tielemansas, Thomas Meunieris, Kevinas De Bruyne, Edenas Hazardas, Romelu Lukaku​.

Anglija: Jordanas Pickfordas, Harry Maguire'as, Johnas Stonesas, Philas Jonesas, Fabianas Delphas, Rubenas Loftus-Cheekas, Danny Rose'as, Ericas Dieris, Kieranas Trippieras, Harry Kane'as, Raheemas Sterlingas.