Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 24d. 08:07

Kuklūs „Sūduvos“ vaikinai pabeldė į raudonojo Belgrado pragaro vartus

Marijampolės „Sūduvos“ laukia Belgrado „Crvena Zvezda“ barjeras
15min nuotr. / Marijampolės „Sūduvos“ laukia Belgrado „Crvena Zvezda“ barjeras

Vėlyvas šeštadienio vakaras. Marijampolės „Arvi“ stadionas. Nors aikštėje bėgioja tik „Sūduvos“ futbolininkai, tribūnose skamba Belgrado „Crvena Zvezda“ sirgalių armijos dainos. Taip Lietuvos čempionai ruošėsi išvykai į serbišką pragarą, kuriame karšta buvo ne vienam Europos futbolo galiūnui.

Dar praėjusiais metais Europos lygos grupėje „Crvena Zvezda“ finišavo antra ir į priekį praleido tik Londono „Arsenal“. Prieš „Premier“ lygos klubą Belgrado ekipa namuose tik pačioje rungtynių pabaigoje krito 0:1, o išvykoje sužaidė lygiosiomis 0:0.

Už savo nugaros serbai paliko „FC Koln“ ir Borisovo BATE klubus, o šešioliktfinalyje tik bendru rezultatu 0:1 krito prieš Maskvos CSKA.

Į šiuos argumentus Marijampolės „Sūduva“ gali atsakyti kova ir charakteriu, pademonstruotu istorinėse rungtynėse su Nikosijos APOEL ekipa pirmajame Čempionų lygos atrankos etape.

Sensacingai Kipro čempionus eliminavę marijampoliečiai pirmadienio pavakarę nutūpė Belgrade, kuriame jų laukia išbandymai ne tik aikštėje, bet ir tribūnose.

Pragariška atmosfera anksčiau laiko nebaugina

Ką reiškia daugiatūkstantinė serbų armija, dar gegužę patyrė 15min komanda. Belgrade tada vyko Eurolygos finalo ketvertas, bet šeštadienio vakarą krepšiniu mieste nekvepėjo. Ką buvo galima išvysti, tai – čempioniškas pirotechnikos liepsnas, kurios buvo sudeginta tiek, kad gėda nebūtų ir Vilniaus „Fejerijai“.

Tai buvo paskutinės Serbijos čempionato rungtynės, o „Crvena Zvezda“ jau buvo užsitikrinusi nugalėtojų titulą. Kosminį palaikymą pademonstravę raudonai balti sirgaliai po rungtynių išsirikiavo tradicinei čempioniškai eisenai nuo stadiono iki Kalemegdano tvirtovės.

15min galerija iš čempioniškų „Crvena Zvezda“ rungtynių:

Net ir džiaugsmingas žygiavimas tada neapsiėjo be incidentų. Aistruoliai į atvirą komandos autobusą įmetė pirotechnikos, dviaukštė transporto priemonė visiškai supleškėjo, o futbolininkams teko gelbėtis ir šokti iš užsiliepsnojusio autobuso.

Nenuostabu, kad miesto centre pavalgyti tą vakarą buvo beveik neįmanoma. Užsukus į vieną iš greito maisto užkandinių, pardavėja nenoriai pagamino paskutinę makaronų porciją. Šalia buvęs vaikinas greitai paaiškino, kodėl vakaras miesto širdyje baigiasi taip anksti. „Zvezda“ ateina“, – trumpai ir aiškiai pasakė jis. Pasirodo, visi verslai, kuriems bent kiek svarbus jų turtas, turėjo užsidaryti, nes minia bet kada galėjo pridaryti nemenkų nuostolių.

15min reportažas iš Belgrado „Crvena Zvezda“ stadiono:

Su šiais aistruoliais antradienio vakarą reikalų turės ir prie kur kas ramesnio palaikymo pratę „Sūduvos“ futbolininkai. Būtent todėl marijampoliečių treniruotėse skamba griausmingų „Crvena Zvezda“ šlovinančių skanduočių įrašai. Beje, prieš savaitę Rajko Mitičiaus stadione rungtynes su Jūrmalos „Spartaks“ stebėjo 23 868 žiūrovai.

„Kaip matėte šiandien, mes pasileidome jų skanduotes ir nieko negirdėjome, tad bus taip, kaip šiandien treniruotėje. Turime prie to priprasti, turime būti artimi vienas kitam, pradėti nuo komunikacijos. Bus smagu“, – 15min prieš artėjančias rungtynes kalbėjo kroatas Andro Švrljuga.

Marijampolės "Sūduvos" klubo nuotr./Andro Švrljuga
Marijampolės "Sūduvos" klubo nuotr./Andro Švrljuga

Jo tautietis vartininkas Ivanas Kardumas į sirgalius buvo linkęs kreipti dar mažiau dėmesio ir pažymėjo, kad dauguma „Sūduvos“ žaidėjų yra patyrę ir jų niekas Belgrade nustebinti neturėtų.

„Sirgaliai savo energiją perduoda į aikštę. Mes tai matėme visose rungtynėse bet kuriame lygyje. Reikia prie to įprasti ir priimti tai kaip normalų dalyką. Tai – futbolas, o sirgaliai yra tribūnose, ne aikštėje. Nematau to kaip kažko, kas gali mus išmušti iš vėžių, nors tai ir yra didžiulis varžovų pranašumas. Galiausiai viską aikštėje sprendžia žaidėjai“, – kalbėdamas su 15min samprotavo I.Kardumas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Belgrado „Crvena Zvezda“ rungtynėse
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Belgrado „Crvena Zvezda“ rungtynėse

23-jų Rigino Cicilia ir Julius Kasparavičius, 21-rių – Giedrius Matulevičius – jauniausi žaidimo laiko gaunantys Marijampolės klubo futbolininkai. Tačiau specialių patarimų A.Švrljuga jauniesiems kolegoms sako nedalinęs. „Jiems tai bus patirtis“, – aiškino krašto gynėjas.

Tiek A.Švrljuga, tiek I.Kardumas pasakojo, kad bent panašioje atmosferoje žaisti jiems yra tekę. Jei I.Kardumas tiesiog paminėjo ne ką mažiau pamišusius kroatų sirgalius, tai A.Švrljuga įvardino Splito „Hajduk“ aistruolius, kurie, pasak „Sūduvos“ atstovo, galbūt net yra aršesni nei antradienį lauksiančios „Crvena Zvezda“ ultros.

VIDEO: Splito „Hajduk“ sirgaliai

15min žiniomis, į Belgradą išsiruošė ir nedidelė „Sūduvos“ sirgalių grupelė. A.Švrljugos teigimu, jiems reikėtų tiesiog elgtis kaip turistams, nevaikščioti su Marijampolės klubo marškinėliais ir viskas turėtų būti gerai.

Nesvetingi serbai gali būti ne tik gerbėjams iš Lietuvos. I.Kardumas ir A.Švrljuga – kroatai, o rungtynės vyks prieš serbų klubą. Nors abu žaidėjai purtė galvas kalbėdami apie žiūrovų provokacijas ir istorinį šių šalių kontekstą, galiausiai A.Švrljuga prasitarė, kad provokacijų būti vis dėlto gali.

„Nesitikiu nieko, tai – praeitis, praėjo jau 20 metų, važiuojame ten žaisti futbolo. Reprezentuojame „Sūduvą“ ir manau, kad jokių blogų dalykų nebus. Jei ir bus, mes nieko negalime padaryti. Esame profesionalai ir turime likti ramūs“, – 15min sakė ilgus metus Lietuvoje žaidžiantis krašto gynėjas.

Žvėris ne tik tribūnose, bet ir aikštėje

Nors Belgrado „Crvena Zvezda“ iš pažiūros sunkiai pradėjo kelią Čempionų lygos atrankoje, suabejoti komandos galimybėmis nederėtų.

Pirmuoju serbų varžovu kelyje į pajėgiausio senojo žemyno turnyro grupių etapą buvo Jūrmalos „Spartaks“. Pirmosios rungtynės Latvijoje baigėsi taikiai 0:0, o Belgrade šeimininkai du įvarčius mušė pačioje mačo pabaigoje, kai 78-ąją minutę pasižymėjo El Fardou Ben Mohamedas, o tašką padėjo 81-ąją minutę įvartį pelnęs Nenadas Krstičičius.

Praėjusį penktadienį „Crvena Zvezda“ pradėjo ir Serbijos čempionato kovas. Pirmosiose rungtynėse šalies čempionai užtikrintai 3:0 nugalėjo Vranjės „Dinamo“, o įvarčius pelnė Dušanas Jovančičius, Milanas Jevtovičius ir Dejanas Joveljičius.

„Tikimės vėl labai sudėtingų rungtynių, vėl žaisime prieš itin stiprią komandą. Žinome, kad praėjusiais metais jie labai gerai pasirodė Europos lygoje“, – 15min apie laukiantį iššūkį kalbėjo I.Kardumas.

Evaldo Šemioto/fksuduva.lt nuotr./Ivanas Kardumas
Evaldo Šemioto/fksuduva.lt nuotr./Ivanas Kardumas

Panašiai kalbėjo ir A.Švrljuga, tiesa, jis pabrėžė, kad „Crvena Zvezda“ žaidžia labai panašų futbolą į tą, kurį demonstravo po „Sūduvos“ kojomis jau kritęs Nikosijos APOEL klubas.

„Turime žaisti taip, kaip Kipre, galbūt labiau stengtis palaikyti kamuolį, bet, jei varžovai taip spaudžia, tada viskas, ką gali daryti, tai gintis“, – dėstė „Sūduvos“ kroatas, kuris šiame A lygos sezone jau yra pelnęs 5 įvarčius ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus.

Stebėdami dvejas rungtynes su APOEL, „Sūduvos“ sirgaliai dažniausiai linksniavo I.Kardumo ir R.Cicilios pavardes. Pirmasis vieną po kito atmušinėjo kipriečių smūgius į vartus, o antrasis įmušė tris įvarčius Marijampolėje ir jau per pirmas 20 minučių padėjo tvirtus pergalės serijoje pamatus.

Evaldo Šemioto/fksuduva.lt nuotr./Rigino Cicilia
Evaldo Šemioto/fksuduva.lt nuotr./Rigino Cicilia

Vis dėlto tikėtis, kad Karolio Laukžemio pamaina atakos smaigalyje tapęs R.Cicilia bent panašiai draskys serbų gynybą – naivu. 23-jų futbolininkui šį sezoną prireikė 919 minučių aikštėje, kad A lygoje pelnytų tris įvarčius.

O štai I.Kardumo patikimumu abejoti svarių priežasčių nėra. Jei vos atvykęs į „Sūduvą“ jis patampydavo sirgalių nervus ne visai užtikrintu žaidimu, su laiku 31-erių vartininkas tapo nepamainomu, o jam gavus kamuolį tribūnose dėl klaidos galimybės šurmulys nebekyla.

Per dvejas rungtynes su APOEL į marijampoliečių vartus skriejo net 18 smūgių, tačiau I.Kardumas kamuolį iš tinklo painiojo vos dukart.

„Visada sakau, kad svarbiausia yra komanda. Be komandos vartininkas yra niekas. Komanda turi būti vieninga, visi turi būti pasirengę, susikoncentravę. Kai visi atiduos maksimumą, tada galima tikėtis rezultato. Futbole vienas žaidėjas nereiškia nieko, kolektyvas reiškia daug“, – 15min kukliai kalbėjo vartų sargas.

Reikės įrodyti, kad tai nebuvo tik bloga diena APOEL ir kad mes esame kokybiška komanda

Dar vienas iššūkis „Sūduvai“ – pamiršti liaupses, sveikinimus ir džiaugsmo šokius Kipro čempionų rūbinėje, kurie vyko vos prieš savaitę.

„Esame komanda su daug patyrusių žaidėjų. Tokių, kurie žaidė aukštame lygyje prieš geras komandas, gerus žaidėjus. Tai yra mūsų pliusas. Mes pasiekėme istorinį rezultatą praeitame etape, bet turime jį pamiršti. Futbolas yra svarbus tik esamajame laike, dabar reikės viską įrodyti iš naujo. Reikės įrodyti, kad tai nebuvo tik bloga diena APOEL ir kad mes esame kokybiška komanda“, – mintis 15min dėstė I.Kardumas.

Kantrybe, užsispyrimu ir didžiuliu noru apsišarvavę Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai jau antradienį žengs ant Rajko Mitičiaus sadiono vejos, o juos tikrai ne ištaigingomis fanfaromis pasitiks įsiaudrinusi serbų armija. Tada ir pamatysime, ar suvalkietiški šarvai yra pajėgūs atlaikyti spaudimą, kokio dar nėra patyrę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką