Legendų mūšyje VMFD „Žalgiris“ sutriuškino FBK„Kauną“ 6:2

Šeštadienį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas atgijo. Jame draugiškame susitikime susigrūmė dvi lietuviško futbolo legendos – atgimstantis Futbolo bendruomenės klubas (FBK) „Kaunas“ ir dėl A lygos aukso besigrumianti Vilniaus miesto futbolo draugija (VMFD) „Žalgiris“.
Rungtynių akimirka / Aliaus Koroliovo nuotr.

Nors „Kauno“ futbolininkai pirmieji išsiveržė į priekį, tačiau vėliau svečiai iš sostinės įrodė savo pranašumą ir šventė pergalę rezultatu 2

:6.

Rungtynių pradžia prasidėjo aktyviai, o kauniečiai demonstravo, jog į aikštę žengė neišsigandę už save stipresnio varžovo. 6-ąją minutę rungtynių arbitrui skyrus kampinį prie svečių vartų, kamuolį į „Žalgirio“ vartus sugebėjo nukreipti Andrius Klimakovas – 1:0.

Tiesa, Geltonai Žalių euforija tęsėsi neilgai – jau 12-ą minutę rezultatą išlygino vilniečių legionierius iš Škotijos Calumas Elliotas – 1:1.

Tačiau ir tai nebuvo blogiausia – sutrikę kauniečiai pradėjo klysti „lygioje vietoje“ ir varžovai tuo netruko pasinaudoti. Per 5 minutes „Žalgiris“ pelnė 3 įvarčius ir susikrovė solidžią persvarą.

14-ą minutę svečius į priekį išvedė Vaidotas Šilėnas. Vos po trijų minučių persvarą padidino C.Elliotas, o 19-ą minutę ketvirtąjį vilniečių įvartį pelnė Mantas Kuklys – 1:4.

Vėliau Geltonai Žali sugebėjo išlyginti žaidimą ir surengė keletą atakų bei kontratakų, tačiau „Žalgiris“ žaidė užtikrintai ir sugebėjo nepraleisti įvarčio.

Pirmasis kėlinys baigėsi švieslentėje spindint skaičiams 1:4 – „Žalgirio“ naudai.

Antroje rungtynių pusėje vaizdas nesikeitė – nors vilniečiai ir toliau laikė „žaidimo vadžias“, bet „Kaunas“ vis ieškodavo kelių įvarčiui pelnyti, tačiau vis nesėkmingai.

Didžiam stadione susirinkusiųjų apmaudui, svečiai ir toliau rodė savo pranašumą – aikštėje po keitimo pasirodęs Kamilas Bilinskis, 50-ąją ir 62-ąją minutėmis sugeba įveikti„Kauno“ gynėjus ir pelnė 2 įvarčius – 1:6.

Žalgiriečiai ir toliau turėjo iniciatyvą, tačiau Geltonai Žali stengėsi neutralizuoti visus pavojingus momentus ir pasinaudoti staigiomis kontratakomis.

Itin pastebimas svečių gretose buvo po keitimo aikštėje pasirodęs Kamilas Bilinskis, kuris nuolat grasino „Kauno“ vartams ir kartais tiesiog atsitiktinumo dėka nepelnydavo įvarčio.

Nors svečiai iš sostinės ir toliau įrodinėjo savo pranašumą, tačiau savos progos išlaukė ir Marius Prieskienis. Rungynių pabaigoje, 89-ąją minutę, arbitras paskyrė kampinį prie „Žalgirio“ vartų ir būtent tuomet M.Prieskenis ir sugebėjo galva nuginkluoti vilniečių vartus saugojusį Armantą Vitkauską – 2:6.

Netrukus nuskambėjęs arbitro švilpukas skelbė įtikinamą VMFD „Žalgirio“ pergalę – 2:6.

F.B.K. „Kaunas“ 2:6 VMFD „Žalgiris“

6' [1-0] A.Klimakovas
12' [1-1] C.Elliot
14' [1-2] V.Šilėnas
17' [1-3] C.Elliot
19' [1-4] M.Kuklys
50' [1-5] K.Bilinski
62' [1-6] K.Bilinski
89' [2-6] M.Prieskenis